مقاصد گردشگری سیاه در ایران

به گزارش مجله ویراپارس، داستان هایی راجع به کلبه وحشت انزلی وجود دارد که شاید برای مستمع کمی ناباورانه به نظر برسد، اما در نهایت با پیدا شدن اجساد قربانیان در این مکان، پلیس، تردد در حوالی کلبه و جنگل های اطراف را ممنوع اعلام نموده است.

مقاصد گردشگری سیاه در ایران

اگر علاقمند به سفر با بهترین لحظه آخری تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

چندی پیش در مقاله ای با عنوان گردشگری سیاه چیست؟ این شاخه از گردشگری را معرفی و به طور کامل به آن پرداختیم. همچنین شرح دادیم که در چه مکان هایی می توان آن را تجربه کرد. به علاوه اینکه بعضی معتقدند این نوع بازدیدها در صنعت گردشگری خیلی هم بد نیست و بلکه کلی هم هیجان انگیز است. مقاصدی که یا مرگی در آن ها رخ داده و یا به نوعی به آن مربوط می گردد. امروز می خواهیم به شما بگوییم تعدادی از این مکان ها زیر گوش خودمان است مقاصد گردشگری سیاه در ایران که آشنایی با آن ها برایتان جالب خواهد بود. با مجله ویراپارس همراه بمانید.

گردشگری سیاه در ایران

تعدادی از جاذبه های دیدنی و مکان های مرموز و ترسناک در ایران وجود دارند که بسیار هم عجیب و پر از سوالات بدون جواب هستند. با اینکه آن ها به عنوان مقاصد گردشگری سیاه ایران معرفی شده اند. بهتر است یا آنجا نروید و یا اگر نتوانستید خودتان را کنترل کنید، حتماً به کسانی اطلاع دهید که کجا می روید و تا جایی که ممکن است شب را به هیچ عنوان نمانید. اگر اهل ماجراجویی و سفرهای ترسناک هستید و دنبال مقصد مناسب سفرتان می گشت، فهرست زیر را مطالعه کنید.

کلبه وحشت انزلی

کلبه های وحشتناک همواره مورد استقبال سازندگان فیلم های ترسناک بوده اند. کلبه هایی که قاتل یا قاتلانی در آن ها دست به کشتن ساکنان تازه از راه رسیده می زنند و یا موجودات غیر ارگانیک به جان مسافران راه گم نموده و سکنی گزیده در این کلبه ها، می افتند. جالب اینکه سرانجامی هم جز مرگ برای کسانی که در صدد ماجراجویی در این کلبه های جنگلی بر می آمدند، نداشت. حالا کلبه وحشت ایران کجاست؟ این را بگویم: بین انزلی و صومعه سرا در دل جنگلی مرموز و اسرار آمیز با نام هفت دغنان، چنین کلبه ای را خواهید یافت! جایی که حتی محلی ها هم شب در این جنگل نمی مانند، چه رسد به کلبه!

منع تردد توسط پلیس

داستان هایی که شاید برای مخاطب کمی ناباورانه به نظر برسد، راجع به کلبه وحشت انزلی وجود دارد که در نهایت با پیدا شدن اجساد قربانیان در این مکان، باعث شدند پلیس، تردد در حوالی کلبه و جنگل های اطراف را ممنوع اعلام کند. آنالیز منع تردد در منطقه از سال 1365 شروع شد. از همان زمان که 4 پسر برای آنکه از راز این خانه سر در بیاوردند و منبع وحشت را بیابند، برای ماجراجویی به آنجا رفتند.

معلوم نشد که چه اتفاقی آنجا می افتد که 2 تن از آن ها فرار می نمایند. فردای آن روز جنازه یک نفر دیگر را در کلبه پیدا کردند که از شدت ترس قلبش ایستاده بود. با جستجو برای یافتن نفر چهارم او را در کنار درختی در جنگل در حالی که دیوانه شده بود پیدا کردند. او هیچگاه به حالت اول باز نگشت.

درِ کلبه پلمپ می گردد تا اینکه 4 دختر جوان برای آنکه به دیگران ثابت نمایند این داستان ها دروغ است 3 سال بعد از آن ماجرا، دور از چشم دیگران به کلبه رفته و از در پشت آن وارد می شوند. دو روز بعد افراد بومی دختری را که از وحشت در جنگل می لرزید، پیدا کردند. او از شدت ترس زبانش بند آمده بود و فقط به کلبه اشاره می کرد. وقتی که مردم برای یاری به آنجا رفتند آن دو دختر دیگر را با چشمانی باز که به یک نقطه معین خیره شده بودند، سکته نموده یافتند. دختر اول هم بدون آنکه سخنی بگوید چهار روز بعد خودکشی کرد.

دریاچه گنج تکاب

یکی از گردشگر پذیرترین منطقه های ایران مجموعه تاریخی تخت سلیمان است. یکی از مقاصد گردشگری سیاه در ایران. در شهر تکاب واقع شده است و بناهای باقی مانده از آنجا مربوط به دوران ساسانیان است. و شاید هم قدیمی تر. در این مجموعه، دریاچه ای آرام و زیبا وجود دارد که هرگز نباید به آرامش آن اطمینان کرد. اینجا یکی از وحشتناک ترین جاذبه های گردشگری است به طوری که هر کسی که در آن شنا کند او را می بلعد. گویا دستی از زیر دریاچه شناگر را فرو می کشد.

همین راز و رمزی که در این دریاچه است، گردشگران بسیاری را از سراسر جهان به اینجا می کشاند. تابلو های متعدد شنا ممنوع در اطراف آن می بینید. می گویند در کف دریاچه گِل آتشفشان وجود دارد و افرادی را که برای شنا داخل این دریاچه می شوند، می بلعد. آن ها غرق نمی شوند چون هیچ گاه جسد آن ها پیدا نمی گردد. بلعیده می شوند!

دلیلی که باعث شنا کردن در این مکان می گردد خرافه و یا داستانی است که در خصوص آن وجود دارد: می گویند حضرت سلیمان عصایش را در این منطقه به زمین کوبیده و این دریاچه به وجود آمده است. در دوران مختلف هم مردم و پادشاهان سکه ها و طلاهای زیادی را داخل این دریاچه ریخته اند و هوس پیدا کردن این طلاهاست که گردشگران را به کام مرگ می کشد. دریاچه گنج قاتل.

دره ستارگان قشم

جاذبه ای بیش از 2 میلیون سال پیش در قشم به وجود آمده که دره ستارگان نام دارد. عجیب ترین جاذبه های گردشگری که بومیان معتقدند از برخورد شهاب سنگ با این منطقه به وجود آمده و به همین دلیل نامش دره ستارگان است. آن ها می گویند در این دره صداهای عجیب و غریب زیادی شنیده می گردد. بعید نیست مربوط به رفت و آمد موجودات فضایی باشد که می توانند با ارواح و جن ها ارتباط برقرار نموده و حرف بزنند. هرچند محققان می گویند این صداها مربوط به پیچیدن باد در دره است، با این وجود اینجا یکی از مقاصد گردشگری سیاه در ایران بوده و خیلی هم پر تردد است.

قلعه آدم خوار اردبیل

قلعه ای 3000 ساله در کوه بوینی یوغون اردبیل وجود دارد که به قلعه آدم خوار معروف است. هر فردی که وارد این قلعه می شد هرگز بیرون نمی آمد. می گویند به دلیل دیوار های 300 متری است که هرکس گرفتار هر بلایی در آنجا می شده نمی توانسته از دیوار بالا بیاید و جانش را نجات دهد. این قلعه متروکه یک جاذبه گردشگری اسرار آمیز است و بومیان می گویند بعضی هم که از دیوار قلعه بالا می رفتند به پایین پرت می شدند و بعد از چند روز گرسنگی و تشنگی می مردند.

کوه های خلج در مشهد

در شمال شهر مشهد، روستایی به نام مغان وجود دارد که بخش یاز آن را کوههایی عجیب پوشانده به آن جنگل هم گفته می گردد. بومیانی که از آنجا سفر نموده اند علتش را این گونه تعریف می نمایند که همین که آفتاب غروب کند، صداهای ناله و گریه و فریاد وحشتناکی از این مکان بلند می گردد. به همین دلیل است که بسیاری از ساکنان مغان محل زندگی خود را رها نموده و از آنجا رفته اند. اکنون موجودات نامرئی و به قول خودشان از ما بهترون در این منطقه و بین همین کوه ها سانمایند.

تالاب ارواح نوشهر

در نوشهر یکی از وحشتناک ترین دریاچه های ایران واقع شده است. دریاچه ممرز. میان جنگلی انبوه که سکوت وهم آلودی بر آن حاکم است. مه آنجا پراکنده است. درخت های خشکی که از آب این دریاچه سر بیرون آورده اند، کاملاً شبیه به دست های خشک شده است. آمده اند تا طعمه ای را شکار نمایند. به دلیل وحشتی که سراسر این دریاچه را گرفته، و غیر از ماجرا جویان کس دیگری به آن سر نمی زند، بکر مانده وَ یکی از مقاصد گردشگری سیاه در ایران شده است.

شب ماندن در این مکان امکانپذیر نیست، نه فقط هیچ امکانات رفاهی در اطراف این دریاچه وجود ندارد، بلکه هیچ گردشگری ریسک شب ماندن در چنین جای دهشتناکی را به خود نمی دهد و همه معمولاً به نوشهر باز می گردند.

باغ سنگی کرمان

تنها باغ سنگی در کل ایران، باغ درویشخان کرمان است که درخت هایش میوه سنگی دارد. در سیرجان واقع شده است. درختان خشکیده آن در یک برهوت بیابانی واقع شده و صدای پیچیدن باد بین شاخه ها و حرکت طوفانک های کوچک روی خاک، صدا های ناشناخته ای هم در سرتاسر این باغ به وجود می آورند. حس دلهره و تشویش از همان بدو ورود، تمام وجودتان را در بر می گیرد.

سرگذشت باغ چنین است که صاحب کر و لال آن که درویش خان نام داشته، درخت های خشکیده را در این خاک کاشته و میوه ها هم ثمره دست اوست. 1000 متر زمین که به یکی از مکان های وحشتناک برای علاقمندان به گردشگری سیاه تبدیل شد.

کویر ریگ جن

یکی از مخوف ترین نقطه های ایران که می گویند گویا با ارواح و شیاطین تسخیر شده، کویر ریگ جن است. یک دشت کویری که اگر کسی برای سفر و ماجراجویی تنها به آنجا رفته هیچگاه برنگشته است. منطقه ای که پر از باتلاق های نمکی است و چاه و چشمه ای ندارد. هرچند بعضی طبیعت گردان و کویر نوردان معروف، قصد پیمودن عرض آن را داشتند اما چون از منطقه ای که آن را مثلث برمودای ایران نامیدند، ناگهان بی سیم های شان از کار افتاده و حتی با ماشین های همراه شان هم نتوانستند ارتباط برقرار نمایند، راه شان را ادامه نداده و برگشته اند.

البته کارشناسان و بسیاری کویرنوردان حرفه ای معتقدند گذشته از آن مثلث برمودای این کویر، آنهایی که رفته و برنگشته اند به خاطر این است که روی باتلاق ها را لایه ای از شن گرفته است و ناگهان مسافر یا کویرگرد را به کام خود می کشد. اگر راهنما های بومی و راه بلد نباشند ممکن است هر اتفاقی بیفتد که منجر به مرگ گردد.

قبرستان جن ها چابهار

یکی از مقاصد گردشگر سیاه جن سنط چابهار و یک گورستان است. اما نه فقط یک گورستان معمولی، بلکه اینجا گورستان جن هاست. گورهایش روی صخره های بزرگ با شکل هایی عجیب حفاری شده اند. فضای سرد و وهم برانگیزی دارد. مردم معتقدند از وقتی این گورها اینجا بوده که انسان توان کندن این صخره ها را نداشته است، و این گورها از طریق موجودات غیر ارگانیک ساخته شده اند. می گویند شب ها دقیقاً صدای شیون و زاری اجنه برای مردگانشان به وضوح شنیده می گردد.

پرآو، غار قاتل

غاری تاریک و ترسناک به نام پرآو در کرمانشاه وجود دارد که انسان ها را می بلعد. چندین غارنورد به این غار وارد شده و جانشان را از دست داده اند. نام غار قاتل به همین دلیل روی آن گذاشته شده است. چیزی که باعث می گردد در این مکان حسابی رعب و وحشت را حس کنید این است که جنازه دو تن از غارنوردان هنوز داخل غار است. یکی از بزرگ ترین غار های عمودی جهان. تاریک و عمیق. هر چند اینجا یکی از مقاصد گردشگری سیاه در ایران است اما خوب است بدانید بومیان تا آنجا که می توانند دیگران را از رفتن درون این غار منع می نمایند و بهتر است شما هم سراغ آن نروید.

حرف آخر

علاوه بر مواردی که گفته شد، کشور ایران جاذبه های دیگری هم برای گردشگری سیاه دارد. مانند گورستان انسان های بی دهان، کول خرسان، خرابه های پرقصه، گورستان ایستاده بچه ها و ده ها جاذبه وحشتناک دیگر. مکان هایی وهم آلود که با وجود داشتن افسانه ها و سوال های بی جواب و قصه های ناباورانه شان بسیار مشهور شده اند. سفری هیجان انگیز با چاشنی ترس که شاید آدرنالین خونتان را به قدری بالا ببرند که مجذوب آن ها شوید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 667

به "مقاصد گردشگری سیاه در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاصد گردشگری سیاه در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید