سرقت مسلحانه گوشی از پسـر 8 ساله

به گزارش مجله ویراپارس، دو مرد مسلح که با تهدید سلاح در کمتر از 2 ماه 29 گوشی تلفن همراه سرقت نموده اند در حالی دستگیر شدند که از سردسته باند 4 قبضه کلت کمری و یک سلاح دست ساز کشف شد.

سرقت مسلحانه گوشی از پسـر 8 ساله

به گزارش ایران، 22 مهر مرد جوانی در تماس با پلیس از سرقت مسلحانه گوشی تلفن همراهش اطلاع داد و گفت: ساعت یک بعد ازظهر داخل مغازه ام در منطقه خلیج فارس نشسته بودم که موتورسیکلت آبی رنگی با دو سرنشین مقابل مغازه ام توقف کرد. دو مرد جوان از موتورسیکلت پیاده شده و با تهدید کلت کمری گوشی تلفن همراهم را سرقت نموده و از محل متواری شدند.

با اعلام این گزارش تحقیقات از سوی کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی پایتخت شروع شد و در ادامه تحقیقات سرقت مسلحانه گوشی تلفن همراه پسری 8 ساله نیز به پلیس اعلام شد. این پسربچه که از شوک سرقت مسلحانه تلفن همراهش بسیار ترسیده بود، گفت: حدود ساعت یک ظهر مقابل در خانه مان با دو تا از دوستانم صحبت می کردیم و عکس هایی را که در گوشی ام بود به آن ها نشان می دادم که موتورسواری دو ترک مقابل ما ایستاد. یکی از آن ها که قد بلند و قوی هیکل بود به سمت ما آمد می خواست گوشی ام را بگیرد که مقاومت کردم، اما مرا از زمین بلند و به گوشه ای پرت کرد. دوستانم از ترس فرار کردند یکدفعه اسلحه کلتی که همراهش بود را به سمت من گرفت پدرم و چند تا از همسایه ها رسیدند، اما او با تهدید اسلحه سوار موتور شد و فرار کردند.

در آنالیز های کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی پایتخت تعیین شد که تعداد شکایت های این دو موتورسوار مسلح بیش از این دو مورد بوده و شماره پلاک موتور سیکلت نیز مخدوش شده بود.

شناسایی سردسته

در ادامه آنالیز ها کارآگاهان دریافتند گوشی تلفن همراه یکی از شاکی ها در اختیار مرد مالخری به نام حجت است. در ادامه تعیین شد که حجت پسر جوانی به نام کامران دارد که چندین بار به خاطر جرایم مختلف بازداشت شده است. با به دست آمدن تصویر کامران و تطبیق چهره سارقان مسلح که توسط دوربین های مداربسته به دست آمده بود، این اطمینان حاصل شد که عامل اصلی این سرقت ها کامران است.

با شناسایی هویت سردسته باند تیم تحقیق برای دستگیری او وارد عمل شدند، اما تعیین شد کامران با یکی از همسایه هایش درگیری پیدا نموده و از محل متواری شده است. تحقیقات ادامه یافت تا اینکه تعیین شد کامران به اتهام شرکت در نزاعی دیگر در منطقه نعمت آباد دستگیر و به زندان منتقل شده است.

سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی تهران عظیم با اعلام این خبرگفت: با اعتراف کامران، همدست او و دو مالخر در شهرک خلیج فارس شناسایی و دستگیر شدند. در بازرسی از مخفیگاه متهمان تعداد 10 قبضه انواع سلاح ساچمه زنی (کمری و لوله بلند)، چندین تیغه قمه و قداره و اسپری اشک آور کشف شد.

تحقیقات برای شناسایی سایر مالباختگان اعضای این باند و سایر جرایم احتمالی از سوی اعضای این باند ادامه دارد.

مصاحبه با سردسته باند

اسلحه ها را از کجا خریدی؟

من عاشق اسلحه هستم. یکی را خودم ساختم و کلت ها را هم حدود 3 یا 4 سال قبل خریدم. دقیق یادم نمی آید قیمتش چند بود، اما فکر کنم 4 میلیون تومان برای خرید هرکدام پول دادم. می خواستم کلکسیون جمع کنم.

چند سرقت انجام دادی؟

بیشتر خودم به تنهایی می رفتم. از اواخر مهر تا اواخر آذر، 29 سرقت مسلحانه مرتکب شدم.

چرا گوشی تلفن پسر بچه را سرقت کردی؟

سرقت از بچه یک مورد آن هم ناخواسته بوده است. مواد کشیده بودم و اصلاً متوجه نبودم.

اسلحه را چگونه ساختی؟

علاقه داشتم، از دوست و آشنا تحقیق کردم و در زندان هم آموزش دیدم و درنهایت خودم اسلحه را ساختم.

چطور دستگیر شدی؟

از یک نفر پول می خواستم، وقتی سر قرار رفتم، کارآگاهان اداره یکم مرا بازداشت کردند. البته یک هفته قبل هم گروه ضربت در خلازیر مرا شناسایی نموده بودند که فرار کردم. حتی لاستیک های ماشینم را هم با گلوله زدند که در نهایت پیروز شدم پیاده فرار کنم. فوراً رفتم خانه و 4 تا اسلحه ام را برداشتم و بعد رفتم کرج خانه دوستم و آنجا مخفی شدم تا اینکه 5 روز بعد آمدم طلب 5 میلیونی ام را بگیرم که دستگیر شدم.

چرا با یکی از همسایه هایت درگیر شده بودی؟

در پارکینگ خانه نشسته بودم و مواد می کشیدم که همسایه مان و پسرش اعتراض کردند که چرا آنجا مواد می کشم. گفتم خانه خودم است و اختیارش را دارم و بی خواب هم بودم که به سمت آن ها اسلحه کشیدم و بعد هم متواری شدم.

همواره اسلحه همراهت بود؟

بیشتر اوقات برای امنیت خودم اسلحه داشتم.

سابقه داری؟

بله، به خاطر شرارت و مواد مخدر حدود 8 سال از عمرم را در زندان بودم.

منبع: فرارو
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1468

به "سرقت مسلحانه گوشی از پسـر 8 ساله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرقت مسلحانه گوشی از پسـر 8 ساله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید