وجه اشتراک رکوردهای پرسپولیس و بیرانوند: کلین شیت

به گزارش مجله ویراپارس، علیرضا بیرانوند برای سومین سال متوالی با پرسپولیس قهرمان و در جدول کلین شیت ها هم صدرنشین شد و حتی بالاتر از مهدی رحمتی ایستاد که سه قهرمانی و سه کلین شیت خود در لیگ برتر را با سه تیم تجربه نموده است.

وجه اشتراک رکوردهای پرسپولیس و بیرانوند: کلین شیت

وجه اشتراک رکوردهای پرسپولیس و بیرانوند: کلین شیت

نقش علیرضا بیرانوند در قهرمانی های سه گانه پرسپولیس با برانکو وقتی به چشم می آید که بدانیم او در هر سه فصل، بالاتر از همه دروازه بان های لیگ برتر ایستاده است. او این بار هم با 16 بازی بدون گل خورده، آقای کلین شیت لیگ برتر شد و به رکورد مهدی رحمتی رسید. با این تفاوت که دروازه بان استقلال با سه تیم فجرسپاسی، استقلال و سپاهان و در 3 دوره لیگ آقای کلین شیت شده اما بیرانوند هر سه رکورد را با یک تیم و در سه دوره پشت سر هم به دست آورده است.

مثل این دروازه بان ملی پوش، خودِ پرسپولیس هم رکورددار کلین شیت است و صاحب بیشترین کلین شیت در هجده دوره لیگ برتر. قرمز ها نه تنها حالا پرافتخارترین تیم تاریخ لیگ برتر هم هستند، بلکه در یک سوم دوره های برگزار شده، آقای کلین شیت دروازه بان آن ها بوده است: در 6 دوره از 18 دوره لیگ برتر. در دوره سوم لیگ برتر ساشا ایلیچ که اتفاقا گل های خورده اش کاملا به یادماندنی بود، پیروز شد با 9 کلین شیت در کنار ابراهیم میرزاپور دروازه بان آن روزهای فولاد مشترکا آقای کلین شیت لیگ گردد.

بعد از او، مهدی واعظی در لیگ هفتم با 12 کلین شیت همراه پرسپولیس قهرمان و آقای کلین شیت لیگ برتر شد. نیلسون دروازه بان برزیلی پرسپولیسی ها در لیگ سیزدهم با 18 کلین شیت، آقای کلین شیت شد و در 3 دوره آخر لیگ برتر هم علیرضا بیرانوند همراه با پرسپولیسی ها با 17،17 و 16 کلین شیت، بهترین دروازه بان این رقابت ها و صاحب بیشترین کلین شیت بوده است. بعد از پرسپولیس، سپاهان ایستاده که در 3 دوره لیگ برتر دروازه بان هایش آقای کلین شیت لقب گرفته اند.

جالب اینکه در 4 دوره گذشته لیگ برتر آقای کلین شیت از هر تیمی بوده، آن تیم در انتها فصل قهرمان شده است. علاوه بر 3 دوره اخیر لیگ برتر که پرسپولیسی ها قهرمان شدند و علیرضا بیرانوند آقای کلین شیت، در لیگ پانزدهم فرنادو دخسوس دروازه بان برزیلی استقلال خوزستان آقای کلین شیت شد و این تیم هم توانست قهرمانی لیگ برتر را به دست بیاورد. به طور کلی در 18 دوره گذشته لیگ برتر 9 دوره آقای کلین شیت از هر تیمی بوده، در نهایت آن تیم قهرمان شده است.

در لیگ هفتم پرسپولیس با افشین قطبی دومین قهرمانی خود در لیگ برتر را به دست آورد و همان فصل، مهدی واعظی آقای کلین شیت شد. در لیگ هشتم دیگر تیم بزرگ پایتخت استقلال هم شرایطی شبیه به پرسپولیسِ لیگ هفتم داشت. در آن دوره از رقابت ها وحید طالب لو آقای کلین شیت لقب گرفت و استقلالی ها هم قهرمانی لیگ برتر را با امیر قلعه نویی جشن گرفتند. رحمتی در لیگ دهم همراه با سپاهان و در لیگ دوازدهم همراه با استقلال هم قهرمان شد و هم آقای کلین شیت. علاوه بر مهدی واعظی، وحید طالب لو، مهدی رحمتی، فرنادو دخسوس و علیرضا بیرانوند، دروازه بان این فصل پارس جنوبی یعنی رحمان احمدی هم در لیگ یازدهم با پیراهن سپاهان قهرمان شد و لقب آقای کلین شیت را هم به نام خود کرد.

فعلا اما علیرضا بیرانوند از همه دروازه با ن های لیگ برتر و رکوردهایشان جلوتر است. این دروازه بان ملی پوش که شایعه جدایی اش از پرسپولیس و حضورش در فوتبال اروپا را این روزها خیلی جدی تر از قبل می شنویم، در لیگ هجدهم برای سومین سال متوالی با پرسپولیس قهرمان و در جدول کلین شیت ها هم صدرنشین شد و حتی بالاتر از مهدی رحمتی ایستاد که سه قهرمانی و سه کلین شیت خود در لیگ برتر را با سه تیم فجرسپاسی، استقلال و سپاهان تجربه نموده است.

11 - 270 - 220

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 1 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 204

به "وجه اشتراک رکوردهای پرسپولیس و بیرانوند: کلین شیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وجه اشتراک رکوردهای پرسپولیس و بیرانوند: کلین شیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید