بزرگترین حمله سایبری به نهادهای دولتی 24 کشور

به گزارش مجله ویراپارس، خبرنگاران : شرکت مایکروسافت خاطرنشان کرد گروهی که SolarWinds را هک کردند اکنون آژانس های دولتی و NGO ها را مورد حمله قرار دادند.

بزرگترین حمله سایبری به نهادهای دولتی 24 کشور

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، شرکت مایکروسافت روز پنجشنبه گفت که گروهی که در پی حمله سایبری به SolarWinds (SWI.N) شناسایی شدند اکنون سازمان های دولتی ، اتاق های فکر، مشاوران و سازمان های غیر دولتی را هدف قرار دادند.

مایکروسافت در پیغام گفت: در این هفته ما حملات سایبری را عامل تهدید سازمان های دولتی، اتاق های فکر، مشاوران و سازمان های غیر دولتی دیدیم. این اظهارات هفته ها پس از حمله باج افزار در 7 ماه مه به Colonial Pipeline باعث بسته شدن بزرگترین شبکه خط لوله سوخت ایالات متحده به مدت چند روز شد، و این امر باعث اختلال در تأمین سوخت آمریکا شد.

مایکروسافت روز پنجشنبه گفت: این موج حملات تقریباً 3000 حساب ایمیل را در بیش از 150 سازمان مختلف هدف قرار داده است. در حالی که سازمان ها در ایالات متحده بیشترین سهم را در حملات داشتند، قربانیان هدف از حداقل 24 کشور بودند. مایکروسافت در ادامه گفت: حداقل یک چهارم سازمان های هدف درگیر توسعه بین المللی، مسائل بشردوستانه و حقوق بشر بودند.

هک شرکت فناوری اطلاعات SolarWinds، که در ماه دسامبر شناسایی شد، به هزاران شرکت و ادارات دولتی که از محصولات آن استفاده می کردند دسترسی پیدا کرد. برد اسمیت رئیس مایکروسافت این حمله را بزرگترین و پیچیده ترین حمله ای که دنیا تا به امروز دیده است توصیف کرد. مایکروسافت گفت، حملاتی که مایکروسافت روز پنجشنبه فاش کرد به نظر می رسد در ادامه کوشش های متعدد برای هدف قرار دادن آژانس های دولتی درگیر در سیاست خارجی به اسم بخشی از کوشش های جمع آوری اطلاعات باشد. این شرکت گفت که در حال مطلع سازی تمام مشتریان هدف خود است و هیچ دلیلی برای باور کردن ندارد که این حملات شامل هرگونه بهره برداری یا آسیب پذیری در محصولات یا خدمات مایکروسافت است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1735

به "بزرگترین حمله سایبری به نهادهای دولتی 24 کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگترین حمله سایبری به نهادهای دولتی 24 کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید