احتمال حادثه جدید هوایی در مالزی

به گزارش مجله ویراپارس، خبرنگاران: افزایش حوادث هوایی طی چند ماه گذشته در مالزی، کشته شدن 536 سرنشین دو هواپیما در دو حادثه و احتمال حادثه جدید، پرواز ام.اچ. 136 خطوط هوایی این کشور از مقصد آدلاید به کوالالامپور را در فرودگاه متوقف کرد.

احتمال حادثه جدید هوایی در مالزی

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا برج کنترل پرواز آدلاید به این پرواز خطوط هوایی اقتصادیزیا ایرلاین که با 167 مسافر قصد داشت از فرودگاه این شهر استرالیا راهی کوالالامپور گردد دستور توقف پرواز داد.

دریافت این دستور به دلیل احتمال برخورد این هواپیما با هواپیمای دیگری بود که در راستا ام.اچ.136 در حال پرواز بوده است.

این پرواز روز گذشته پس از مدتی تأخیر فرودگاه آدلاید را ترک کرد و سالم در فرودگاه بین المللی شهر کوالالامپور به زمین نشست.

خطوط هوایی مالزی سال جاری حوادث ناگواری را تجربه نموده است به طوری که در آخرین مورد آن پرواز ام.اچ.17 خطوط هوایی این کشور با 283 مسافر و 15 خدمه در مرز اوکراین و روسیه بر اثر برخورد موشک سرنگون شد.

17 اسفند ماه سال گذشته نیز پرواز ام.اچ. 370 این شرکت هواپیمایی مالزی با 239 سرنشین در راستا کولالامپور به پکن ناپدید شد که تاکنون از سرنوشت آن اثری به دست نیامده است.

سرانجام غم انگیز 537 سرنشین دو پرواز خطوط هوایی مالزی موسوم به پرواز ام.اچ. باعث شده که مسافران این خط هوایی بلیط های پرواز خود را به طور گسترده ای لغو نمایند.

بعضی از آژانس ها گزارش نموده اند بیش از 20 درصد از مشتری پروازهای این شرکت هواپیمایی مالزی بلیط های خود را لغو نموده اند.

لغو گسترده بلیط ها و پروازها می تواند مسائل اقتصادی فراوانی برای اقتصادیزیا ایرلاین در پی داشته باشد.

بعضی خبرها از احتمال تغییر نام این شرکت هواپیمایی مالزی و ادامه فعالیت آن با نام جدید حکایت دارد و بعضی کارشناسان اقتصادی نیز به دلیل مسائل اقتصادی این شرکت از احتمال ادغام آن با دیگر شرکت های هوایی خبر می دهند.

منبع: تسنیم
انتشار: 13 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 423

به "احتمال حادثه جدید هوایی در مالزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال حادثه جدید هوایی در مالزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید