آلمان چشم انداز رشد مالی سال آینده را کاهش می دهد

به گزارش مجله ویراپارس، وزارت اقتصاد آلمان به دلیل بعضی تحولات جهانی از جمله مناقشات تجاری و برگزیت و تاثیرات آن بر اقتصاد آلمان پیش بینی های رشد مالی برای سال آینده را کاهش می دهد.

آلمان چشم انداز رشد مالی سال آینده را کاهش می دهد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه ویرتشافتز ووخه آلمان، دولت آلمان با تردید بیشتری به شرایط مالی سال آینده می نگرد.

وزارت اقتصاد آلمان روز پنجشنبه در پیش بینی مالی جدید خود خاطرنشان کرد که اقتصاد این کشور در سال 2020 تنها 1 درصد رشد خواهد داشت و به این ترتیب بسیار پایین تر از پیش بینی رشد مالی در بهار که حدود 1.5 درصد بوده است می باشد.

با این حال پیتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان اعلام نموده است که حتی اگر چشم انداز رشد مالی برای آلمان کاهش یابد، اما هیچ گونه بحران مالی وجود نخواهد داشت.

وی همچنین تاکید نمود که صنعت صادرات محور ما به دلیل مناقشات تجاری، برگزیت و دیگر ناامنی ها تحت فشار است. با این حال اقتصاد داخلی شرایط با ثباتی دارد. اشتغال و درآمدها در حال افزایش است و بخش ساخت و ساز همچنان رونق دارد.

آلتمایر همچنین گفت که تا خاتمه سال 2020 تعداد افراد شاغل به حدود 45.4 میلیون نفر افزایش می یابد.

دولت آلمان برای امسال میلادی همچنان انتظار رشد ناچیز 0.5 درصدی را دارد. این در حالی است که درآغاز امسال میلادی رشد 1.8 درصدی پیش بینی شده بود.

البته بر اساس اطلاعات وزارت اقتصاد آلمان، اقتصاد صادرات محور این کشور همچنان تحت مناقشات مالی بین المللی و ناامنی حاصل از برگزیت رنج می برد. وزیر اقتصاد آلمان خاطرنشان کرد که به عنوان مثال تجارت جهانی از سال 2018 به حال رکود درآمده است. بخصوص ضعف سرمایه گذاری و صنعت جهانی، به بخش صادرت صنعت آلمان آسیب رسانده است.

وزیر اقتصاد آلمان تاکید نمود که می خواهد با ارائه پیشنهاداتی شرکت ها را تقویت نموده و تحرکاتی در زمینه مالی ایجاد کند.

وی تاکید نمود که ما اکنون به سیاست های رشد با کاهش مالیات ها و بوروکراسی کم تر و راه چاره های منطبق با بازار در زمینه انرژی و سرمایه گذاری در فناوری آینده و کوشش های دیجیتالی بیشتر احتیاج داریم.

در سه ماهه دوم سال 2019 اقتصاد آلمان با اندکی کاهش رشد مالی روبرو شده و کارشناسان انتظار دارند که در سه ماهه سوم امسال میلادی هم کاهش رشد مالی وجود داشته باشد. در این صورت آلمان رسما در رکود قرار خواهد گرفت. اما هنوز آمارهایی در این راستا ارائه نشده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 488

به "آلمان چشم انداز رشد مالی سال آینده را کاهش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان چشم انداز رشد مالی سال آینده را کاهش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید