افخمی از او یک فرشته بود تا احضار

به گزارش مجله ویراپارس، تهران (پانا) - سریال احضار با سوژه ای ماورایی و استفاده از نابازیگران در نقش های اصلی، تجربه ای جدید البته با استفاده از تکنیک های پیشین در جهت فیلمسازی علیرضا افخمی است.

افخمی از او یک فرشته بود تا احضار

به گزارش ایرنا، کارگردان مجموعه احضار، علیرضا افخمی یکی از مجموعه سازان سیماست که از پیشگامان در فراوری سریال های ماورایی در سیما به شمار می آید.

او آغازی خوب برای سریال احضار در نظر گرفته است. کار را با سفر دانشجویی که در دهه جدید بسیار معمول و باب شده است آغاز می نماید. دانشجویانی که در میان آن ها یک دختر عمه و دختر دایی حضور دارند و محسن کامرانی (هم کلاسی آنها) که پیش تر قصد داشته با دختر عمه (مائده) ازدواج ولی بعد به دلیل اختلاف نظرهای پیش آمده، تصمیم می گیرد با دختر دایی (زهره) ازدواج کند. سفر بهانه خوبی برای آغاز سریال است و کارگردان با ایجاد تعلیق و روایت درست از فضای ماورایی مخاطب را با خود همراه می نماید.

از سوی دیگر انتخاب نابازیگران برای آغاز داستان تاحدی منطقی است؛ کاری که در بیشتر کارهای دلهره آور شاهد هستیم زیرا افراد ناشناس در ذهن مخاطب باورپذیری صحنه های دلهره آور را بیش از پیش بالا می برند.

افخمی پیش تر هم از نابازیگران برای فرایند داستان دلهره آور استفاده نموده بود. اگر نگاهی به سریال او یک فرشته بود بکنیم خواهیم دید بازیگری نقش شیطان با نام فرشته را به عهده بهاره افشاری گذاشت. در آن مقطع این بازیگر تنها نقشی فرعی در سریال مسافر پر دردسر را بازی نموده بود که این سریال چندان هم مورد اقبال قرار نگرفت و افشاری با سریال افخمی به شهرت رسید. علیرضا افخمی با استفاده از بهاره افشاری ترس را در ذهن بیننده نهادینه و با انتخاب درست، این بازیگر را به عرصه سینما و تلویزیون معرفی کرد.

افخمی این گونه را می شناسد و با درایت مخاطب را در قسمت های اول با سریال همراه نموده است. فضای خوبی که خلق نموده به علاوه ریتم مناسب همچنین استفاده از بازیگرانی که کمتر در قاب تلویزیون دیده می شوند همچنین جوانانی که در قسمت های ابتدایی معرفی نموده است، همگی در پیشبرد داستان و گرایش مخاطب به قصه ای که قرار است افخمی روایت کند بسیار موثر است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 23 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1400 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1588

به "افخمی از او یک فرشته بود تا احضار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افخمی از او یک فرشته بود تا احضار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید