کاوشگر مریخ روزالیند تکمیل شد

به گزارش مجله ویراپارس به نقل از دیلی میل، سازمان فضایی اروپا کاوشگر روزالیند را تکمیل نموده است. این کاوشگر بخشی از پروژه ExoMars است که سال آینده به فضا پرتاب می گردد.

کاوشگر مریخ روزالیند تکمیل شد

روزالیند مجهز به دوربین های جدید با کیفیت بالا است تا حیات در مریخ را آنالیز و جستجو کند. البته هنوز آزمایش فرود کاوشگر با یاری چتر نجات انجام نشده است.

این آزمایش ها ماه نوامبر انجام می گردد. پیترو باگلیونی مدیر پروژه ExoMars شرح داده که طی دو آزمایش در اوایل امسال مشکلاتی در سیستم فرود با چتر نجات رصد شده است. به گفته او این اشکالات تعیین شده و اقداماتی برای رفع کردن آنها نیز اجرا شده است.

او در این باره می گوید: آزمایش ماه نوامبر باید موفقیت آمیز باشد یا حداقل نشانه هایی از موفقیت آمیز بودند اقدامات را دربر داشته باشد.

به هرحال این کاوشگر 6 چرخ مجهز به یک مته 2 متری دارد تا نمونه هایی از زیر سطح سیاره را جمع آوری کند. همچنین روزالیند دارای 9 ابزار است که به دانشمندان یاری می نماید مرحله به مرحله در سیاره سرخ کاوش هایی انجام دهند.

در کنار این موارد کاوشگر مجهز به یک سیستم مسیریابی اتوماتیک است که به آن یاری می نماید با سرعت بیشتری بین نقاط مختلف سیاره یاری کند.روزالیند قرار است در جولای 2020 میلادی از مقر فضایی بایکونور در قزاقستان به آسمان پرتاب گردد. طبق برنامه ریزی کاوشگر در مارس 2021 میلادی روی مریخ فرود می آید. پروژه ExoMars با همکاری سازمان فضایی روسیه وناسا انجا می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 291

به "کاوشگر مریخ روزالیند تکمیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاوشگر مریخ روزالیند تکمیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید