نحوه انجام تست بارداری با نمک

به گزارش مجله ویراپارس، تست بارداری با نمک یکی از تست های بارداری در منزل است که با مخلوط کردن ادرار و نمک انجام می گردد و در صورت مشاهده تغییرات خاصی در مخلوط، احتمالا شخص باردار است. نتیجه این تست ها قابل اعتماد نیست و برای اطمینان باید آزمایشات خون مربوطه انجام گردد.

نحوه انجام تست بارداری با نمک

خبرنگاران | سرویس مادر و کودک - تست بارداری خانگی تستی است که خانم های باردار، زمانی که مشکوک به حاملگی خود هستند، در منزل انجام می دهند. در تست های بارداری خانگی از مواد خانگی زیادی مانند نمک، شکر، صابون، برگ قاصدک، سفید نماینده و غیره استفاده می نمایند تا با یاری آنها از باردار بودن خود مطمئن شوند. معمولاً پس از مشاهده علائم اولیه بارداری می توان تست های بارداری خانگی را انجام داد. این تست های بارداری معمولاً پس از قطع شدن یا تاخیر در قاعدگی دقیق تر عمل می نمایند.

نکته ای که باید به آن توجه نمود این است که اینگونه تست ها مبنای علمی ندارد و تنها بر اساس تجربیات و اعتقادات گروه ها و اقوام مختلف قدیمی که نسل به نسل منتقل شده است، مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین در تایید صحت آن هیچ گونه سند علمی وجود ندارد و خانم ها باید در کنار آن آزمایشات دقیق را بنا بر تجویز پزشک انجام دهند.

با این حال ما در این مقاله شما را با تست بارداری با نمک و نحوه آنجام آن آشنا می کنیم تا در خانه بتوانید احتمال باردار بودن خود را بسنجید.

تست بارداری با نمک چگونه انجام می گردد؟

نمک یک ماده شیمیایی خالص است که می تواند hCG را در ادرار تشخیص دهد. هورمون hCG (Human Chorionic Gonadotropin) در حین حاملگی فراوری می گردد و به سرعت مقدار آن افزایش می یابد. این هورمون توسط جفت که تخم را پس از لانه گیری در رحم تغذیه می نماید، ایجاد شده و بعد از 12 تا 14 روز پس از لقاح در ادرار قابل اندازه گیری است.

بیشتر بدانید: آزمایش بتا چیست؟ + زمان انجام و تفسیر آزمایش بتا بارداری

نحوه انجام تست بارداری با نمک

  • باید اولین ادرار خود را در ابتدای صبح جمع آوری کنید. چون ادرار در این زمان، نسبت به دیگر مواقع غلیظ تر است؛ این ادرار می تواند بهترین پاسخ را بدهد. بنابراین مقدار زیادی آب بنوشید تا مثانه پر گردد.
  • سپس ادرار را در یک ظرف بریزید. نمک را هم در ظرف دیگر بریزید.
  • سپس مقدار برابری از نمک و ادرار را در یک ظرف با هم مخلوط کنید و چند دقیقه صبر کنید و تغییرات را مشاهده نموده تا نتیجه را ببینید.

تفسیر تست بارداری با نمک

اگر مخلوط ادرار و نمک به حالت پنیری سفید رنگ در آمد و در سطح مخلوط، حباب های بیشتری از خود ادرار اصلی ظاهر گشت و همچنین رنگ ادرار تیره تر شد، می گویند آزمایش مثبت است و آن زن باردار است، ولی تغییر نکردن مخلوط ادار و نمک و تغییر نکردن رنگ آن، به معنی باردار نبودن است.

چرا از تست های بارداری خانگی استفاده می کنیم؟

گاهی ممکن است تا زمانی که از حاملگی خود مطمئن نشده ایم، تمایل نداشته باشیم این موضوع را به دیگران اطلاع دهیم. در چنین مواردی آزمون خانگی بارداری مفید خواهد بود. در مواردی که حدس می رنید که باردار نباشید، تست حاملگی خانگی، می تواند گزینه مناسبی برای اطمینان باشد. همچنین اگر آزمایشگاه دور است و نمی خواهید منتظر بمانید، تست بارداری خانگی می تواند به شما در تشخیص حامله بودن یا نبودن خود یاری کند.

سخن آخر ...

اولین و بهترین روش مطمئن برای دانستن بارداری، دریافت نمونه خون و انجام آزمایشات لازم بر روی آن است. اگر نمونه خون گرفته شده از یک زن شامل هورمون hCG و یا هورمون بارداری باشد، جواب تست مثبت شده و بارداری او را تایید خواهد کرد. سایر روش های خانگی به صورت باور و اعتقاد در میان مردم رواج یافته است و هیچ مبنای علمی ندارد و نباید به آن اطمینان کرد.

منبع: setare.com
انتشار: 10 اسفند 1399 بروزرسانی: 10 اسفند 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1447

به "نحوه انجام تست بارداری با نمک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه انجام تست بارداری با نمک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید