حقیقت نگران کننده درباره انتشار کرونا در هوا؛ 2 متر فاصله گذاری اجتماعی کافی نیست!

به گزارش مجله ویراپارس، دانشمندان آمریکایی دریافتند که رعایت فاصله 2 متری از دیگران نمی تواند مانع از انتقال کووید 19 گردد.

حقیقت نگران کننده درباره انتشار کرونا در هوا؛ 2 متر فاصله گذاری اجتماعی کافی نیست!

به گزارش خبرنگار ، پس از همه گیری ویروس کرونا در دنیا، سازمان دنیای بهداشت از مردم خواست تا زمان کشف واکسن موثر برای مقابله با این ویروس، فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند.

متخصصان هم مطرح کردند بهتر است مردم در روابط اجتماعی خود دستکم 2 متر از دیگران فاصله بگیرند. با این حال، دانشمندان به تازگی می گویند این میزان فاصله برای محافظت در برابر شیوع ویروس کرونا کافی نیست.

متخصصان آمریکایی می گویند ویروس کرونا می تواند بیش از 2 متر در هوا حرکت کند و فاصله 2 متری افراد از یکدیگر کافی نیست و هر چقدر افراد بتوانند فاصله خود از دیگران را افزایش دهند، می توانند بیشتر به کاهش شیوع ویروس کرونا یاری نمایند.

بر این اساس میزان فاصله ای که افراد باید در یک مکان از دیگران داشته باشند، به عوامل مختلفی بستگی دارد. جریان هوا، سیستم تهویه مناسب، میزان زمانی که افراد با یکدیگر در ارتباط هستند، میزان تراکم جمعیت و استفاده کردن یا نکردن افراد از ماسک از جمله مواردی است که در میزان فاصله اجتماعی انسان ها از یکدیگر موثر است.

برای مثال، در محیط هایی که تهویه نامناسب است و جریان هوا وجود ندارد، ویروس کرونا می تواند مدت زمان بیشتری در هوا باقی بماند و به راحتی در جهت های مختلف حرکت کند. از این رو، بهتر است در این مکان ها میزان فاصله میان افراد بیشتر گردد همچنین در مکان هایی با تراکم جمعیت بهتر است افراد فاصله بیشتری از یکدیگر داشته باشند.

متخصصان می گویند حتی مواردی همچون سخن گفتن، فریاد زدن (برای مثال در کنسرت یا ورزشگاه ها)، آواز خواندن و سکوت کردن جمعیت از جمله مواردی هستند که در مشخص میزان فاصله افراد از یکدیگر تاثیر گذار است. زمانی که افراد فریاد می زنند می توانند به راحتی ویروس را در هوا منتشر نمایند و کرونا می تواند به راحتی جهت طولانی را در هوا طی کند.

لینسی مار، متخصص بهداشت عمومی دانشگاه ویرجینیا در این باره می گوید: به نظر من فاصله 2 متری افراد در محیط های اجتماعی مناسب است، اما این میزان کمترین حد فاصله است و افراد تا حد امکان فاصله خود از دیگران را حفظ نمایند. از طرفی باید توجه داشت که فاصله 2 بیش از متر از دیگران خطر شیوع ویروس به وسیله هوا را به صفر نمی رساند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 24 مهر 1399 بروزرسانی: 24 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1177

به "حقیقت نگران کننده درباره انتشار کرونا در هوا؛ 2 متر فاصله گذاری اجتماعی کافی نیست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقیقت نگران کننده درباره انتشار کرونا در هوا؛ 2 متر فاصله گذاری اجتماعی کافی نیست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید