مهدی: ارکان قضایی درباره انصراف تیم ها از لیگ تصمیم می گیرند، چند باشگاه قبل از تست دریافت، تمرین کردند

به گزارش مجله ویراپارس، سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال گفت که برخی تیم ها پیش از اینکه از بازیکنان تست کرونا بگیرند تمرینات خود را آغاز کردند.

مهدی: ارکان قضایی درباره انصراف تیم ها از لیگ تصمیم می گیرند، چند باشگاه قبل از تست دریافت، تمرین کردند

به گزارش مجله ویراپارس، سهیل مهدی درباره ارسال جواب تست کرونای بازیکنان لیگ برتری از سوی باشگاه ها به سازمان لیگ و اینکه آیا این اتفاق رخ داده است یا خیر؟ گفت: تمام باشگاه ها باید نتایج تست های خود را به ما ارسال کنند و این نتایج به تایید مسئولان پزشکی سازمان لیگ و فدراسیون پزشکی ورزشی برسد.

وی که با برنامه فوتبال برتر شبکه سه سیما صحبت می کرد، اضافه نمود: خیلی از باشگاه ها هنوز جواب تست های خود را به ما ارسال نکرده اند. این موضوع هم بسیار برای ما مهم است که باشگاه ها چه تستی و در کجا آزمایش کرونا را انجام می دهند. بیش از 50 درصد باشگاه ها هنوز جواب تست های خود را به ما ارسال نکرده اند.

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ در پاسخ به این پرسش آیا گل گهر، تراکتور و سایپا که جواب تست چند بازیکن آنها مثبت بوده است نتایج کامل تست های خود را به سازمان لیگ ارسال کرده اند یا خیر؟ گفت: باشگاه گل گهر و سایپا این کار را انجام دادند اما من هنوز جواب تست های باشگاه تراکتور را دریافت نکردم و باید فردا این موضوع را دوباره چک کنم چرا که ممکن است در اتوماسیون ثبت شده باشد.

مهدی در خصوص اینکه اگر آزمایشگاه معینی برای باشگاه ها معین می شد بهتر نبود مطرح نمود: طبق پروتکل هایی که اعلام شده تست ها باید در مراکز مورد تایید وزارت بهداشت صورت بگیرد. پروتکل های بهداشتی خارج از فضای سازمان لیگ تهیه شده و به خاطر اینکه هزینه ایاب و ذهاب و مسائل بعدی پیش نیاید این تصمیم گرفته شد. ضمن اینکه مهر و امضایی که پای تست ها وجود دارد می تواند به تاییدیه فدراسیون پزشکی ورزشی برسد. نکته دیگر اینکه اگر جای معینی را معین می کردیم ممکن بود حرف و حدیث هایی به وجود بیاید.

مسئول برگزاری مسابقات سازمان لیگ ادامه داد: تا به امروز باشگاه هایی که تمرینات خود را شروع کرده اند جواب تست ها را به فدراسیون پزشکی ورزشی فرستادند و تاییدیه آن هم گرفته شده است. برخی از باشگاه ها قبل از انجام تست، تمرینات خود را شروع کرده بودند و باشگاه هایی داریم که رعایت صد درصدی پروتکل های بهداشتی را نداشته اند و لازم است که تذکراتی به آنها داده می شود.

مهدی مطرح نمود: اکنون تست برخی از بازیکنان مثبت شده است. این بازیکنان که تا به امروز در تیم ها حضور نداشتند و بیرون از این فضا مبتلا شده اند. بیش از 3 هزار نفر در چهار لیگ ما به عنوان بازیکن و مسئول برگزاری فعالیت دارند. پروتکل های اعلام شده هم دستورالعمل فدراسیون پزشکی ورزشی است و فقط از ما نظرهایی خواستند.

وی در خصوص نامه چهار باشگاه خصوصی به وزیر ورزش و بحث مالی باشگاه ها برای انجام تست های پزشکی گفت: مسائل مالی در باشگاه های ما وجود دارد و متاسفانه حلقه حل نشده فوتبال ماست اما اجازه دهید درباره بحث انصراف تیم ها ارکان قضایی پاسخ دهند و ما به این موضوع ورود نکنیم. من فقط امیدوارم همه تیم ها را شاداب و سرحال در مسابقات ببینیم.

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره قرنطینه تیم هایی که تست بازیکن آنها مثبت بوده و شرایط بازی این تیم ها، گفت: من پروتکل های بهداشتی را خیلی ورق زدم و با فدراسیون پزشکی ورزشی هم صحبت کردم. تیم هایی که تست چهار یا پنج بازیکن شان مثبت بوده خللی در تمرین شان ایجاد نمی کند و فقط باید این بازیکنان را از تیم جدا کنند.

مهدی در واکنش به این پرسش که آیا مسابقات لیگ برتر در همان تاریخ از قبل اعلام شده (29 خرداد دیدار معوقه و 3 تیرماه) برگزار خواهد شد، گفت: ما هر مدلی که می خواستیم مسابقات را شروع کنیم، طبیعی بود که در هفته های اول تنش های وجود داشته باشد، اما امیدواریم رفته رفته این مسائل حل شود.

وی یادآور شد: درباره بحث آموزشی که مطرح می شود باید بگویم کرونا یک موضوع جدید در جهان بود و بسیاری از کشورهای صاحب فوتبال هم هنوز به روش معین نرسیده اند، اما من به عنوان کسی که 9 سال در کمیته صدور مجوز حرفه ای فعالیت داشتم باید بگویم بسیاری از تیم ها در بحث های آموزشی که می گذاریم شرکت نمی کند. در گذشته که چنین بوده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1010

به "مهدی: ارکان قضایی درباره انصراف تیم ها از لیگ تصمیم می گیرند، چند باشگاه قبل از تست دریافت، تمرین کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهدی: ارکان قضایی درباره انصراف تیم ها از لیگ تصمیم می گیرند، چند باشگاه قبل از تست دریافت، تمرین کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید