آپارتمان های بزرگ متراژ در پایتخت چند؟

به گزارش مجله ویراپارس، خبرنگاران : موجودی ذخیره فایل های بزرگ متراژ نزد بنگاه های املاک در 20 روز اخیر تقریبا بدون تغییر مانده است، طوری که به نظر می رسد رکود این بخش از بازار معاملات مسکن سنگین تر از بخش های دیگر است.

آپارتمان های بزرگ متراژ در پایتخت چند؟

جهت دریافت خدمات بازسازی منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران، هر چند تمام بخش های بازار مسکن به طور کلی از شیوع ویروس کرونا در تهران تاثیر پذیرفته است، اما تعداد انگشت شماری از معاملات در بخش های مصرفی بازار مسکن به صورت موردی انجام می گردد که اغلب مربوط به بازدیدهایی است که در اواخر بهمن یا هفته اول اسفند انجام و انعقاد قرارداد به روزهای اخیر موکول شده است. در عین حال بخش لوکس بازار مسکن که آپارتمان های 150 مترمربع به بالا را شامل می گردد، رکود فوق العاده سنگینی را پشت سر می گذارد و انجام معامله فروش در این بازار تقریبا متوقف شده است.

واسطه های ملکی معتقدند طبقه مرفه و دهک های بالای جامعه که متقاضی خرید آپارتمان های لوکس متراژ هستند، در هیچ شرایطی حاضر نیستند کار یا معامله را به سلامت خود ارجحیت دهند. آنها از بابت اینکه از هرگونه تغییرات احتمالی آینده مسکن ممکن است متضرر شوند نگرانی چندانی ندارند و قیمت تمام شده آپارتمان برای آنها چند درصد بیشتر یا کمتر، تفاوت چندانی ندارد. در نتیجه به سادگی می توانند قید خرید را بزنند و آن را به زمان مناسب تری موکول نمایند. این در حالی است که معدود متقاضیان مصرفی مسکن که هنوز در بازار در حال جست وجو هستند، از اینکه قیمت مسکن پس از آغاز سال جدید مشمول تورم جدیدی گردد نگران هستند و با توجه به اینکه به سختی توانسته اند قدرت خرید خود را برای ورود به بازار تقویت نمایند و حتی یکی 2 درصد افزایش قیمت هم برایشان معنادار است، کوشش می نمایند در صورت امکان خرید خود را در بازار شب عید انجام دهند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 28 اسفند 1398 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 761

به "آپارتمان های بزرگ متراژ در پایتخت چند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آپارتمان های بزرگ متراژ در پایتخت چند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید