قایق سواری میمون های ماقبل تاریخ

به گزارش مجله ویراپارس، تحقیقات دانشمندان در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی نشان می دهد که این جانوارن باید از سوار شدن روی چوب های شناور در اقیانوس یا استفاده از جزیره های جنگلی جدا شده از ساحل برای ترک قاره خود، استفاده کرده باشند.

قایق سواری میمون های ماقبل تاریخ

تصور می شود که میمون های مورد نظر تقریبا چنین اندازه ای داشته اند

تحقیقات دانشمندان در مورد فسیل دندان یک میمون منقرض شده از سفر حیرت انگیز این جانور در 34 میلیون سال قبل پرده برداشت. دندان های کشف شده نشان می دهد که این میمون های ماقبل تاریخ در سفری حدودا 1500 کیلومتری روی اقیانوس، فاصله بین آفریقا و آمریکای جنوبی را طی کرده اند.

خب طبیعتا در آن روزگار کشتی های اقیانوس پیما وجود نداشت و شنای استقامت را هم نمی توان جزو مهارت های یک میمون به حساب آورد؛ پس این جانواران چگونه سر از آنجا درآوردند؟

تحقیقات دانشمندان در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی نشان می دهد که این جانوارن باید از سوار شدن روی چوب های شناور در اقیانوس یا استفاده از جزیره های جنگلی جدا شده از ساحل برای ترک قاره خود، استفاده کرده باشند.

پروفسور اریک سیفرت، که مسئول این پروژه تحقیقی است، گفت: این سفر فوق العاده سخت بوده، اما انجام آن برای این میمون های کوچک به نسبت سایر حیوانات آسان تر بوده است.

او در توضیح دلیل این استدلال گفت که این میمون ها به دلیل جثه کوچک به آب و غذای کمتری در مقایسه با حیوانات بزرگ تر نیاز داشته اند.

فسیل دندان ها در بخشی از رود آمازون که در کشور پرو قرار گرفته است (غرب آمریکای جنوبی) پیدا شده و گفته می شود که نمونه پیدا شده شباهت زیادی با میمون های مصری دارد.

نام این میمون ها اوکایالیپیتکوس پردیتا است که از ترکیب اوکایالی، منطقه ای در بخش پرویی آمازون (جایی که دندان ها پیدا شده) و پیتیکوس، نام میمون به یونانی و پردیتا، کلمه گم شده به لاتین، گرفته شده است.

منبع: فرادید
انتشار: 20 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 926

به "قایق سواری میمون های ماقبل تاریخ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قایق سواری میمون های ماقبل تاریخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید