ضرورت ثبت شرکت و برند با ثبت بازرگان

به گزارش مجله ویراپارس، امروزه با توجه به گسترش روزافزون بخش مالی و تخصصی شدن مشاغل احتیاج به انجام اصلاحات مالی برای برقراری تعادل میان دولت و بازار بیش از پیش احساس می گردد.

ضرورت ثبت شرکت و برند با ثبت بازرگان

به گزارش مجله ویراپارس، بنابر اعلام موسسه حقوقی ثبتی بازرگان، این امر ضرورت کوچک تر شدن دولت و کاهش دخالت آن در امور مالی را بیش از پیش آشکار می نماید تا از این طریق فرصت بیشتری در اختیار بازار آزاد برای پی ریزی شرایط رقابتی سالم در مکانیزم عرضه و تقاضا قرار گیرد.

همان طور که در بالا نیز بدان اشاره شد شکل گیری نظام مالی پویا و توسعه محور تنها بر پایه وجود یک بخش خصوصی رقابتی و کارآمد امکان پذیر خواهد بود.

موضوع مهمی که نباید در رابطه با بخش خصوصی از آن غفلت کرد، ساماندهی شرکت ها و فعالان این بخش در راستای بهبود نظارت در جهت افزایش کارایی آن ها می باشد. بدین ترتیب ثبت شرکت می بایست در یک روند قانونی و بر پایه مقررات خاصی انجام گردد.

چگونگی روند ثبت شرکت:

در کشور عزیز ما اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری مرجع ثبت شرکت ها می باشد. شرکت ها بسته به زمینه و شرایط کاری در قالب های گوناگونی مانند شرکت های سهامی، شرکت های تضامنی، شرکت های نسبی، شرکت های با مسئولیت محدود و غیره قابل ثبت می باشند.

اگرچه در نگاه اول ثبت شرکت کار ساده ای به نظر می رسد اما این امر حساسیت ها و پیچیدگی های تخصصی مرتبط با خود را شامل می گردد. بدون در نظر داشتن دانش کافی در این زمینه در جریان طی مراحل ثبت شرکت با مسائل و موانعی روبه رو خواهید شد که این سبب فرسایشی شدن روند ثبت شرکت و درنتیجه دلسردی شما خواهد شد.

به همین دلیل مراکز تخصصی و حرفه ای برای ارائه خدمات ثبت شرکت تأسیس شده اند که مراحل ثبت شرکت را بدون نقص و در کمترین زمان ممکن انجام خواهند داد.

بهره گیری از خدمات مراکز ثبت شرکت همچون موسسه حقوقی ثبتی بازرگان باعث آسودگی خیال شما و صرفه جویی در زمان می گردد. همچنین این اطمینان را به شما می دهد که کلیه مراحل ثبت شرکت به درستی و بدون ایراد انجام شده است.

چرا ثبت برند؟

ثبت برند در اغلب کشورهای پیشرفته امری جدی و ضروری محسوب می گردد که یکی از مواردی است که بیشترین متقاضی را در اکثر کشورهای دنیا از جمله ایران دارا می باشد. شاید این سوال در ذهن شما شکل گرفته باشد که چرا ثبت برند تا این حد مهم و لازم است؟

در پاسخ باید گفت ثبت برند یا علامت تجاری نه فقط مهم بلکه یک ضرورت محسوب می گردد چرا که علاوه بر ارتقا امتیاز و صندلی شرکت، این اطمینان را ایجاد خواهد نمود که افراد و شرکت های دیگر هرگز نخواهند توانست تا از نام تجاری شما برای دستیابی به اهداف خود سوءاستفاده نمایند و مالکیت آن در انحصار شما قرار خواهد گرفت. در واقع ثبت برند باعث می گردد تا برند شما در زیر چتر حمایت های وسیع قانونی قرار گیرد و پس از ثبت برند خواهید توانست با خیالی راحت در راستای تبلیغ برند خود گام بردارید.

ثبت تغییرات شرکت:

شما فقط یک بار برای ثبت شرکت خود اقدام می کنید اما شاید بارها احتیاج داشته باشید تا در شرکت خود تغییراتی بدهید. منظور از تغییرات شرکت ها، آن دسته از تغییرات و تصمیمات مربوط به شرکت است که توسط مجمع عمومی عادی یا مجمع عمومی فوق العاده یا در جلسات هیئت مدیره و بر اساس بعضی از ضرورت ها انجام می گردد و سبب ایجاد وضعیت جدیدی در شرکت خواهد شد.

. بعضی از انواع تغییرات در شرکت ها شامل مواردی همچون نقل وانتقال سهام، تغییر آدرس شرکت، تغییر در سرمایه شرکت نظیر کاهش و یا افزایش سرمایه شرکت، الحاق به موضوع فعالیت و یا تغییر موضوع فعالیت شرکت، ورود و خروج شرکا، ثبت شعبه شرکت، انحلال شرکت و غیره می باشد. این گونه تغییرات در شرکت، مطابق قانون تجارت بایستی به ثبت برسد و برای ثبت آن ها احتیاج به تدوین و تنظیم صورت جلسه است.

ثبت تغییرات در پروسه معمولی به مدت 10 روز کاری زمان می برد، هزینه ثبت تغییرات بسته به تعداد صورت جلسات، نوع تغییراتی که می خواهد اعمال گردد و نوع شرکت متغیر است. همچنین این موضوع متأثر از محتوا و مواردی که در روزنامه رسمی منتشرشده نیز می باشد.

اما باید این نکته را مدنظر داشته باشید که ثبت تغییرات در سایت و پیگیری شخصی آن پروسه ای طولانی خواهد شد. تسریع این امر می توانید به شرکت های ثبتی مانند موسسه حقوقی ثبتی بازرگان مراجعه کنید چرا که اقدام به وسیله این شرکت ها سرعت انجام و رسیدگی به پرونده را بسیار بالا خواهد برد. همچنین در صورت هرگونه ابهام و سوال در زمینهٔ ثبتی قادر خواهید بود تا با مشاورین حرفه ای و باتجربه ما تماس بگیرید تا گام به گام در تمامی مراحل ثبت تغییرات شرکت، شما را همراهی نمایند.

مؤسسات برتر برای ثبت شرکت و ثبت برند:

مؤسسات بسیاری در ایران برای ارائه خدمات ثبت شرکت، ثبت برند، کد مالی و اخذ کارت بازرگانی و ... تأسیس شده اند اما بی تردید یکی از بهترین و معتبرترین مؤسسات در ایران، موسسه حقوقی- ثبتی بازرگان است که با 13 سال سابقه یکی از مؤسسات برجسته در این زمینه است.

موسسه حقوقی ثبتی بازرگان متشکل از متخصصین با تجربه و وکلا کارکشته خود را موظف می داند تا در کلیه امور ثبتی و حقوقی در اسرع وقت پاسخ گوی ابهامات و سؤالات شما تا اتمام کامل روند ثبت به صورت تمام وقت باشد.

از جمله خدمات دیگر این موسسه می توان به خدماتی نظیر اخذ رتبه مشاور و اخذ رتبه پیمانکاری و همچنین خدمات حقوقی نظیر مشاوره حقوقی، داوری و وکالت در دعاوی حقوقی، کیفری و خانواده اشاره نمود.

جهت ارتباط با ثبت بازرگان می توانید به سایت موسسه به آدرس sabtebazargan.com مراجعه کنید و یا با شماره های 02188323274 - 09120213393 تماس حاصل فرمایید.

انتهای رپرتاژ آگهی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 298

به "ضرورت ثبت شرکت و برند با ثبت بازرگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت ثبت شرکت و برند با ثبت بازرگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید