دانشجویان در روسیه به کشور بازمی گردند

به گزارش مجله ویراپارس، رایزنی علمی سفارت ایران در مسکو به دانشجویان ایرانی در روسیه توصیه کرد که تا زمان بهبود شرایط به کشور بازگشته و برنامه آموزشی را از راه دور دنبال نمایند.

دانشجویان در روسیه به کشور بازمی گردند

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری خبرنگاران، رایزنی علمی سفارت ایران در مسکو در اطلاعیه ای در پی شیوع ویروس کرونا بیان کرد: با توجه به گسترش روزافزون تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در کشورهای مختلف، از جمله فدراسیون روسیه و به ویژه در شهر مسکو و فقدان چشم انداز حل این مشکل در کوتاه مدت و حتی احتمال تداوم آن در نیمسال تحصیلی آینده که موجب به وجود آمدن نگرانی ها و سوا لاتی برای دانشجویان شده است٬.

رایزنی علمی سفارت جمهوری اسلامی ایران در شرایط موجود مؤکدا توصیه می نماید دانشجویان عزیز ضمن قبول مسئولیت عدم قطعیت ها به سهم خود حتی الامکان به ایران بازگشته و نسبت به ادامه برنامه آموزشی مطابق برنامه دانشگاه مربوطه و از راه دور کوشش نمایند.

در این اطلاعیه آمده است: کوشش دانشگاه ها و پیگیری ها بر این است که ادامه جریان آموزش دانشگاه ها و در صورت امکان امتحانات تا حد ممکن به صورت غیرحضوری برگزار گردد.

رایزنی علمی سفارت جمهوری اسلامی ایران اضافه نموده است: تا زمان امکان بازگشت به کشور به دانشجویان ساکن خوابگاه ها و سایر سکونت گاه ها که با شرایط نامناسب بهداشتی و یا احتمال قرنطینه خوابگاهی و یا مشکل ثبت اقامت و ... روبرو هستند٬ توصیه می گردد با رعایت کلیه جوانب مذکور نسبت به اسکان در خوابگاه خودگردان و یا منازل و مکان های مناسب و دارای امکان ثبت اقامت رسمی اقدام نمایند.

در این اطلاعیه آمده است: رایزنی علمی سفارت جمهوری اسلامی ایران بر مبنای وظایف قانونی خود پیگیری های لازم را برای رسیدگی بهتر به شرایط دانشجویان از مراجع ذی ربط قانونی انجام داده و به دلیل احتمال مواجهه با شرایط های غیرقابل پیش بینی و غیرقابل جبران و تأسف بار مجدداً تا زمان بهبود شرایط توصیه اکید به بازگشت دانشجویان عزیز به ایران را دارد.

انتهای پیغام/4129

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 12 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 910

به "دانشجویان در روسیه به کشور بازمی گردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشجویان در روسیه به کشور بازمی گردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید