توسعه تجارت الکترونیکی فرامرزی ایران با چین

به گزارش مجله ویراپارس، تفاهم نامه همکاری بین پست ایران و چین امضا و مبادله شد.

توسعه تجارت الکترونیکی فرامرزی ایران با چین

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران، در سومین روز از دوازدهمین کنگره اتحادیه پستی آسیا و اقیانوسیه، مدیرعامل شرکت ملی پست ایران و مدیر عامل پست دولتی چین تفاهمنامه همکاری در زمینه نرم افزار اقتصادی و تجارت الکترونیک امضا کردند.

حسین مهری معاون -وزیر ارتباطات ایران و رئیس دوازدهمین کنگره اتحادیه پستی آسیا و اقیانوسیه- در این مراسم گفت: امیدواریم با امضا و پیشبرد این تفاهم نامه گام های موثری در بهبود خدمات پستی و اقتصادی برداریم. ما از تجارب چین در گسترش خدمات پستی استفاده خواهیم کرد. توسعه تجارت الکترونیک در بحث فرامرزی در دستور کار واقع شده است و تفاهم نامه هایی در این راستا با عراق، ارمنستان، هند، آذربایجان و افغانستان داشته ایم و اعلام آمادگی می کنیم این سرویس را بین ایران و چین نیز برقرار کنیم.

وی همچنین اظهار کرد: احیای جاده ابریشم در مراودات پستی نتایج چشمگیری خواهد داشت و ما در این زمینه برای خدمات بیشتر اعلام آمادگی می کنیم. در رابطه با بحث رفرم پستی که ریاست آن برعهده چین است نیز باید طوری باشد که به نفع همه کشورها توجه گردد تا جنبه عملیاتی داشته باشد. انتظار ما این است که چون ما یک شبکه جهانی هستیم، همه اعضا این رفرم را به صورت شبکه ای ببینند.

مهری با بیان اینکه حتما نمایندگانی از پست و پست بانک برای توسعه همکاری ها و کسب تجارب به چین اعزام خواهیم کرد، گفت: ما پیش از این تفاهم نامه همکاری با ویتنام داشته ایم که مفاد آن را اجرایی و همکاری های مختلفی در زمینه فناوری اطلاعات و توسعه مراودات پستی دنبال خواهیم کرد.

همچنین معاون وزیر ارتباطات کشور چین در این مراسم اظهار کرد: ایران همیشه در اذهان مردم چین کشوری مهم و ارزشمند تلقی می گردد. تجارت الکترونیکی در پست ایران جا افتاده است و کشور چین هم توسعه ای مشابه با ایران داشته که حدود 20 درصد است. در پست چین سرویس پست سریع یا پیشتاز و خدمات پرداخت پستی 85%درآمد را بخود اختصاص داده است و روزانه یک میلیون امانت جابجا می گردد.

وی گفت: در تجارت الکترونیک فرامرزی روزانه ما شاهد هفت تا هشت میلیون بسته هستیم. ترافیک خرید بر خط در چین یک ششم سهم بازار را به خود اختصاص داده است و دولت چین توجه ویژه ای به بخش پست خصوصا EMSدارد. در نظر داریم سرویس لجستیک و تجارت الکترونیک فرامرزی را توسعه بیشتری دهیم و امیدواریم با امضا امانات بیشتری از چین را در پست ایران مشاهده کنیم.

معاون وزیر ارتباطات کشور چین همچنین اعلام کرد: با توجه به مزایای جاده ابریشم ارتباط بیشتری بین پست چین و ایران وجود دارد. مایلیم درین کنگره اعلام کنیم که پست چین رکورد اتحادیه جهانی پستی را برعهده دارد. پیشرفت های خوبی را در زمینه فناوری در صنعت پست داشتیم و مشتاقیم تا از هیئت ایرانی دعوت کنیم تا از نزدیک با این فناوری ها آشنا شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 504

به "توسعه تجارت الکترونیکی فرامرزی ایران با چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه تجارت الکترونیکی فرامرزی ایران با چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید