صعود 200 نفر از دانش آموزان به قله سبلان

به گزارش مجله ویراپارس، تهران (پانا) - 200 نفر از دانش آموزان پسر عضو انجمن های اسلامی دانش آموزان، در راستای متنوع سازی محیط های یادگیری و ایجاد روحیه کار جمعی، با یاد شهید علی لندی پیروز به فتح قله سبلان، سومین ارتفاع بلند ایران شدند.

صعود 200 نفر از دانش آموزان به قله سبلان

دانش آموزان انجمن های اسلامی با گرامیداشت یاد شهید علی لندی پیروز به فتح قله 4 هزار و 811 متری سبلان شدند.

این اردو در راستای تحقق ساحت های شش گانه سند تحول بنیادین آموزش وپرورش و با هدف متنوع سازی محیط های یادگیری، افزایش روحیه کار گروهی و اعتمادبه نفس دانش آموزان طراحی شده بود تا دانش آموزان بتوانند با استفاده از ظرفیت و استعدادهای دانش آموزان استان های کشور، همدیگر را به کار گروهی دعوت کنند.

دانش آموزان شرکت کننده در این اردوی تربیتی از مقطع متوسطه دوم بودند و از همه استان ها در این برنامه حضور یافتند؛ البته بعضی از استان ها با دانش آموزان کمتر و بعضی از استان ها با تعداد دانش آموزان بیشتری در این برنامه شرکت کردند.

دانش آموزان عضو انجمن های اسلامی در این فتح دسته جمعی و در طول جهت به کارگاه های مختلف فرهنگی و محتوایی در قالب گروه بندی و کار تشکیلاتی و جهادی در بستر طبیعت سبلان، طبیعت گردی، استفاده از آبگرم شابیل، حضور در بستر رودخانه تشکیل جلسات مباحثه گروهی با موضوعات فرهنگی و برگزاری برنامه های ورزشی و فرهنگی متنوع پرداختند.

در ورزش کوهنوردی تمام تلاش متمرکز بر استقامت ورزیدن برای رسیدن به هدف و فتح قله است و با توجه به این که این اردو در فصل تابستان و تعطیلات دانش آموزان، صورت گرفت از این منظر دانش آموزان در قالب این اردو به طور عملی به اهداف تشکیلاتی اتحادیه و به طور عملی استقامت برای نیل به هدف را مشق کردند.

گفتنی است برنامه چند قدم تا آسمان، صعود به قله مرتفع سبلان است که امسال این برنامه با حضور دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان و حدود 200 نفر از دانش آموزان پسر برگزار گشت.

قله سبلان سومین قله بلند ایران و یک کوه آتش فشانی غیرفعال است که در قله آن دریاچه ای زیبا به چشم می خورد و تمام قلل آن در ایام سال پوشیده از یخ و برف های دائمی است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 مرداد 1401 بروزرسانی: 27 مرداد 1401 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 2111

به "صعود 200 نفر از دانش آموزان به قله سبلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صعود 200 نفر از دانش آموزان به قله سبلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید