بایدن و سندرز: برای شکست دادن خطرناکترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا باید متحد شویم

به گزارش مجله ویراپارس، تیم تشکیل شده از سوی جو بایدن و برنی سندرز توصیه های اساسی و ساختاری خود را به عنوان یک نقشه راه ترقی خواهانه برای حزب دموکرات منتشر نموده است.

بایدن و سندرز: برای شکست دادن خطرناکترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا باید متحد شویم

به گزارش گروه بین الملل مجله ویراپارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، تیم تشکیل شده توسط جو بایدن نامزد نهایی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری 2020 و برنی سندرز سناتور ایالت ورمونت و نامزد سابق ریاست جمهوری آمریکا روز چهارشنبه توصیه ها و دستورالعمل هایی را منتشر نموده است که یک نقشه راه ترقی خواهانه را برای حزب دموکرات ترسیم می نماید.

این تیم مشترک که در ماه می تشکیل شد، توصیه ها و دستورالعمل های خود را درباره مسائل مهم و کلیدی از جمله تغییرات آب و هوایی، اصلاح سیستم قضایی، سیاست های مهاجرتی، بهداشت و درمان، آموزش و اقتصاد در 110 صفحه تنظیم نموده است.

بایدن و سندرز تمرکز اصلی خود را بر روی اصلاح ساختار نیروی پلیس قرار داده اند آن هم پس از قتل جورج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی توسط یک مامور پلیس سفیدپوست که موجب اعتراضات گسترده و سراسری شده است.

تمرکز اصلی پلتفرم بهداشت و سلامت نیز بر روی گسترش برنامه اوباماکر است. این کمیسیون همچنین خواهان اجرای اصلاحات محیط زیستی شده است، از جمله فراوری برق بدون آلاینده کربن تا سال 2035 میلادی.

کمیته مشترک بایدن و سندرز مدت کوتاهی پس از حمایت سندرز از بایدن در انتخابات 2020 تشکیل شده است، آن هم بر خلاف اختلاف نظرهای اساسی آنها بر سر مسائل مهمی مثل برنامه های بهداشت و سلامت.

سندرز با انتشار بیانیه ای گفت: در حالی که جو بایدن و من و حامیان ما بر سر بعضی مسائل مهمی که کشورمان با آن روبرو است، اختلاف نظرهای مهمی داریم ولی این مساله را درک می کنیم که ما باید برای شکست دادن دونالد ترامپ متحد شویم، کسی که خطرناک ترین رئیس جمهور در تاریخ معاصر آمریکا به شمار می رود.

بایدن نیز در اظهاراتی از سندرز به خاطر همکاری برای تشکیل این تیم کاری از سوی حزب دموکرات تشکر و قدردانی نموده است.

در مورد اصلاح سیستم قضایی دموکراتها وعده داده اند که اصلاحات پیشنهادی آنها سیستمی را تغییر خواهد داد که در شرایط فعلی منجر به فقر تبهکارانه می گردد. سیستم قضایی فعلی آمریکا توجه کافی به حقوق سیاهپوستان و سایر رنگین پوستان ندارد.

این کمیسیون با اشاره به شرایط فعلی پلیس در آمریکا تاکید نموده است که همه نیروهای پلیس در آمریکا باید لباس های مجهز به دوربین بپوشند و ارسال تسلیحات نظامی برای پلیس در سراسر آمریکا باید متوقف گردد.

در مورد اقتصاد، دموکرات ها فهرست بلندبالایی از پیشنهادات دارند که به زعم آنها به نفع طبقه متوسط و اقلیت های نژادی خواهد بود.

دموکرات ها قصد دارند سیستم بیمه بیکاری را اصلاح نمایند تا مطمئن شوند نیروی کار بیشتری تحت پوشش این بیمه قرار می گیرند.

دموکرات ها از افزایش حداقل دستمزد به 15 دلار در ساعت حمایت نموده اند و قصد دارند نرخ مالیاتی از شرکت ها و افراد ثروتمند را افزایش دهند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1098

به "بایدن و سندرز: برای شکست دادن خطرناکترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا باید متحد شویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن و سندرز: برای شکست دادن خطرناکترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا باید متحد شویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید