جشنواره فیلم برلین 2021 مجازی شد

به گزارش مجله ویراپارس، برلیناله که امید داشت بتواند در سال 2021 به صورت حضوری برگزار شود به دنبال قرنطینه جدید شهر برلین برای شیوع کرونا، با تغییرات اساسی در جشنواره روبه رو شده است.

جشنواره فیلم برلین 2021 مجازی شد

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، به نقل از هالیوود ریپورتر، انتظار می رود جشنواره فیلم برلین همین روزها اعلام کند که دوره 71 خود را عقب می اندازد و به صورت آنلاین برگزار می شود. تاریخ از پیش اعلام شده برای برلیناله 2021 از 11 تا 21 فوریه (23 بهمن تا 3 اسفند) است.

افزایش نرخ ابتلا به کووید 19 در هفته های اخیر موجب شده این حدس و گمان ایجاد شود که برلین مجبور می شود تاریخش را به تعویق بیندازد و در عین حال این دوره را مجازی برگزار کند.

از روز چهارشنبه (دیروز) آلمان به یک قرنطینه کامل فرو رفت و همه مدرسه ها و مغازه های غیرضروری تعطیل شدند.

منابع نزدیک به مسئولان جشنواره می گویند این جشنواره دو هفته به تعویق می افتد و اوایل مارس به صورت آنلاین برگزار می شود. بازار فیلم اروپا نیز که به صورت موازی برلیناله پیش می رود انتظار می رود همین فرایند را دنبال کند.

بازار فیلم اروپا پیشتر اعلام کرده بود به صورت آنلاین برگزار می شود ولی امیدوار است بتواند به نوعی حضور فیزیکی نیز داشته باشد و برخی از برنامه ها را به صورت فیزیکی برگزار کند. این امید اکنون بعید به نظر می رسد.

گفته شده برلین قصد دارد الگوی جشنواره کن 3 روزه امسال را که در ماه اکتبر برگزار گشت دنبال کند و به جای جشنواره عادی، بخش اصلی رقابتی را به صورت آنلاین برگزار کند و یک جشنواره کوچک نیز برای نمایش فیلم های برتر در تابستان شکل دهد.

از این احتمال که جشنواره به ماه آوریل منتقل شود و به صورت فیزیکی برگزار شود هم صحبت می شود اما همه اینها به عدم اطمینان درمورد فرایند ابتلا به ویروس کرونا بستگی دارد و معلوم نیست قرنطینه جدید آلمان در کنترل بیماری تا چه حد پیروز ظاهر شود و به همین دولت که تامین کننده بخش مهمی از هزینه های جشنواره است با این تصمیم موافق نیست.

در هر حال آوریل برای شرکت کنندگان بین المللی نیز مناسب نیست و هنوز همه در حال دست و پنجه نرم کردن با کرونا هستند و همه اینها موجب می شود تا هفتادو یکمین دوره برلیناله بیش از هر چیز یک رویداد اروپایی باشد. در عین حال عقب تر انداختن جشنواره نیز می تواند با جشنواره فیلم کن که باید به صورت عادی در ماه می (اردیبهشت) برگزار شود، تداخل پیدا کند. اما کن نیز در صورت نامساعد باقی ماندن اوضاع به اواخر ژوئن یا اوایل جولای منتقل می شود.

در هر حال صنعت فیلم ترجیح می دهد بتواند در سه ماه اول سال جدید و در اواسط بهار یا اوایل تابستان و در حد فاصل بین بازار فیلم آمریکا در نوامبر و بازار کن چه به صورت مجازی چه غیر آن، تحرکاتی داشته باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 بهمن 1399 بروزرسانی: 1 بهمن 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1367

به "جشنواره فیلم برلین 2021 مجازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره فیلم برلین 2021 مجازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید