نگران باشگاه پرسپولیس نباشید!

به گزارش مجله ویراپارس، حسین امیررحیمی با اشاره به وامی که باشگاه پرسپولیس اخیرا دریافت نموده است، اظهار کرد: باشگاه پرسپولیس استادیوم شهدای گمنام را با مجوز سازمان خصوصی سازی گروی وام خود نموده است. در خصوص اینکه استادیوم شهدای گمنام وثیقه این وام شده نیز باید گفت که ارزش استادیوم بسیار بالاتر از وامی است که گرفته شده. باشگاه پرسپولیس هم مطالبات و برنامه هایی برای درآمدزایی دارد که بتواند اقساط را بازپرداخت کند.

نگران باشگاه پرسپولیس نباشید!

وی با تاکید بر اینکه سازمان خصوصی سازی روی منابع حاصل از افزایش سرمایه که در حساب باشگاه پرسپولیس است نظارت کامل دارد، گفت: حدود 200 میلیارد تومان منابع حاصل از افزایش سرمایه در حساب باشگاه است؛ علاوه بر آن باشگاه منابعی از جمله عایدی اسپانسری و فصلی که قرار است شروع گردد را در اختیار خواهد داشت. بعلاوه این باشگاه مطالباتی دارد، از جمله بدهی های دولت بابت قهرمانی و سوپرجام و 3400 دلاری که باید از فیفا بگیرد. با توجه به این موضوعات پرسپولیس می تواند وام را بازپرداخت کند و منابع مازدادی هم نزد باشگاه باقی خواهد ماند.

سرپرست دفتر شرکت ها و آماده سازی بنگاه های سازمان خصوصی سازی در خصوص اینکه اقساط باشگاه پرسپولیس عقب افتاده و این باشگاه باید جریمه پرداخت کند نیز شرح داد: نمی توان گفت باشگاه چه زمانی قادر خواهد بود مطالبات خود را دریافت کند، اما بانک حاضر شده در قبال این مطالبات تسهیلات ارائه دهد. البته بهتر است بین عایدی و تسهیلات تناسب وجود داشته باشد، اما شرایط تیم داری در ایران طوری است که باشگاه ناگهان به منابع احتیاج پیدا می نماید یا از نهاد ها طلبکار می گردد.

امیررحیمی در سرانجام تاکید نمود که مجوز توثیق از سوی سازمان خصوصی سازی صادر شده و در خصوص آن نگرانی وجود ندارد.

بر اساس این گزارش، باشگاه پرسپولیس که مبلغی را از یک بانک وام گرفته، حالا با به تعویق افتادن اقساطش، سند یکی از استادیوم های متعلق به خود را نزد بانک وثیقه نموده است.

منبع: فرارو
انتشار: 15 مرداد 1402 بروزرسانی: 15 مرداد 1402 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 2265

به "نگران باشگاه پرسپولیس نباشید!" امتیاز دهید

1 کاربر به "نگران باشگاه پرسپولیس نباشید!" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگران باشگاه پرسپولیس نباشید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید