فکری: اگر استقلال را دوست دارید، حمایت کنید

به گزارش مجله ویراپارس، محمود فکری امروز (چهارشنبه) در حاشیه تمرین استقلال جوابگوی پرسش های هواداران معترض تیمش بود. او پس از پایان تمرین روبه روی هواداران استقلال ایستاد و با آنها حرف زد.

فکری: اگر استقلال را دوست دارید، حمایت کنید

اولین پرسشی که از سرمربی استقلال پرسیده شد حرف هایی بود که از زبان مدیر بین الملل باشگاه استقلال درباره دلایل جدایی هرویه میلیچ بیان شد، وقتی یکی از طرفداران استقلال به فکری گفت کاظم قیم دیروز به آنها گفته است میلیچ اعلام کرده با فکری مشکل دارد و برای همین جدا شده است او عصبانی شد و با خشم گفت: قیم چه کاره استقلال است که بخواهد درباره بازیکنان خارجی حرف بزند؟ او کاره ای در باشگاه استقلال نیست، من معذرت می خواهم این حرف از می زنم اما او حق ندارد درباره بازیکن خارجی حرف بزند.

وی اضافه نمود: میلیچ پولش را نگرفته و از نظر قانونی قراردادش را فسخ کرده است و از استقلال جدا شد. آیا من مقصر این اتفاق هستم؟

سرمربی استقلال گفت: میلیچ و وریا غفوری بازیکن استقلال هستند، من 30 بازیکن دیگر دارم و تشخیص می دهم چه کسی را به زمین بفرستم و چه بازیکنی را بازی ندهم. بحث فنی به من ربط دارد و هر بازیکنی که تشخیص بدهم، آماده تر است بازی می کند.

فکری تاکید کرد: من به بشگاه استقلال گفته بودم پول میلیچ را بدهد، اگر پول میلیچ پرداخت گردد و بر گردد، می تواند کار خود را با استقلال پیگیری کند، من که مسئله ای ندارم. او بازیکن است و اگر شرایط خوبی داشته باشد چرا نباید از وی استفاده کنم.

وی درباره سوالاتی که درباره تقویت کادر فنی از او پرسیده می شد، گفت: برای دستیار بازیچه دست برخی از پیج های طرفداری نشوید، برخی افراد هستند که تیم ندارند و دنبال این هستند که خودشان را تحمیل کنند. این افراد با برخی جریان ها رابطه خوبی دارند و می خواهند با فشار خودشان را به استقلال تحمیل کنند. من می گویم اگر این افراد از نظر فنی خیلی خوب هستند، چرا در حال حاضر بیرون هستند و تیم ندارند.

سرمربی استقلال ادامه داد: من اصغر قربانعلی پور را به استقلال آوردم، او دکترای فیریولوژی و تربیت بدنی دارد، یکی از بهترین تمرین دهنده های ایران است، یک نفر از او حمایت نکرد؟ چرا؟ او رسانه ای نیست و حامی ندارد. لطفا عقل خود را دست برخی از کاسب ها ندهید. روز اولی که من به استقلال آمدم همین ها می گفتند سنگین ترین و استقلالی ترین نیمکت چند سال اخیر استقلال است اما به یکباره نظرها تغییر کرد.

وی به دفاع از عملکرد خود پرداخت و گفت: من از روز اول مسابقات تیمم را در صدر جدول قرار دادم، حالا با اختلاف دو امتیازی به رتبه سوم رسیده ایم و شانس زیادی برای قهرمانی داریم. اگر من بروم و شخص دیگری هدایت استقلال را بر عهده بگیرد می خواهد در مدت کوتاهی معجزه کند؟من هفته دوم شکست خوردم اما برخی جریان های خاص گفتند برو! کجای دنیا به یک مربی می گویند هفته دوم باید برکنار شوی. چرا تیم های دیگر از مربی خودشان حمایت می کنند اما در استقلال این شرایط وجود ندارد و همه به دنبال زدن سرمربی هستند.

سرمربی استقلال درباره غیبت مهدی قایدی گفت: مهدی قایدی سرماخورده است و نتوانست در محل تمرین حاضر گردد، او صبح تماس گرفت و شرایطش را شرح داد و به استراحت پرداخت. همین الان با من تماس گرفت اما چون در محل تمرین بودم، نتوانستم با وی حرف بزنم. او اگر بخواهد ترانسفر گردد با نظر سرمربی خواهد بود، حالا می خواهد من سرمربی باشم یا شخص دیگری.

وی درباره شایعاتی که درباره آینده وریا غفوری شنیده می گردد شرح داد: وریا غفوری کاپیتان استقلال است، باید عملکرد او را مورد ارزیابی قرار دهیم که چه طور بوده است، چه اتفاقاتی در این چند روزه اخیر و یا چند سال اخیر رخ داده است؟ وی امروز هم در محل تمرین حاضر شد اما مصدوم شد و به کلینیک رفت.

فکری در پاسخ به انتقاد طرفداران درباره تاکتیک استقلال گفت: اگر سانتر کنیم، می گویند سانتر جزو تاکتیک نیست، اگر سوت بزنیم می گویند مگر شوت تاکتیک است؟ از عمق به گل می رسیم، ایراد فنی می گیرند. واقعا آدم از برخی ایرادات تعجب می کند.

وی شرح داد: اگر مدیران کاری انجام نمی دهند یا می دهند، تقصیر من است؟ من به احترام شما طرفداران آمدم و ایستادم تا جوابگوی شما باشم اما رفتار شما به گونه ای است که نشان می دهد از کسی خط گرفته اید، اگر کننده 30 میلیون طرفدار بودید رفتار دیگری انجام می دادید، وقتی توقع فوتبال زیبا از استقلال دارید، باید زمین تمرین خوب داشته باشید، باید امکانات فراهم باشد، باید همه چیز سر جای خودش باشد. مگر بعد از بازی با نساجی مازندران صدر جدول نبودیم که طرفداران آمدند و از مسائل استقلال حرف زدند.

سرمربی استقلال بار دیگر به دفاع از خودش پرداخت، او گفت: من نه آدم رسانه ای هستم و نه در فضای مجازی حضور دارم و نه پول خرج می کنم، آدم سالمی هستم، خیلی ها کنار من نمی توانند پول حرام بخورند. سر قراردادهایی که مشکل دارند، شک نکنید پول های میلیاردی جابجا شده است اما تا زمانی که من هستم این اتفاقات رخ نمی دهد و برای همین از من حمایت نمی گردد. بازی با نفت مسجد سلیمان خوب بازی کردیم و چند بار به تیرک زدیم اما می گفتند خوب بازی نکردیم، چون توپ به تیرک خورده است.

فکری صحبت هایش را با طرفداران استقلال این چنین به خاتمه رساند: اگر استقلال را دوست دارید حمایت کنید، طرفدار واقعی تیمش را حمایت می کند. من به خاطر آمدن به استقلال 2 میلیارد تومان جریمه شدم، آن زمانی که بازی می کردم سرم را جلوی توپ می گذاشتم. هیچ کس نمی تواند ادعا کند از من استقلالی تر است.

در خاتمه طرفداران استقلال به حمایت از محمود فکری پرداختد و با شعارهای فکری حمایتت می کنیم سرمربی تیمشان را بدرقه کردند.

منبع: فرارو
انتشار: 9 فروردین 1400 بروزرسانی: 9 فروردین 1400 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1508

به "فکری: اگر استقلال را دوست دارید، حمایت کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فکری: اگر استقلال را دوست دارید، حمایت کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید