آمریکا میخواهد فرماندار هنگ کنگ را تحریم کند

به گزارش مجله ویراپارس، چند مقام آمریکایی گفتند، دولت این کشور میخواهد فرماندار هنگ کنگ و چند مقام چینی را مورد تحریم قرار دهد.

آمریکا میخواهد فرماندار هنگ کنگ را تحریم کند

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

دولت آمریکا میخواهد کری لام فرماندار هنگ کنگ و چند مقام چینی را مورد تحریم قرار دهد.

نشریه بلومبرگ روز آدینه به نقل از سه مقام آگاه نوشت، این تحریم ها در پی تصویب قانون امنیت ملی هنگ کنگ در مجلس چین، که آمریکا با آن مخالف است وضع خواهند شد.

این تحریم ها احتمالاً امروز (آدینه) و تحت دستوری اجرایی از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، به منظور مقابله با قانون امنیت ملی هنگ کنگ اعمال خواهند شد.

کری لام در واکنش به این تحریم ها گفته است: من هیچ گونه دارایی در آمریکا ندارم و معمولاً به آمریکا سفر نمی کنم. اگر آن ها از دادن ویزا به من امتناع نمایند، نتیجه اش همین است که به آمریکا نمی روم.

امسال در پی مطرح شدن قانون استرداد مجرمین به سرزمین اصلی، مخالفان دولت هنگ کنگ با تحریک دولت های غربی دست به تظاهرات گسترده زدند. رفته رفته این اعتراضات به تخریب اموال عمومی و حمله به نیروهای پلیس کشیده شد.

از سوی دیگر قانون امنیت ملی هنگ کنگ چند هفته پیش توسط کمیته دائمی کنگره ملی خلق چین به تصویب رسید و اجرایی شد، و بر اساس آن، پکن می تواند با اعمال این قانون جرائم مربوط به ایجاد جدایی، براندازی، تروریسم و تبانی با نیرو های خارجی را مجازات کند که این مجازات می تواند حکم زندان ابد نیز باشد.

اتحادیه اروپا با تحریم دولت محلی هنگ کنگ مدعی شده این قانون یک نگرانی جدی بوده و حقوق مربوط به آزادی هنگ کنگ را از بین می برد.،فارس

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1142

به "آمریکا میخواهد فرماندار هنگ کنگ را تحریم کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا میخواهد فرماندار هنگ کنگ را تحریم کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید