نمایشگاه بوستان در گلستان در کاخ گلستان میزبان علاقمندان است

به گزارش مجله ویراپارس، ایرنا/ براساس آخرین گزارشهای منتشر شده، نمایشگاه بوستان در گلستان در کاخ گلستان میزبان علاقمندان است.

نمایشگاه بوستان در گلستان در کاخ گلستان میزبان علاقمندان است

آفرین امامی، مدیر مجموعه ثبت جهانی کاخ گلستان با اشاره به رسالت این مجموعه جهانی در حفظ و معرفی آثار فرهنگی و میراثی گفت: با توجه به وجود نسخ خطی نفیس در گنجینه کاخ گلستان، نمایشگاه بوستان در گلستان برگزار گردید.

امامی توضیح داد: یکی از مهمترین برنامه های کاخ گلستان، تبیین و معرفی مشاهیر ادبی ایران است که از اسفند سال گذشته با برنامه پاسداشت سرانجام سرایش شاهنامه فردوسی آغاز و در امسال نیز ادامه خواهد داشت و طبق تقویم فرهنگی اقدام به برپایی نمایشگاه های مشاهیر فرهنگی و هنری براساس آثار موجود در این مجموعه جهانی می نماید.

وی گفت: نمایشگاه بوستان در گلستان با نمایش پنج نسخه خطی نفیس سعدی از جمله یک بوستان متعلق به قرن دهم به کتابت میرعلی سلطانی که دارای پنج مجلس مینیاتور است، برپا شد.

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان گفت: در نمایشگاه بوستان در گلستان 14 تابلو از اشعار سعدی برگرفته از مرقع گلشن نیز به نمایش گذاشته شده است.

نمایشگاه بوستان در گلستان از دوم تا نهم اردیبهشت 1402 در کاخ گلستان واقع در میدان ارگ میزبان علاقمندان به هنر، شعر و ادبیات فارسی است.

منبع: همگردی
انتشار: 4 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1402 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 2224

به "نمایشگاه بوستان در گلستان در کاخ گلستان میزبان علاقمندان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه بوستان در گلستان در کاخ گلستان میزبان علاقمندان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید