عبدالرضا اکبری: دوست دارم نقش بزرگانی چون امام خمینی و خیام را بازی کنم

به گزارش مجله ویراپارس، تسنیم/ عبدالرضا اکبری دوست دارد در فیلم های ایرانی نقش شخصیت هایی مثل خیام و نظام الملک را بازی کند؛ همچون روزی که نقش امام خمینی(ره) را به او پیشنهاد دادند.

عبدالرضا اکبری: دوست دارم نقش بزرگانی چون امام خمینی و خیام را بازی کنم

عبدالرضا اکبری این روزها قرار است در سریال بچه مهندس 4 که ویژه ماه مبارک رمضان شبکه دو سیما آماده می شود حضور پیدا کند. درباره نقش و جزئیات او چیزی در دست نیست اما خودش در گفت وگویی با تسنیم بیان کرد که قرار است جلوی دوربین احمد کاوری کارگردان جدید این سریال حضور پیدا کنم. بازیگری که مدتی است مثل خیلی از بازیگران کاربلد کم پیدا شده، اما درباره بچه مهندس گفت: بچه مهندس جزو کارهایی است که مردم استقبال نموده اند و خواهان ساخت فصل های بعدی اش بوده اند و قرار است در فصل چهارم من هم کنار این دوستان باشم. چند روز آینده قرار است مقابل دوربین این سریال قرار بگیرم.

اکبری امروز در گفت وگویی رادیویی درباره دو سریالی که در اراک کار نموده و کار دیگری که به محیط بانان و نقش متفاوت او برمی شود اشاره نمود و اضافه کرد: من بعد از یک سال وقفه به دلیل کرونا ، اخیراً دو سریال کار کردم که یکی از آن ها در اراک بود که با شرایط بسیاری سختی، در یک کارخانه آن را کار کردیم و بعد از آن یک کار دیگر برای محیط بانان بازی کردم که من نقش یک محیط بان را داشتم و البته این فیلم برعکس کارِ قبلی، لوکیشن بسیار خوبی داشت چون در طبیعت و هوای مناسب بود .

او تأکید کرد: خانه اول من تئاتر است، من 10 سال هنرجوی تئاتر بودم و هنوز هم هنرجو یا هنرآموز هنرِ نمایش ام و اینکه من بعد از مدت ها، حدود دو سه سال پیش، دوباره به تئاتر بازگشتم و سه نمایشنامه روی صحنه بردم و این نمایشنامه ها را در سالن تئاتر سنگلج و سالن های دیگر اجرا کردم. بعد از آن داشتم نمایشنامه چهارمم را روی صحنه می بردم که به قضیه کرونا برخورد کردیم و کار به اجرا رسید. در کل من از تئاتر آغاز کردم و هنوزم که هنوز است بچه تئاترم.

اکبری در خصوص طی کردن جهت بازیگری اش اضافه کرد: همان طور که به تئاتر اشاره نمودیم من طی این 10 سال خیلی از قواعد، قوانین، آداب، آیین ها و رسم و رسوم هایی که مربوط به هنر نمایش و کار بازیگر باشد را زیرنظر اساتید این حوزه آموختم.

وی گفت: در آن موقع ما گروه 50 نفره ای بودیم که سال ها با هم کار کردیم و نمایش های زیادی را روی صحنه بردیم و به وسیله همین تئاترها، معرفی و وارد تلویزیون شدیم و بعد از آن هم برای تمام نقش هایم در فیلم ها و سریال های مختلف کوشش بسیاری کردم و از تجربیات کارگردانانی که با آن ها کار کردم نیز بهره بردم.

اکبری در سرانجام در پاسخ به این سؤال که علاقه دارد در چه نقشی بازی کند گفت: در فیلم های ایرانی، علاقه دارم نقش شخصیت هایی همچون خیام و نظام الملک را بازی کنم. همچون نقش شخصیت امام خمینی(ره) که در فیلم سینمایی فرزند صبح ساخته شد نقش این شخصیت عظیم را بازی کردم.

منبع: همگردی
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1435

به "عبدالرضا اکبری: دوست دارم نقش بزرگانی چون امام خمینی و خیام را بازی کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدالرضا اکبری: دوست دارم نقش بزرگانی چون امام خمینی و خیام را بازی کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید