یزد آماده استقبال از راهنمایان گردشگری 35 کشور

به گزارش مجله ویراپارس، بافت تاریخی یزد برای بازدید کنوانسیون راهنمایان گردشگری از 35 کشور آماده می گردد.

یزد آماده استقبال از راهنمایان گردشگری 35 کشور

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات با ویزای کانادا کجا میشه رفت هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

به گزارش مجله ویراپارس، به نقل از روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی، ساشا ریاحی مقدم، معاون اداره میراث فرهنگی استان یزد گفت: با توجه به اینکه راهنمایان گردشگری قرار است از محورهایی که همسو با محدوده ثبت جهانی هستند بازدید نمایند، اداره کل میراث فرهنگی استان یزد درحال آماده سازی اقدامات ساماندهی و مرمت بافت و بناها با مشارکت شهرداری است.

او با بیان این که کنوانسیون راهنمایان گردشگری از 35 کشور جهان قرار است 14 و 15 بهمن ماه از شهرهای یزد و میبد بازدید نمایند، ادامه می دهد: هم اکنون درحال انجام یک سری اقدامات ساماندهی و مرمت بافت و بناها با مشارکت شهرداری هستیم؛ این درحالی است که باغ ثبت جهانی شده دولت آباد و دخمه زرتشتیان از جمله اماکنی هستند که خارج از محدوده عرصه بافت تاریخی یزد هستند که به صورت جداگانه در حال آماده سازی آنها برای بازدید راهنمایان گردشگری کشورهای مختلف هستیم.

ریاحی همچنین به اقدامات چندماه گذشته اداره میراث فرهنگی استان یزد اشاره می نماید و می گوید: درحال حاضر باتوجه به اقدامات چند ماهه اخیر و با تاکید بر برطرف موانع ثبت جهانی، با همکاری تمامی دستگاه ها محدوده عرصه به طور کامل ساماندهی شده و چهره تاریخی بافت و منظر فرهنگی آن بیش از پیش خودنمایی می نماید.

معاون میراث فرهنگی استان یزد همچنین تاکید می نماید: در تداوم فعالیت های ساماندهی، اداره کل میراث فرهنگی استان یزد با مشارکت سایر دستگاه های ذیربط بر اساس پلان مدیریت شهر و به صورت یکپارچه اقدامات حفاظتی را ادامه خواهد داد. چنانچه هم اکنون بیش از 8 کارگاه فعال در مقیاس دانه، مجموعه و بافت در شهر تاریخی یزد توسط نیروهای اداره کل میراث فرهنگی استان فعال است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 723

به "یزد آماده استقبال از راهنمایان گردشگری 35 کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یزد آماده استقبال از راهنمایان گردشگری 35 کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید