مهلت ثبت نام جشنواره جهانی فیلم فجر تمدید شد

به گزارش مجله ویراپارس، تهران (پانا) - مهلت ثبت نام و تحویل نسخه فیزیکی آثار سینمایی به سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر تمدید شد.

مهلت ثبت نام جشنواره جهانی فیلم فجر تمدید شد

به گزارش ستاد خبری سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، با عنایت به درخواست برخی تهیه کنندگان و پخش کنندگان محصولات سینمای ایران و با عنایت به شرایط موجود، مقرر شد آخرین مهلت ثبت نام تا 17 فروردین و آخرین مهلت تحویل نسخ بازبینی تا 21 فروردین سال 1400 تمدید شود. به همین دلیل، در ایام تعطیلات نوروزی نیز دبیرخانه فیلم های ایرانی جشنواره در روزهای هفتم، هشتم و دهم فروردین از ساعت 10 الی 17 آمادگی دریافت نسخ فیزیکی آثار ثبت نام شده را خواهد داشت.

گفتنی است سی و هشتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر به منظور معرفی تولیدات یک ساله سینمای ایران به مهمانان، خریداران، مدیران جشنوارههای جهانی و کنندگان شرکت های پخش بین المللی حاضر در این رویداد، امکان ارائه مجازی این فیلم ها را تحت عنوان نمایش های بازار فراهم آورده است.

متقاضیان نمایش فیلم ها در بخش نمایش های بازار سی وهشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر قادر خواهند بود با رجوع به سایت www.fajriff.com نسبت به ثبت اثر خود اقدام کنند.

مقررات نمایش های بازار به توضیح زیر است:

فیلم های ایرانی که در یکی از پلتفرم های امن بین المللی، با تأیید مستقیم صاحبان آثار، به منظور بازبینی، به شکل غیرقابل دانلود، در اختیار خریداران، پخش کنندگان و برنامه ریزان جشنواره های بین المللی قرار می گیرند، می بایست حائز شرایط زیر باشند:

1- فیلم های ایرانی که در فاصله زمانی آغاز دی ماه 1398 تا خاتمه فروردین 1400 آماده نمایش شده باشند و به هیچ وجه اکران سینمایی، نمایش تلویزیونی، اینترنتی و شبکه نمایش خانگی نداشته باشند.

(توضیح: با توجه به محدودیت تعداد فیلم های قابل بارگذاری در پلتفرم امن بین المللی، فیلم های مورد نظر توسط مسئولین برگزارکننده جشنواره انتخاب خواهند شد.)

2- تهیه کننده یا کارگردان فیلم می بایست از شاغلین صنعت سینمای ایران باشد.

3- فیلم می بایست دارای پروانه نمایش از اداره کل ارزشیابی و نظارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد.

4- نسخه نمایش فیلم ها می بایست دارای زیرنویس صحیح انگلیسی باشد و برگزارکننده بازار قادر به تقبل هیچ هزینه ای درخصوص آماده سازی فایل فیلم با زیرنویس انگلیسی و بارگذاری آن بر پلتفرم بین المللی نخواهد بود.

5- توضیحات دقیق درباره فایل فیلم هایی که برای بارگذاری انتخاب می شوند و نحوه بارگذاری فایل ها به ارائه کنندگان آثار منتخب اعلام خواهد شد.

بدیهی است به روال هر ساله، فیلم های ایرانی بخش های مختلف جشنواره از میان آثار برگزیده برای نمایش در بازار انتخاب خواهند شد.

سی و هشتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر از تاریخ 5 تا 12خرداد 1400 به دبیری محمدمهدی عسگرپور نویسنده، کارگردان و تهیه کننده سینما در تهران برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1400 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1555

به "مهلت ثبت نام جشنواره جهانی فیلم فجر تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت ثبت نام جشنواره جهانی فیلم فجر تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید