کنگره در شکستن وتوی ترامپ ناکام ماند

اعضای مجلس نمایندگان آمریکا نتوانستند دو سوم رأی لازم را برای شکستن وتوی رئیس جمهور این کشور کسب نمایند.

کنگره در شکستن وتوی ترامپ ناکام ماند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، اعضای مجلس نمایندگان آمریکا با 248 رأی موافق و 181 رأی مخالف نتوانستند با کسب دو سوم آرای لازم اولین وتوی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را بکشنند.

ترامپ 24 اسفندماه مصوبه کنگره در مخالفت با اقدام او برای اعلام وضعیت اضطراری جهت ساخت دیوار در مرز مکزیک را وتو کرد. این اولین استفاده ترامپ از حق وتو در دوران ریاست جمهوری اش بود.

ترامپ در مراسم امضای وتوی مصوبه کنگره که توسط اعضای گارد مرزی و خانواده کسانی که توسط مهاجران غیرقانونی کشته شده بودند، احاطه شده بود، به خبرنگاران گفت: نمایندگان روز پنجشنبه مصوبه خطرناکی را تصویب کردند و این اقدام در نهایت نباید زندگی آمریکایی ها را در خطر قرار دهد.:

وی در ادامه گفت: امروز من این مصوبه را وتو می کنم. نمایندگان این آزادی را دارند که این مصوبه را تصویب نمایند و من نیز این وظیفه را دارم که آن را وتو کنم.

ساخت دیوار بین آمریکا و مکزیک برای جلوگیری از ورود مهاجران یکی از وعده های اصلی ترامپ در جریان رقابت های انتخاباتی در سال 2016 بود.

ترامپ در کوران مبارزات انتخاباتی بارها تأکید کرد هزینه ساخت این دیوار را از دولت مکزیک خواهد گرفت. او بعد از ناکامی در تأمین بودجه به این روش از کنگره خواست هزینه آن را تأمین کند.

مجادله کنگره با ترامپ برای تأمین هزینه مربوط به ساخت این دیوار طولانی ترین تعطیلی تاریخ دولت آمریکا را رقم زد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 تیر 1398 بروزرسانی: 26 مهر 1398 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 171

به "کنگره در شکستن وتوی ترامپ ناکام ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنگره در شکستن وتوی ترامپ ناکام ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید