ارسال مرسولات به تهران کاهش یافت

به گزارش مجله ویراپارس، معاون فنی و بازرگانی شرکت ملی پست گفت: راه اندازی پنج هاب منطقه ای پست منجر به کاهش 22 درصدی ارسال مرسولات به تهران شده است.

ارسال مرسولات به تهران کاهش یافت

حسین غضنفری با بیان اینکه براساس سیاست شرکت پست مبنی بر بهبود زمان سیر مرسولات، افزایش سرعت ارسال و کاهش تمرکز بر هاب پستی تهران، پنج هاب منطقه ای در اقصی نقاط کشور راه اندازی شده است گفت: راه اندازی هاب های پستی منجر به کاهش 22 درصدی ارسال مرسولات به هاب مرکزی تهران شده است.

وی با تاکید بر هوشمندسازی شبکه پستی کشور بیان نمود: هوشمندسازی پست به معنی اجرا براساس داده های برنامه پذیر و قابل پیش بینی است و تا به امروز پروژه سورتینگ بر مبنای این برنامه در شبکه پست اجرا شده است. در واقع سورتینگ ها محل اتصال جریان اطلاعات و جریان فیزیکی کالا هستند. سورتینگ هوشمند منجر به کاهش خطای انسانی در مرحله تجزیه و جلوگیری از آسیب به بسته ها می گردد.

معاون فنی شرکت ملی پست با بیان اینکه در مراکز مبادله استان های تهران، اصفهان، فارس، خراسان رضوی و آذربایجان شرقی سیستم سورتینگ راه اندازی شده است، اضافه کرد: این سورتینگ ها با تکنولوژی پاپ آپ در هر ساعت حدود 4000 بسته را تجزیه می نمایند.

غضنفری با اشاره به راه اندازی سورتینگ مرکز تجزیه و مبادلات کشور واقع در ساختمان چهارراه لشگر در آینده ای نزدیک گفت: این سورتینگ بر پایه تکنولوژی Cross-Belt است که ظرفیت سورت 8000 بسته در ساعت را دارد.

وی با بیان اینکه در پی هوشمندسازی تمام فرایندها از جمع آوری مرسولات تا توزیع هستیم، گفت: در شرایط کنونی هوشمندسازی در شبکه هسته ای صورت گرفته است و درصدد هوشمندسازی در لایه جمع آوری و توزیع هستیم، برای نمونه باید دیتای مرسولات را به صورت ژئوکد داشته باشیم تا بتوانیم از کد پستی هم به برترین نحوه ممکن بهره برداری کنیم.

معاون فنی و بازرگانی شرکت ملی پست با بیان اینکه از ابتدای سال همکاری با وزارت صمت شکل گرفته و در پی این هستیم که از ظرفیت شبکه پستی برای رصد توزیع کالاهای اساسی استفاده کنیم اظهار داشت: البته این به معنای ورود شرکت ملی پست به بخش توزیع کالا نیست. از این رو طبق فاز اول به یاری پروژه اقتصاد مقاومتی جی نف، شرکت ملی پست باید نقاط توزیع را شناسایی و در فاز بعد به یاری اپلیکیشن هایی که در گوشی همراه راننده ها نصب می گردد مبادله کالاها بین مکان ها رصد گردد، بنابراین شرکت ملی پست در خود توزیع دخالتی نخواهد داشت.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1794

به "ارسال مرسولات به تهران کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارسال مرسولات به تهران کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید