امضای تفاهم نامه همکاری بین 3 بانک ایرانی با بیمه ساچه ایتالیا

به گزارش مجله ویراپارس، تفاهم نامه همکاری بیمه خطوط اعتباری کوتاه مدت بین شرکت بیمه ساچه ایتالیا و سه بانک ایرانی پارسیان، پاسارگاد و سامان امضاء شد.

امضای تفاهم نامه همکاری بین 3 بانک ایرانی با بیمه ساچه ایتالیا

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش مجله ویراپارس به نقل از روابط­ عمومی بانک مرکزی، در دیدار هیات ایتالیایی با مقامات بانک مرکزی و نیز مسئولین بانک های کشورمان که با حضور غلامعلی کامیاب، معاون ارزی،حمید تهرانفر معاون نظارتی، چند تن از مسئولان این بانک، کارلو کالندو قائم مقام وزیر توسعه اقتصادی، مائورو کانسیاتوری سفیر ایتالیا در ایران، گایدا روزا رییس کمیته امور بین الملل انجمن بانکی ایتالیا و جیووانی کاستالانتا رییس بیمه ساچه و شماری چند از مقامات بانک های ایتالیایی برگزار گردید، گسترش روابط اقتصادی و بانکی تهران و رم مورد تاکید نهاده شد.

در ابتدای جلسه، معاون ارزی بانک مرکزی، ضمن خوشامدگویی به هیات عالی رتبه ایتالیایی، از مذاکره با بیمه ساچه ایتالیا و توافق درخصوص نحوه تسویه بدهی های معوق این شرکت اطلاع داد و با اشاره به این موضوع که حضور هیات عالی رتبة ایتالیایی در ایران می تواند زمینه ساز آغاز همکاری های اقتصادی و بانکی دو کشور در دوران پسا تحریم باشد، آمادگی این بانک را برای مذاکره با بانک های ایتالیایی اعلام نمود.

کامیاب با تاکید بر پتانسیل های کشورمان نظیر دارا بودن بزرگترین جمعیت خاورمیانه، اقتصاد متنوع ومنابع غنی نفت وگاز، گسترش همکاری ها در تمام زمینه ها با طرف­ های ایتالیایی خواهان شد. وی این نشست را به عنوان فرصتی برای ارزیابی آغاز مجدد همکاری ها بین دو کشور پس از برداشته شدن تحریم ها برشمرد و ابراز امیدواری کرد که با اجرایی شدن برجام، راستا توسعه روابط بین ایران و جامعه جهانی هموارتر گردد.

در ادامه این نشست، تهران فر، معاون نظارتی بانک مرکزی نیز توضیحاتی درخصوص بخش نظارت بانکی در کشورمان و تفاوت آن با بخش نظارت بانکی در کشورهای اروپایی اعلام کرد.

در این جلسه قائم مقام وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا در اظهارات خود بزرگی هیأت مذکور را که دربرگیرنده نمایندگان 11 بانک ایتالیایی با مجموع 55 درصد از سهم بازار بانکی آن کشور می­باشد، نشانگر اهمیت بازار ایران برای ایتالیا مطرح نمود. وی با بیان توانمندی های ایتالیا در صادرات خدمات فنی و ماشین ­آلات، گسترش مناسبات فرهنگی و اقتصادی وهمچنین سرمایه ­گذاری خارجی بین دو کشور را خواهان شد.

ازجمله موضوعات مطرح شده دیگر در این جلسه ارائه مطالبی توسط کارشناسان بانک مرکزی درخصوص وضعیت فعلی اقتصادی کشورمان و دستاوردهای دولت یازدهم دراین زمینه و همچنین چارچوب مقررات بانکی ودستورالعمل های اجرایی بالاخص در حوزه مبارزه با پولشویی ونظارت بانکی در ایران برای هیأت ایتالیایی بود. هیأت ایتالیایی نیز ضمن معرفی بانک های ایتالیایی شرکت کننده در جلسه، مطالبی در زمینه فعالیت های گروه بیمه ساچه درخصوص تامین اقتصادی تجاری و همچنین معرفی مرکز نوآوری وتحقیقات بانکی ABI ارائه کرد.

در انتها این دیدار یک تفاهم نامه همکاری درخصوص بیمه خطوط اعتباری کوتاه مدت بین شرکت بیمه ساچه ایتالیا و سه بانک ایرانی پارسیان، پاسارگاد و سامان امضا شد.

علاوه بر این درحاشیه این نشست، مذاکرات دو جانبه ای نیز بین مدیران بانک های ایتالیایی و ایرانی به منظور گسترش همکاری ها در آینده نزدیک صورت گرفت.

منبع: تسنیم
انتشار: 3 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 546

به "امضای تفاهم نامه همکاری بین 3 بانک ایرانی با بیمه ساچه ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای تفاهم نامه همکاری بین 3 بانک ایرانی با بیمه ساچه ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید