شکست دادن دیوید تیلور با من، یزدانی باید قبول کند که من باشم!

به گزارش مجله ویراپارس، حسن یزدانی هم اگر فکر می نماید می توانم کمکش کنم، درخدمتش هستم. به وسیله دبیر و مربیان می تواند بگوید و با هم بنشینیم!

شکست دادن دیوید تیلور با من، یزدانی باید قبول کند که من باشم!

منصور برزگر را کشتی دوستان و گوش شکسته ها به عنوان مولانای کشتی می شناسند. مولانای کشتی لقبی است که اهالی کشتی بعد از شکست کورتانیدزه مقابل حیدری به برزگر دادند و...

سرمربی اسبق تیم ملی کشتی آزاد کشورمان همین شرایط امروز حسن یزدانی را با علیرضا حیدری و الدار کورتانیدزه تجربه نموده بود. کورتانیدزه قبل از المپیک 2004 آتن پیروز شده بود 4 مرتبه (درست به میزان برد های تیلور برابر یزدانی) علیرضا حیدری ستاره آن روز های کشتی ما را شکست دهد. این گرجی پرزور به نوعی تبدیل به گربه سیاه حیدری شده بود تا اینکه در المپیک 2004 آتن، منصور برزگر دو تدبیر ویژه به خرج داد؛ اول آن که یک کشتی گیر و حریف تمرینی از همدان پیدا کرد که شکل و شمایل، قد و قواره و سبک کشتی اش شبیه به الدار کورتانیدزه بود! این حریف تمرینی مدت ها با علیرضا حیدری تمرین کرد تا او به شرایط مشابه با کشتی کورتانیدزه عادت کند.

بعلاوه منصور برزگر یک سال فیلم کشتی کورتانیدزه و علیرضا حیدری و 4 شکست قبلی را بار ها و بار ها دیدن و بررسی کرد تا ضمن پیدا کردن دلایل شکست، نقاط ضعف و قوت حریف و حیدری را شناسایی کند. درنهایت هم حیدری پیروز شد کورتانیدزه را در المپیک 2004 را شکست دهد.

حدود 40 روز پیش و قبل از آغاز مسابقات جهانی 2023 بلگراد، منصور برزگر در مصاحبه ای اظهار داشت: بردن تیلور به نظر من راحت است، همان دوره من، کاوه و رضایی و بقیه نشستیم و حرف زدیم و طریقه فن زدن تیلور را گفتم. این خیلی مهم است که دست چپ و راست را چه وقت به کار بگیری. حسن باید قبول کند که با ما بنشیند و با هم روی این کشتی کار کنیم. شاید فکر می نماید اگر با ما بنشیند کوچک می گردد، اما آرزویم این است که کشتی دوطلایی گردد. حسن یزدانی هم اگر فکر می نماید می توانم کمکش کنم، درخدمتش هستم. به وسیله دبیر و مربیان می تواند بگوید و با هم بنشینیم.

این اعلام آمادگی استاد و پیشکسوت شناخته شده کشتی است که سال های سال برای قهرمانان المپیکی و جهانی ما نسخه تجویز نموده است، اما پرسش اینجاست: آیا حسن یزدانی هم می پذیرد که یک سال پای کلاس درس استاد منصور برزگر بنشیند؟!

منبع: خبرورزشی

منبع: فرارو
انتشار: 30 شهریور 1402 بروزرسانی: 30 شهریور 1402 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 2281

به "شکست دادن دیوید تیلور با من، یزدانی باید قبول کند که من باشم!" امتیاز دهید

1 کاربر به "شکست دادن دیوید تیلور با من، یزدانی باید قبول کند که من باشم!" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکست دادن دیوید تیلور با من، یزدانی باید قبول کند که من باشم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید