نرخ گاز برای تاسیسات گردشگری یک چهارم تعرفه بخش صنعت مشخص شد

به گزارش مجله ویراپارس، ایلنا/ براساس آخرین گزارشات واصله، نرخ گاز برای تاسیسات گردشگری یک چهارم تعرفه بخش صنعت مشخص شد.

نرخ گاز برای تاسیسات گردشگری یک چهارم تعرفه بخش صنعت مشخص شد

اسماعیل برات (معاون نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی) گفت: آیین نامه نرخ تعرفه گاز مصرفی صنایع و خدمات به تصویب هیأت وزیران رسید و خوشبختانه با پیگیری های مهندس ضرغامی، نرخ بهای گاز مصرفی تاسیسات گردشگری به اندازه یک چهارم نرخ صنعت کاهش یافت.

برات با اشاره به پیگیری های صورت گرفته در این زمینه اضافه کرد: آیین نامه اجرایی جزء 1 بند الف تبصره 14 قانون بودجه سال 1402 که در خرداد امسال تصویب شده بود، موجب شد که نرخ گاز مصرفی تاسیسات گردشگری افزایش یافته و بر مبنای واحد به مبلغ 6 هزار ریال معین گردد و این موضوع موجب افزایش تعرفه هتل ها و تاسیسات گردشگری شد و در قبوض گاز ماههای تیر و مرداد اعمال شد، لیکن با کوشش ها و پیگیری های وزیر میراث فرهنگی در فرآیند اصلاح آیین نامه مزبور، نظر وزارتخانه لحاظ شد و بر این اساس نرخ گاز تاسیسات گردشگری و صنایع دستی به اندازه 149.5 ریال معین و به تصویب هیأت دولت رسید و در تاریخ 11 شهریور 1402 رسماً ابلاغ شد.

بنابراین، نرخ تاسیسات گردشگری کمتر از یک چهارم تعرفه بخش صنعت شد و این خبر خوبی برای فعالان حوزه گردشگری است.

معاون نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری با اشاره به اهمیت این موضوع اعلام کرد: یکی از ابزارهای حمایتی برای توسعه گردشگری در کشور، بهره مندی فعالان این صنعت از تسهیلات و تعرفه های انرژی است. سرمایه گذاران بخش خصوصی با در نظر گرفتن توجیه مالی نسبت به سرمایه گذاری در صنایع مختلف اقدام می نمایند و یکی از ملزومات و مولفه های اصلی تشویق سرمایه گذاران و حمایت از فعالان صنعت گردشگری وجود مشوق های قانونی در زمینه انرژی است.

برات با تاکید بر لزوم توجه به مصرف بهینه انرژی در تاسیسات گردشگری گفت: رویکرد وزارت میراث فرهنگی همیشه حمایتی بوده و بر پشتیبانی و مساعدت حداکثری از فعالان حوزه گردشگری تاکید دارد، زیرا معتقدیم صنعت گردشگری اگر به جایگاه واقعی خود دست یابد، می تواند اقتصاد را شکوفا و کشور را از سایر درآمدها بی احتیاج کند، اما در عین حال توجه به مقوله مصرف بهینه انرژی و توسعه پایدار نیز لازم است.

وی ادامه داد: از آنجایی که استفاده درست و به جا از انرژی متضمن توسعه پایدار در هر جامعه ای است، حفظ منابع با ارزش انرژی و مدیریت صحیح مصرف آن یکی از موضوعات مهم است. انتخاب الگوی صحیح و سیاست های درست در مصرف انرژی علاوه بر اینکه می تواند تضمینی بر استمرار رشد مالی باشد، موجب کاهش تخریب منابع انرژی و نیز کاهش اثرات سوء ناشی از استفاده ناصحیح از آن بر محیط زیست می گردد، لذا توصیه اکید ما به تاسیسات گردشگری توجه و اهتمام ویژه به این امر است.

به همین منظور وزارت گردشگری در فرآیندهای مربوط به ارزیابی و درجه بندی و…با اعمال سیاست تشویقی تدابیر لازم را برای ترغیب تاسیسات گردشگری در مدیریت مصرف انرژی در نظر گرفته است.

منبع: همگردی
انتشار: 13 شهریور 1402 بروزرسانی: 13 شهریور 1402 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 2276

به "نرخ گاز برای تاسیسات گردشگری یک چهارم تعرفه بخش صنعت مشخص شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "نرخ گاز برای تاسیسات گردشگری یک چهارم تعرفه بخش صنعت مشخص شد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ گاز برای تاسیسات گردشگری یک چهارم تعرفه بخش صنعت مشخص شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید