لحظه روشن شدن 31 موتور غول آسای موشک استارشیپ ، عکس

به گزارش مجله ویراپارس، ایرنا نوشت: آزمایش موتورهای تقویت کننده پرتابگر استارشیپ متعلق به شرکت اسپیس ایکس با روشن شدن 10 ثانیه ای 31 موتور از مجموع 33 موتور دیروز (پنجشنبه) با موفقیت انجام شد.

لحظه روشن شدن 31 موتور غول آسای موشک استارشیپ ، عکس

پرتابگر فوق سنگین استارشیپ به طول 69 متر پرتابگر دومرحله ای با قابلیت استفاده مجدد و در حال توسعه به وسیله شرکت اسپیس ایکس از سال 2012 است.

آزمایش همزمان موتورهای استارشیپ روی سکو در پایگاه استاربیس (Starbase) شرکت اسپیس ایکس در جنوب تگزاس روز پنجشنبه به وقت محلی انجام شد و قرار بود هر 33 موتور این پرتابگر روشن گردد؛ ولی گروه متخصصان یکی از موتورها را پیش از اعمال فرمان آتش خاموش کرد و موتور دیگر نیز حین عملیات خاموش شد.

ایلان ماسک مالک شرکت اسپیس ایکس با انتشار پیامی در توئیتر ضمن اعلام این خبر پیش بینی کرد اولین پرواز آزمایشی مداری استارشیپ تا ماه مارس (اسفند/ فروردین) قابل انجام باشد؛ البته در صورتی که بقیه برنامه هعای آماده سازی این پرتابگر خوب پیش برود و تحلیل ها از آزمایش صورت گرفته نیز مثبت باشد.

اداره کل هوانوردی آمریکا (ناسا) برای اعزام فضانوردان میخواهد به فضا طی سال های آینده از پرتابگر استارشیپ استفاده کند تا آن را به کپسول فضایی اوریون در گردش دور مدار ماه متصل کند. بعلاوه گفته می گردد ماسک می خواهد برای اعزام فضانوردان به کره مریخ از این پرتابگر یاری بگیرد.

بر اساس این خبر، پرتابگر فوق سنگین استارشیپ که سنگین ترین پرتابگر ساخته شده تا به امروز است، می تواند تا 850 هزار کیلوگرم را با خود به فضا ببرد که دو برابر پرتابگر توسعه داده شده به وسیله ناسا است که سال گذشته میلادی کپسول خالی اوریون را در ماموریت آرتمیس 1 به کره ماه پرتاب کرد و برگشت (اخبار بیشتر در این مورد را اینجا بخوانید).

پرتابگر استارشیپ ماه گذشته نیر آزمایش سوخت گیری روی سکو و پاییز گذشته آزمایش روشن کردن 14 موتور را همزمان پشت سر گذاشته بود.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 بهمن 1401 بروزرسانی: 22 بهمن 1401 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 2197

به "لحظه روشن شدن 31 موتور غول آسای موشک استارشیپ ، عکس" امتیاز دهید

1 کاربر به "لحظه روشن شدن 31 موتور غول آسای موشک استارشیپ ، عکس" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لحظه روشن شدن 31 موتور غول آسای موشک استارشیپ ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید