قفل آیفون را بدون پسورد و فیس آیدی باز کنید!

به گزارش مجله ویراپارس، گجت نیوز نوشت: این راهنمای مفید شامل 6 روش برای باز کردن قفل آیفون بدون استفاده از پسورد یا فیس آیدی است که هنگام فراموش کردن رمز آیفون به شما یاری خواهد نمود.

قفل آیفون را بدون پسورد و فیس آیدی باز کنید!

اپل با اقدامات حفاظت از داده های قابل اعتماد خود شناخته شده است. اگر از رمز عبور، شناسه لمسی یا فیس آیدی برای قفل کردن آیفون خود استفاده می کنید، غیرممکن است که دیگران بدون وارد کردن رمز عبور بتوانند وارد آیفون قفل شده شما شوند.

این موضوع می تواند برای محافظت از دستگاه iOS شما در برابر هک شدن عالی باشد. اما بعلاوه به این معنی است که وقتی رمز عبور آیفون خود را فراموش کردید، خارج از دستگاه خود نیز قفل می شوید. فراموش کردن رمز عبور آیفون بیشتر از آنچه انتظار می رود رخ می دهد. به همین علت ما در این مقاله تصمیم داریم روش های باز کردن قفل آیفون بدون استفاده از پسورد و فیس آیدی را به صورت گام به گام به شما آموزش دهیم.

یکی از سوالاتی که برای بسیاری از کاربران آیفون پیش می آید، این است که آیا می توان قفل آیفون را بدون رمز عبور یا Face ID باز کرد؟ پاسخ مثبت است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آیفون خود را پاک یا تنظیم مجدد کنید تا تمام محتوا و تنظیمات از جمله رمز عبور و شناسه چهره شما پاک گردد. زمانی که رمز عبور خود را فراموش می کنید و فیس آیدی کار نمی نماید، این تنها راه بازگشت به آیفون است.

اگر می خواهید بدون رمز عبور وارد آیفون قفل شده خود شوید، این مطلب را بخوانید و چهار راه چاره ممکن برای انجام آن را بیاموزید. با توجه به اینکه ممکن است بعضی از شما در خصوص آیپد خود با مشکل مشابهی روبرو شوید، به شما توصیه می کنیم راه چاره های مشابهی را برای باز کردن قفل آیپد بدون رمز عبور اعمال کنید.

چطور قفل آیفون خود را بدون پسورد یا فیس آیدی باز کنیم؟

روش اول، باز کردن قفل آیفون با نرم افزارهای حذف نماینده رمز عبور

استفاده از برنامه iSumsoft iPhone Passcode Refixer اولین راه چاره توصیه شده برای باز کردن قفل آیفون بدون رمز عبور یا Face ID است. این یک برنامه تخصصی حذف رمز عبور است که برای باز کردن قفل آیفون های قفل شده یا غیبرطرفال به صورت ایمن و سریع بدون احتیاج به iTunes یا Apple ID طراحی شده است.

یک نکته حائز اهمیت این است که iSumsoft iPhone Passcode Refixer یک ابزار نرم افزاری مبتنی بر ویندوز است و شما باید نرم افزار را روی دستگاه ویندوز نصب و اجرا کنید. البته توسعه دهنده این برنامه می گوید میخواهد به زودی نرم افزار را به روز نموده و نسخه مبتنی بر macOS را طراحی کند.

بنابراین در قدم اول، شما باید iSumsoft iPhone Passcode Refixer را بر روی ویندوز خود دانلود و نصب کنید، سپس مراحل زیر را دنبال کنید تا بتوانید قفل آیفون خود را بدون رمز عبور یا Face ID باز کنید.

ابتدا iSumsoft iPhone Passcode Refixer را باز کنید و گزینه Unlock Lock Screen را در صفحه اصلی آن انتخاب کنید. صفحه بعدی مشکلاتی را که این گزینه می تواند حل نماید شرح می دهد. برای تأیید اینکه می خواهید از این گزینه برای باز کردن قفل آیفون خود بهره ببرید، روی Start کلیک کنید.

سپس از شما خواسته می گردد که آیفون را به رایانه شخصی خود متصل کنید. مطمئن شوید که آیفون شما به وسیله کابل USB به کامپیوتر شما متصل است، سپس روی Next کلیک کنید. این برنامه به صورت اتوماتیک آیفون شما را شناسایی می نماید.

برای شروع دانلود آخرین سیستم عامل مورد احتیاج برای باز کردن قفل آیفون، روی Download کلیک کنید و سپس چند دقیقه صبر کنید تا دانلود تمام گردد. هنگامی که دانلود سیستم عامل به خاتمه رسید، دکمه باز کردن قفل ظاهر می گردد.

با کلیک بر روی دکمه باز کردن قفل، برنامه بلافاصله شروع به باز کردن قفل آیفون بدون استفاده از پسورد یا فیس آیدی می نماید. چند دقیقه صبر کنید و هنگامی که پیغام صفحه با موفقیت باز شد را مشاهده کردید، به این معنی است که قفل آیفون شما باز شده است.

برنامه PassFab iPhone Unlocker از دیگر نرم افزارهای مفید برای آنلاک کردن آیفون شماست. این برنامه به کاربران اجازه می دهد تا قفل گوشی خود را تنها با چند مرحله ساده باز نمایند.

از ویژگی های نرم افزار PassFab iPhone Unlocker می توان به امکان باز کردن قفل iPhone/iPod touch/iPad در سناریوهای مختلف، امکان باز کردن رمزهای فراموش شده در نسخه های مختلف سیستم عامل iOS، امکان استفاده برای رمزهای فراموش شده 4 رقمی، 6 رقمی، اثر انگشت و تشخیص چهره، آموزش مرحله به مرحله باز کردن آیفون بدون رمز و فیس آیدی به وسیله PassFab iPhone Unlocker و امکان برطرف مشکل آیفون های غیبرطرفال شده در صورت وارد کردن رمز عبور اشتباه اشاره نمود.

برای استفاده از این اپلیکیشن ابتدا آن را روی کامپیوتر خود دانلود نموده و روی گزینه Free Trial کلیک نموده و آن را نصب کنید. سپس گوشی آیفون خود را به وسیله کابل به کامپیوتر وصل نموده و گزینه Start در صفحه کامپیوتر را انتخاب کنید تا مراحل باز کردن آیفون بدون رمز و فیس آیدی شروع گردد.

حالا روی گزینه Next کلیک کنید و با دنبال کردن دستورالعمل های گفته شده درصورتی که گوشی آیفون شما شناسایی نشد آن را در حالت Recovery Mode قرار دهید. در مرحله بعد روی گزینه Download کلیک کنید تا نرم افزار دانلود گردد و سپس روی گزینه Start Remove کلیک کنید تا برنامه شروع به حذف قفل روی آیفون شما کند. کار تمام است و شما می توانید دستگاه خود را باز کنید.

روش دوم، باز کردن قفل آیفون با بازگرداندن آن به تنظیمات کارخانه

یکی دیگر از راهکارهای رایج برای باز کردن قفل آیفون بدون استفاده از پسورد یا فیس آیدی، بازگرداندن آن به تنظیمات کارخانه با استفاده از iTunes در رایانه شخصی ویندوز یا Finder در مک است.

آیتونز ابزاری است که کاربران دستگاه های آیفون با استفاده از آن می توانند به کلیه خدمات اپل دسترسی داشته باشند. این ابزار قابلیت های خارق العاده ای را برای کاربران به ارمغان می آورد، از جمله امکان ریستور و بروزرسانی نسخه نرم افزاری دستگاه های اپل، امکان ساخت اپل آی دی و مدریت تنظیمات آن، کپی و انتقال فایل های مختلف به iPod و امکان مدیریت فضای ابری (iCloud) و مدیریت پشتیبان ها.

برای استفاده از این روش به منظور بازگشایی قفل گوشی، ابتدا آیفون خود را به وسیله کابل USB به رایانه شخصی خود وصل کنید و سپس آن را مجدداً راه اندازی کنید تا وارد حالت بازیابی گردد. اگر مطمئن نیستید که چگونه آیفون خود را به حالت بازیابی راه اندازی کنید، مراحل زیر را دنبال کنید.

بسته به پلتفرمی که از آن استفاده می کنید، iTunes را روی رایانه شخصی ویندوزی یا Finder در مک خود باز کنید. iTunes یا Finder به طور اتوماتیک آیفون شما را تشخیص می دهد و کادری با گزینه های Update و Restore نمایش می دهد. گزینه Restore را انتخاب کنید و دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید. سپس آیفون شما را به تنظیمات کارخانه بازگردانده شده و قفل آن باز می گردد.

روش سوم، باز کردن قفل آیفون با استفاده از Find My

راه دیگر برای باز کردن قفل آیفون بدون استفاده از پسورد یا Face ID بدون اتصال آن به رایانه، پاک کردن آن با استفاده از برنامه Find My است. این روش به شرطی کار می نماید که Find My iPhone را در آیفون قفل شده خود فعال نموده باشید.

برای پاک کردن رمز آیفون قفل شده از راه دور، باید به برنامه Find My در یک دستگاه قابل دسترس دیگری مانند رایانه یا تلفن دسترسی داشته باشید. در دستگاه دیگر، وب سایت icloud.com را در مرورگر باز کنید و با Apple ID و رمز عبوری که در آیفون قفل شده خود استفاده نموده اید، وارد شوید.

پس از ورود به سیستم، روی نماد 12 نقطه در گوشه سمت راست بالای صفحه اصلی iCloud کلیک کنید و سپس برنامه Find My را از منوی پاپ آپ انتخاب کنید. بعلاوه می توانید برنامه Find My را در دستگاه Apple در دسترس دیگری مانند iPhone، iPad یا Mac باز کنید.

سپس در صفحه Find My یا Find Devices، آیفونی را که می خواهید بدون رمز عبور یا Face ID باز کنید، انتخاب کنید و سپس روی Erase iPhone ضربه بزنید. توجه داشته باشید که اگر به علت مشکل احراز هویت دو مرحله ای نمی توانید با استفاده از Apple ID و رمز عبور خود در دستگاه دیگری وارد Find My iPhone شوید، این روش برای شما کار نخواهد کرد.

روش چهارم، قفل آیفون را از صفحه قفل آن باز کنید

اگر آیفون شما دارای iOS 15.2 یا جدیدتر است، یک راه ساده برای باز کردن قفل آیفون بدون رمز عبور و Face ID این است که آن را از صفحه قفل آن پاک کنید. این روش به شرطی کار می نماید که آیفون شما دارای iOS 15.2 یا بالاتر باشد، Find My iPhone در آیفون شما فعال باشد و رمز عبور Apple ID را در آیفون خود داشته باشید.

برای استفاده از این روش، ابتدا رمز عبور اشتباه را چندین بار پشت سر هم وارد کنید تا زمانی که صفحه قفل آیفون شما از دسترس خارج گردد و یک تایمر به شما می گوید که 1 دقیقه دیگر دوباره امتحان کنید. صبر کنید تا تایمر منقضی گردد و سپس دوباره رمز عبور اشتباه را وارد کنید.

این مرحله را چند بار تکرار کنید تا گزینه Erase iPhone را در گوشه سمت راست پایین صفحه مشاهده کنید. روی Erase iPhone دوبار ضربه بزنید و سپس رمز عبور Apple ID که در آیفون استفاده نموده اید را وارد کنید و روی Go ضربه بزنید. رمز آیفون به طور اتوماتیک پاک می گردد و گوشی را بازنشانی می نماید.

روش پنجم، بازیابی رمز آیفون با Siri

حذف رمز آیفون با دستیار هوشمند Siri نیز امکان پذیر است و در این روش اطلاعات شما حذف نخواهد شد. این روش در مدل های iOS 8.0 تا iOS 13 قابل اجراست. توجه داشته باشید که این روش همواره پاسخگو نیست. برای استفاده از این روش، ابتدا دکمه Home را فشار دهید و نگه دارید تا Siri فعال گردد. حال با تایپ جملاتی همانند What time is it از Siri بخواهید تا وارد بخش ساعت گردد.

پس از مشاهده آیکون ساعت روی آن ضربه بزنید تا وارد بخش Time Zone converter شوید که ساعات منطقه ها مختلف دنیا را برای شما نمایش می دهد. حالا سربرگی با نام buy more tunes باز کنید تا به iTunes store منتقل شوید. وقتی روی دکمه Back در بالای صفحه ضربه بزنید، بدون وارد کردن رمز به آیفون خود دسترسی خواهید داشت، البته توجه کنید که این روش همواره جواب نمی دهد.

روش ششم، باز کردن آیفون به وسیله تماس با پشتیبانی اپل

اگر به هر علتی روش های بالا برای شما مفید واقع نشدند، می توانید با پشتیبانی اپل تماس گرفته و با مشاور اپل صحبت کنید. بعلاوه می توانید به یکی از اپل استورهای اطراف خود مراجعه کنید و از متخصصان برای باز کردن قفل گوشی آیفون خود یاری بگیرید.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 28 تیر 1402 بروزرسانی: 28 تیر 1402 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 2259

به "قفل آیفون را بدون پسورد و فیس آیدی باز کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قفل آیفون را بدون پسورد و فیس آیدی باز کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید