سرانجام کوشش شاگردان بنا با کسب سه مدال برنز، تیم ایران چهارم شد

به گزارش مجله ویراپارس، به گزارش خبرنگاران، پیکارهای کشتی فرنگی قهرمانی دنیا طی سه روز در شهر نورسلطان قزاقستان برگزار گردید که تیم ملی ایران با کسب سه مدال برنز و دو عنوان پنجمی و کسب سه سهمیه المپیک 2020 توکیو به کار خود پایان داد. تیم ایران با این نتایج با کسب 75 امتیاز در صندلی چهارمی دنیا نهاده شد. روسیه در این رقابت ها قهرمان شد و ازبکستان و گرجستان هم دوم و سوم شدند.

سرانجام کوشش شاگردان بنا با کسب سه مدال برنز، تیم ایران چهارم شد

عملکرد فرنگی کاران ایران در این مسابقات به توضیح زیر است:

در وزن 55 کیلوگرم پویا ناصر پور در دور نخست با نتیجه 8 بر صفر شریف کلیچ از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 8 بر صفر مقابل الهام بهرام اف قهرمان آسیا از ازبکستان باخت و با توجه به مغلوب گردیدن این حریف در دور بعد مقابل حریف ژاپنی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 60 کیلوگرم علیرضا نجاتی در دور نخست با نتیجه 9 بر صفر سیداله تاژایف از ترکمنستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل هایتم محمود از مصر با نتیجه 3 بر یک به پیروزی رسید و در دور بعد با نتیجه 7 بر صفر از سد کیم سئونگ هاک از کره جنوبی گذشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این دیدار مقابل ایوو آنگلوف از بلغارستان با نتیجه 3 بر یک به رجحان دست یافت و ضمن کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو به نیمه نهایی راه یافت. نجاتی در این مرحله مقابل کنیچیرو فومیتا قهرمان دنیا از کشور ژاپن با نتیجه 10 بر یک مغلوب گردید و به دیدار رده بندی رسید که در این مرحله المورات تاسمورادوف از ازبکستان را با نتیجه 7 بر 5 شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 63 کیلوگرم میثم دلخانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 4 بر 2 مغلوب استپان ماریانیان از روسیه شد و به گروه بازنده ها رفت. دلخانی در این گروه با نتیجه 5 بر 3 جین هوونگ جونگ از کره جنوبی را مغلوب کرد و به دیدار رده بندی راه یافت اما در این دیدار با نتیجه 7 بر 5 مقابل اسلاویک گالستیان از ارمنستان باخت و پنجم شد.

در وزن 67 کیلوگرم حامد تاب در دور اول مقابل اسماعیل بوررو مولینا، قهرمان المپیک و دنیا از کوبا با نتیجه 9 بر صفر مغلوب گردید و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، به گروه بازنده ها رفت. تاب در این گروه مقابل میهایل میهوت از رومانی با نتیجه 5 بر 3 باخت و از دور رقابت ها کنار رفت.

امین کاویانی نژاد در وزن 72 کیلوگرم در دور اول با نتیجه 9 بر یک مقابل لوری لومادزه از گرجستان مغلوب گردید. در ادامه به دلیل باخت حریف گرجستانی در برابر نماینده آذربایجان، کاویانی نژاد هم از دور مسابقات حذف شد.

در وزن 77 کیلوگرم محمدعلی گرایی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر کیم هیون وو از کره جنوبی را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد در مصاف با الوین مورسالیف از آذربایجان با نتیجه 7 بر 3 پیروز شد. گرایی در این مرحله مقابل الکس بیوربرگ کسیدیس از سوئد با نتیجه 9 بر یک مغلوب گردید و به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه مقابل دانیل کاتاراگا از مولداوی با نتیجه 5 بر 5 به پیروزی رسید و ضمن کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو، راهی دیدار رده بندی شد. گرایی در این دیدار با نتیجه 9 بر 6 از سد کارپت چالیان از ارمنستان گذشت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 82 کیلوگرم سعید عبدولی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر پیتر نوواک از چک را از پیش رو برداشت. وی در دور سوم در مصاف با ادلان آکیف از روسیه با نتیجه 2 بر یک به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. عبدولی در این دیدارمقابل رفیق حسین اف از کشور آذربایجان با نتیجه 8 بر 5 باخت و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 7 بر صفر یوری شکریوبا از اوکراین را مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن 87 کیلوگرم رامین طاهری پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 2 بر یک زاخاری برگ از سوئد را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 6 بر صفر از سد اسلام عباس اف از آذربایجان گذشت و در این مرحله مقابل دنیس کودلا از آلمان با نتیجه 1 بر 1 باخت و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 97 کیلوگرم محمدهادی ساروی در دور نخست با نتیجه 5 بر یک از سد پیتر اوهلر از آلمان گذشت و در دور بعد مقابل کریل میلوف از بلغارستان با نتیجه 7 بر 3 به رجحان دست یافت. وی در این مرحله مقابل گابریل روسیلو کایند از کوبا با نتیجه 5 بر 4 پیروز شد اما در این مرحله مقابل آرتور الکسانیان از ارمنستان با نتیجه 4 بر 3 باخت و به گروه بازنده ها راه یافت. ساروی در این دیدار مقابل جنگ ایلدیم از ترکیه با نتیجه 7 بر 5 مغلوب گردید و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 130 کیلوگرم امیر قاسمی منجزی در دور نخست با نتیجه 3 بر یک از سد استپان داوید از چک گذشت وی در دور بعد مقابل سرگئی سیمینوف قهرمان دنیا و دارنده مدال برنز المپیک از روسیه با نتیجه 6 بر 4 به پیروزی دست یافت. وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی مومینجان عبداله یف قهرمان بازی های آسیایی از ازبکستان را با نتیجه 3 بر یک مغلوب کرد و ضمن کسب سهمیه المپیک به مرحله نیمه نهایی راه یافت. قاسمی در این مرحله مقابل اوسکار پینو هیندس دارنده مدال برنز دنیا از کوبا با نتیجه 6 بر 2 مغلوب گردید و به دیدار رده بندی رفت. قاسمی منجزی در این دیدار مقابل نابی از استونی دارنده مدال های نقره المپیک و طلا، نقره و برنز دنیا نهاده شد و با نتیجه 8 بر صفر سه اخطاره شد و به عنوان پنجم رسید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 368

به "سرانجام کوشش شاگردان بنا با کسب سه مدال برنز، تیم ایران چهارم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرانجام کوشش شاگردان بنا با کسب سه مدال برنز، تیم ایران چهارم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید