افتتاح 14 مجتمع آموزشی حیات طیبه در کشور؛ از 20 آذرماه

به گزارش مجله ویراپارس، تهران (پانا) - اعضای شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش در یازدهمین برنامه گفتگوی هفته برمدار تحول و بهبود یادگیری که با حضور رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات شورای اسلامی شد به تشریح و تبیین برنامه های آموزش وپرورش پرداختند.

افتتاح 14 مجتمع آموزشی حیات طیبه در کشور؛ از 20 آذرماه

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، در یازدهمین نشست از سلسله نشست های مصاحبهی هفته که باهدف ایجاد ارتباط و تعامل دوسویه بین وزارت آموزش وپرورش و سایر دستگاه های دولتی که با موضوع موضوع مصاحبه بر محور تحول با حضور محسن حاجی میرزایی و حمیدرضا حاجی بابایی به صورت ویدئوکنفرانس و به وسیله شبکه شاد در ساختمان شهید رجایی برگزار گردید، اعضای شورای معاونان به تشریح و تبیین برنامه های آموزش وپرورش پرداختند. برنامه ها و موارد مطرح شده توسط اعضای شورای معاونان به توضیح زیر است:

اجازه تضییع حق آموزش وپرورش را ندهید

قاسم احمدی لاشکی معاون حقوقی و امور مجلس اظهار کرد: از سال 90 تا 95 برای دانشگاه فرهنگیان فقط 70 هزار ردیف گرفته شده بود درحالی که تنها در سال 99 پیروز به دریافت 73 هزار ردیف استخدامی برای این دانشگاه شدیم و همچنین با کوشش همکاران مسئول و حمایت دولت 5 هزار و 400 میلیارد تومان پاداش سرانجام خدمت فرهنگیان به صورت یکجا پرداخت شد.

معاون حقوقی و امور مجلس با اشاره به لزوم همکاری دولت و مجلس به عنوان دستاورد این جلسه در خصوص حل مسائل آموزش وپرورش، گفت: انتظار داریم در بعضی ماده های مصوب و تبصره های مجلس که آموزش وپرورش با دستگاه های دیگر شریک هستند سهم آموزش وپرورش حفظ گردد و اجازه تضییع حق آموزش وپرورش را ندهید. همچنین امیدواریم بعضی از موضوعات مانند سند تحول بنیادین، مستندسازی، رتبه بندی معلمان، پلتفرم شاد، مدیریت آسیب های اجتماعی و آموزش عشایر را در ردیف بودجه بگنجانیم.

از 20 آذرماه، 14 مجتمع آموزشی حیات طیبه در کشور افتتاح خواهد شد

مهر اله رخشانی مهر، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس اظهار کرد: 30 درصد از فضاهای آموزشی کشور احتیاج به تخریب و بازسازی دارد که با توجه به افزایش اعتبار عمرانی بودجه به سازمان نوسازی، به دلیل بالا رفتن قیمت ها برای ساخت و ساز و تهیه مصالح بازهم با کمبود بودجه در این زمینه مواجهیم.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس اضافه نمود: در حال حاضر 14 مجتمع آموزشی حیات طیبه مطابق با آنچه در سند تحول بنیادین ذکرشده است، آماده بهره برداری است که از 20 آذرماه این مجتمع ها با حضور وزیر آموزش وپرورش افتتاح خواهد شد.

برای حل مسائل آموزش وپرورش به نگاه سیستمی احتیاج داریم

علی الهیار اظهار کرد: بعضی از مسائل آموزش وپرورش به طور همیشگی و دائمی در این سیستم وجود داشته و در طی زمان ماهیت مشکل تغییری نکرده فقط زمینه بروز آن متفاوت شده است.

الهیار اضافه نمود: اگر نگاه سیستمی به مسائل آموزش وپرورش نداشته باشیم، نمی توانیم انتظار ورود به مرحله بعد و حل مسائل را بعد از 1404 داشته باشیم. برای حل مسائل باید دولت و مجلس باهم هماهنگ گردد و برای آینده آموزش وپرورش برنامه ریزی نمایند. تنها در این صورت است که می توانیم انتظار ارتقاء عملکرد دستگاه تعلیم و تربیت را داشت.

سازمان آموزش وپرورش استثنایی تنها متولی آموزش بچه ها با احتیاجهای ویژه در کشور است

سید جواد حسینی اظهار کرد: کشورهایی که در دهه قبل بر روی آموزش وپرورش کشورشان سرمایه گذاری کردند، امروزه از 5 درصد رفاه اجتماعی بیشتر برخوردارند.

حسینی اضافه نمود: باید اصل اصلاح سازی، تناسب سازی، ظرفیت سازی و تعادل را در بودجه آموزش وپرورش وارد کنیم تا بتوانیم ضمن اصلاح بودجه و متناسب کردن آن با مأموریت سازمان، از بودجه در آزادسازی ظرفیت های این دستگاه استفاده کنیم.

رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی گفت: در حال حاضر 152 هزار دانش آموز استثنایی داریم که تنها سازمان آموزش و پرورش استثنایی متولی آموزش آن ها است. این دانش آموزان 80 هزار قلم وسایل آموزشی و توان بخشی احتیاج دارند که برای تهیه آن ها احتیاج به بودجه داریم.

آمادگی جذب بیشتر دانشجو معلمان را داریم

حسین خنیفر گفت: بازده و خروجی دانشگاه فرهنگیان در اختیار آموزش وپرورش قرا می گیرد و ما آمادگی جذب بیشتر دانشجو را داریم و انتظار داریم مجلس با افزایش ردیف دانشگاه فرهنگیان موافقت کند تا بتوانیم مشکل نیروی انسانی را تا حدی رفع کنیم.

آموزش ابتدایی در اولویت تخصیص بودجه قرار داده گردد

رضوان حکیم زاده، معاون آموزش ابتدایی اظهار کرد: سرانه دانش آموزی در ایران به نسبت کشورهای دیگر بسیار کمتر است و انتظار داریم برای همواره این مسئله حل گردد.

معاون آموزش ابتدایی گفت: در سند تحول بنیادین اولویت تخصیص منابع به آموزش ابتدایی داده شده است ولی ردیف بودجه برای آن تصویب نشده که انتظار داریم این مسئله با وجود شما در کمیسیون برنامه وبودجه حل گردد.

با افزایش سهم بودجه ورزش مدارس از ورزش آینده کشور حمایت کنیم

معاون تربیت بدنی و سلامت اظهار کرد: زمینه هر توسعه و تعالی در ورزش کشور به توسعه ورزش در مدارس بستگی دارد؛ و اگر ورزش مدارس مدیریت نگردد در آینده ورزش قهرمانی نخواهیم داشت.

مهرزاد حمیدی گفت: در حال حاضر بیش از 90 درصد ردیف بودجه تخصیص داده شده به ورزش را به مدارس می فرستیم تا بتوانیم ورزش مدارس را تقویت کنیم؛ و انتظار داریم با افزایش سهم بودجه ورزش مدارس از ورزش آینده کشور حمایت گردد. از سال گذشته 180 فضای ورزشی در کشور افتتاح شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1304

به "افتتاح 14 مجتمع آموزشی حیات طیبه در کشور؛ از 20 آذرماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح 14 مجتمع آموزشی حیات طیبه در کشور؛ از 20 آذرماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید