آذربایجان از انتها پیروز رزمایش نظامی با ترکیه اطلاع داد

به گزارش مجله ویراپارس، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام نمود، رزمایش نظامی مشترک و پنج روزه این کشور با ترکیه در باکو با موفقیت به اهداف خود رسید.

آذربایجان از انتها پیروز رزمایش نظامی با ترکیه اطلاع داد

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه قیمت در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، همزمان با ادامه اظهارنظرهای مقام های کشورهای مختلف درباره تنش های مرزی جمهوری آذربایجان و ارمنستان، باکو از انتها پیروز رزمایش نظامی مشترک خود با آنکارا اطلاع داد.

بنا بر گزارش رسانه های جمهوری آذربایجان و ترکیه، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان روز شنبه (دیروز) بیانیه ای درباره انتها رزمایش مشترک پنج روزه دو کشور در باکو صادر کرد.

به روایت خبرگزاری آناتولی، این وزارتخانه بیان کرد که رزمایش مشترک جمهوری آذربایجان و ترکیه تحت اسم مصطفی کمال آتاتورک 2021 با پیروزیت به اهداف خود رسید.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان بیان کرد هدف از برگزاری این رزمایش که از 28 ژوئن (هفتم تیرماه) در باکو شروع شد، بهبود قابلیت همکاری بین ارتش های دو کشور طی عملیات جنگی و توسعه مهار ت های تصمیم گیری نظامی فرماندهان بود.

طبق اعلام این وزارتخانه، واحدهای ارتش (جمهوری) آذربایجان و ترکیه مشارکت کننده در این رزمایش، تمام وظایف محوله را با پیروزیت انجام داده اند.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان در بیانیه قبل از شروع تمرینات نظامی مشترک با ترکیه در باکو اعلام نموده بود، حداکثر 600 پرسنل نظامی، 40 تانک و سایر خودروهای زرهی، حداکثر 20 قبضه توپ و خمپاره با کالیبرهای مختلف، هفت بالگرد جنگی و ترابری و سه پهپاد در این رزمایش پنج روزه مشارکت دارند.

بیانیه وزارت دفاع باکو درباره انتها رزمایش مشترک با آنکارا به فاصله یک روز بعد از اظهارات رئیس جمهور ترکیه و تاکید او بر تداوم حضور نظامی آنکارا در کشورهای خارجی منتشر شد.

رجب طیب اردوغان طی سخنرانی روز آدینه در جمع نمایندگان پارلمانی حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه گفت: ما در لیبی، [جمهوری] آذربایجان، سوریه و شرق مدیترانه حضور داریم و به حضور خود ادامه خواهیم داد (جزئیات بیشتر).

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 مرداد 1400 بروزرسانی: 3 مرداد 1400 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1709

به "آذربایجان از انتها پیروز رزمایش نظامی با ترکیه اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آذربایجان از انتها پیروز رزمایش نظامی با ترکیه اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید