افتتاح نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول

به گزارش مجله ویراپارس، سی وهشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول با حضور بیش از 800 ناشر ترک و غیرترک در شهر استانبول کار خود را شروع کرد.

افتتاح نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول

از سفر با تور استانبول لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری آناتولی-سی وهشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول روز شنبه با موضوع نسل 50 در ادبیات ما درهای خود را در محل دائمی برگزاری نمایشگاه های بین المللی تویاپ به روی مشتاقان کتاب باز نموده است.

برگزارنمایندگان این نمایشگاه و همین طور مسئولان شهر استانبول انتظار دارند بیش از یک میلیون نفر امسال از این رویداد فرهنگی بازدید نمایند.

علی یرلیکایا، فرماندار استانبول، در مراسم افتتاحیه نمایشگاه کتاب استانبول گفت سال گذشته 750 هزار نفر از نمایشگاه دوره قبل بازدید نموده بودند. او این رقم را در مقایسه با 3 میلیون دانشجو و استادی که در ترکیه تحصیل و تدریس می نمایند بسیار کم دانسته است.

اکرم امام اوغلو، شهردار استانبول، نیز در سخنانی به اهمیت نمایشگاه کتاب استانبول اشاره نمود و گفت میخواهد در امسال سهم نهاد شهرداری را در برگزاری این رویداد فرهنگی ارتقا دهد و به بخش مهمی از آن تبدیل کند. اکرم امام اوغلو از منتقدان حزب حاکم در ترکیه است و اخیراً در جریان یک انتخابات پرسروصدا به سمت شهردار استانبول برگزیده شد.

اتحادیه ناشران ترکیه گفته است بیش از 800 ناشر ملی و بین المللی و مؤسسه های غیر دولتی امسال در نمایشگاه کتاب استانبول شرکت نموده اند و حدود 300 نشست فرهنگی و هزاران برنامه امضای کتاب را برگزار می نمایند.

امسال قرار است برای نخستین بار طراحان کتاب و مدیران مؤسسه های انتشاراتی در نشستی دور هم جمع شوند و درباره مسائل مربوط به حوزه های کار یکدیگر صحبت نمایند. در روز چهارم نیز قرار است ناشران، ویراستاران، مترجمان و صفحه آراها دور هم جمع شوند.

برای بیش از 30 کتاب تازه چاپ نیز قرار است مراسم رونمایی برگزار گردد. نمایشگاه کتاب استانبول تا دهم نوامبر فعال است.

ناشرانی از کشورهای مختلف شامل آلمان،آذربایجان، چین، رومانی، عربستان سعودی،آلبانی، ایتالیا، کزیک،ازبکستان، ایرلند و صربستان در این رویداد فرهنگی حضور دارند.

ترکیه در سال های اخیر کوشش نموده استانبول را به مرکز چاپ و توزیع کتاب برای کشورهای مختلف تبدیل کند. به گونه ای که به موسسه های انتشاراتی اجازه داده در مناطق مختلق شهر چاپخانه های خود را تاسیس نمایند و به بازارهای کشورهای شرقی و غربی دسترسی پیدا نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 513

به "افتتاح نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید