طوفان مرگبار مایکل در آمریکا خسارت برجای گذاشت

به گزارش مجله ویراپارس، طوفان مایکل روز گذشته (پنجشنبه) با درنوردیدن شهرهای ساحلی فلوریدا خسارات زیادی بر جای گذاشته و منجر به جان باختن هفت نفر شده است.

طوفان مرگبار مایکل در آمریکا خسارت برجای گذاشت

به گزارش مجله ویراپارس، طوفان مایکل با قدرت 4 در رده طوفان ها روز چهارشنبه ساحل شمال غربی فلوریدا در نزدیکی شهر کوچک مکزیکو بیچ را همراه با بادهایی با سرعت 250 کیلومتر در ساعت درنوردید و باعث سرازیر شدن امواج سهمگین به سمت این شهر شد.

طبق اعلام مرکز ملی طوفان ایالات متحده آمریکا (NHC)، مایکل سومین طوفان قدرتمندی است که تاکنون خشکی های ایالات متحده آمریکا را در نوردیده و باعث ویرانی های بسیاری از جمله سقوط درختان، در هم شکستن خانه ها و ساختمان ها و نیز سقوط سقف مدارس و خانه ها شده است. هم چنین به گفته مقامات دولتی آمریکا این طوفان تاکنون منجر به کشته شدن دست کم هفت نفر در فلوریدا، جورجیا و کارولینای شمالی شده است.

روز پنجشنبه تقریباً 950 هزار خانه و مغازه در فلوریدا، آلاباما، کارولینای شمالی و جورجیا با قطعی برق ناشی از طوفان روبرو شده بودند. انتظار می رود تعداد افرادی که به پناهگاه های اضطراری پناه می برند تا امروز (جمعه) در پنج ایالت آمریکا به 20 هزار نفر افزایش یابد.

به گزارش شبکه خبری الجزیره، این طوفان هم چنین باعث سیل زدگی برخی از شهرهای آمریکا شده به طوری که در نزدیکی شهر آپالاچیکولا عمق آب گرفتگی به بیش از 2.1 متر رسیده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 67

به "طوفان مرگبار مایکل در آمریکا خسارت برجای گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طوفان مرگبار مایکل در آمریکا خسارت برجای گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید