کولاکوویچ برنامه تیم ملی را خاطرنشان کرد، باشگاه پیکان درخواستی نداشت

به گزارش مجله ویراپارس، به گزارش خبرنگاران، فدراسیون والیبال در پی شیوع ویروس کرونا تصمیم به تعطیلی رقابت های لیگ برتر گرفت؛ تصیمی که در دو بخش زنان و مردان متناقض بود و ابهاماتی را به وجود آورد.

کولاکوویچ برنامه تیم ملی را خاطرنشان کرد، باشگاه پیکان درخواستی نداشت

طبق اعلام رسمی فدراسیون پرونده لیگ مردان در فصل جاری نیمه تمام باقی ماند و قهرمان معرفی نشد. همچنین قرار شد تیم های اول تا سوم فصل 97 برای حضور در جام باشگاه های آسیا اعلام آمادگی نمایند.

این تصمیم در بخش بانوان کاملاً متفاوت است. باشگاه سایپا روز گذشته رسماً قهرمانی خود را در لیگ بانوان گفت که شائبه هایی زیادی ایجاد شد؛ از جمله اینکه چرا درحالی که قرار بود مسابقات زنان برای نخستین بار به صورت پلی آف برگزار گردد، قهرمان را اعلام می نمایند و چرا باید برخلاف بخش مردان که پرونده لیگ نیمه تمام باقی مانده، در بخش زنان قهرمان را بدون برگزاری مرحله پلی آف اعلام نمایند؟

علی فتاحی سرپرست دبیری فدراسیون والیبال در مصاحبه با خبرنگاران، درباره تصمیمات متناقض فدراسیون والیبال در دو بخش زنان و مردان گفت: تفاوتی بین زنان و مردان قائل نیستیم. نمی توانیم در حالی که مسابقات مردان را تعطیل خاطرنشان نموده ایم، رقابت ها را در بخش زنان دنبال کنیم. هنوز قهرمانی تیم سایپا را رسماً اعلام ننموده ایم. تصمیم بر این است با توجه به شرایط حکمفرما، رقابت های لیگ را طبق نتایج ببندیم. طبق رنکینگ، تیم سایپا قهرمان است.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا در بخش مردان به قهرمان سال گذشته استناد نموده اید اما در بخش زنان، تیم سایپا را به عنوان قهرمان معرفی می کنید؟ گفت: به تیم شهرداری ورامین خاطرنشان نموده ایم در صورت پرداخت بدهی های خود می تواند در جام باشگاه های آسیا شرکت کند، در بخش زنان نیز تیم ذوب آهن قهرمان سال گذشته شد اما از حضور در جام باشگاه های آسیا امتناع کرد که همین مسئله باعث جریمه 5000 دلاری فدراسیون والیبال شد. بنابراین ما مجبور هستیم سال جاری تیم سایپا را به عنوان قهرمان معرفی کنیم.

فتاحی تأکید کرد: در جلسه ای که با حضور مربیان و نمایندگان باشگاه ها برگزار گشت، همگی متفق القول بودند تا رقابت های لیگ تعطیل گردد. درباره معرفی تیم قهرمان به جام باشگاه های آسیا نیز هیچکس صحبتی نکرد. ما نیز به باشگاه ها نامه زده ایم که تا تاریخ 98/11/30 برای حضور در جام باشگاه ها اعلام آمادگی نمایند اما هیچ باشگاهی اعلام آمادگی نکرد. با توجه به بدهی سال گذشته ذوب آهن، ما سایپا را برای جام باشگاه ها معرفی می کنیم. در بخش مردان نیز برای تیم شهرداری ورامین این شرط را گذاشته ایم که ابتدا بدهی های خود را تسویه کند. در صورت عدم تسویه، تیم های سایپا و کاله که در رده های دوم و سوم قرار دارند، در اولویت قرار خواهند گرفت.

در صورت عدم تسویه تیم ذوب آهن، تیم پیکان به عنوان نایب قهرمان سال گذشته این شانس را خواهد داشت که آسیایی گردد اما چرا شما سایپا را معرفی می کنید؟ سرپرست دبیری فدراسیون والیبال در پاسخ به این سؤال گفت: باشگاه پیکان نه نامه ای به ما ارسال نموده و نه تماسی با ما داشته است. در جلسه ای که با حضور مدیران عامل باشگاه ها انجام شد، نماینده هیئت مدیره باشگاه پیکان حضور داشت که عمده صحبت های او درباره استعلام از وزارت بهداشت بود و بیشتر تیم ها به تعطیلی مسابقات رأی دادند. همانطور که گفتم ما تا 98/11/30 به باشگاه ها فرصت دادیم تا برای حضور در جام باشگاه ها اعلام آمادگی نمایند. فدراسیون نیز در حال حاضر منتظر است. اگر باشگاه ذوب آهن بدهی خود را تسویه کند، می تواند در جام باشگاه ها حاضر گردد.

وی در ادامه درباره شرایط تیم ملی والیبال نیز گفت: سال آینده طبق تقویم، رقابت های لیگ ملت های والیبال از 2 خرداد ماه آغاز و تا اوایل تیرماه ادامه خواهد داشت. تیم های چین، ایتالیا، صربستان، ایران و فرانسه به ترتیب میزبان های هفته اول تا پنجم خواهند بود. با توجه به اینکه دو هفته ابتدایی به میزبانی کشورهای چین و ایتالیا برگزار خواهد شد و فراگیری و شیوع ویروس کرونا به این دو کشور زیاد است، منتظر هستیم تا فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) تکلیف را تعیین کند.

فتاحی گفت: باید بر اساس شرایط جامعه و شیوع ویروس کرونا تصمیم گیری کنیم و اینکه چه تمهیداتی از سوی مقامات بالادستی ابلاغ می گردد. اگر قرار باشد در این مسابقات شرکت کنیم، باید اردوها را هر چه سریعتر آغاز کنیم چرا که کولاکوویچ و کادر فنی برنامه خود را برای آغاز تمرینات ارسال نموده است. در حال حاضر برای تاریخ برگزاری اردوها بحث می کنیم. منتظر هستیم ببینیم شرایط جامعه چگونه پیش خواهد رفت. در دو هفته آینده در این زمینه تصمیم گیری خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 31 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 811

به "کولاکوویچ برنامه تیم ملی را خاطرنشان کرد، باشگاه پیکان درخواستی نداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کولاکوویچ برنامه تیم ملی را خاطرنشان کرد، باشگاه پیکان درخواستی نداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید