شرط بازگشت پرسپولیس به کورس قهرمانی از نگاه سرمربی پیشین سرخپوشان

به گزارش مجله ویراپارس، سرمربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس می گوید که سرخپوشان می توانند به کورس مدعیان بازگردد به شرط اینکه به یک موضوع اساسی توجه نمایند.

شرط بازگشت پرسپولیس به کورس قهرمانی از نگاه سرمربی پیشین سرخپوشان

حمید درخشان در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره تساوی 2 - 2 پرسپولیس مقابل طرفدار گفت: بازی نسبتا بدی نبود و با احترام به تیم طرفدار، پرسپولیس روی دو ضربه ایستگاهی غافلگیر شد و روی اشتباهات فردی گل خورد. وقتی این اتفاقات رخ می دهد برگشتن به بازی سخت می گردد.

وی ادامه داد: پرسپولیس پیروز شد گل اول را زود جبران کند ولی این موضوع برای گل دوم تکرار نشد. وقتی ترابی مصدوم و تعویض شد، تعادل بازی بهم خورد و باعث شد وقفه ای در به ثمر رسیدن گل دوم پرسپولیس ایجاد گردد. وقتی این شرایط به وجود می آید باید بازیکنان کیفیت شان را نشان داده و دیگر حق ندارند فرصت را از دست بدهند. این نشان می دهد، بازیکن باید خیلی بیشتر از اینها کار و ثابت کند که پرسپولیس خرید خوبی داشته است.

سرمربی پیشین پرسپولیس مطرح نمود: هر کسی که در خط حمله بازی می نماید، محکوم به گل زدن است و این وظیفه اوست. مهاجم حق ندارد خیلی موقعیت گل خراب کند. شاید یکی دو موقعیت که هدر می رود، طبیعی باشد ولی دیگر نه همه موقعیت ها! کار مهاجم خراب کردن موقعیت نیست و وظیفه اش گل زدن است. امیدوارم در بازی های بعدی فرصت های کمتری را از دست دهیم.

درخشان درباره فاصله پرسپولیس با صدر جدول گفت: مسئله خطرناکی الان وجود ندارد که نتوان جبران کرد. هنوز خیلی از بازی ها مانده و پرسپولیس با حریفان اصلی اش بازی مستقیم دارد و می تواند جبران کند ولی به شرطی که شرایط گلزنی تیم تغییر پیدا کند و بهتر گردد.

سرمربی پیشین پرسپولیس درباره عملکرد خط دفاعی این تیم توضیح داد: جوان هایی که در خط دفاع بازی می نمایند، باید دقت نمایند که کمترین اشتباه را انجام دهند. هر اشتباهی می تواند به گل تبدیل گردد. فکر می کنم دیگر بحث عدم هماهنگی نیست و بیشتر به تمرکز بازیکنان مربوط است. بازیکنان باید همدیگر را خوب درک نمایند. ضربات اول و پوشش در دفاع خیلی مهم است تا حریف فرصت زیادی به دست نیاورد.

درخشان درباره اشتباهات حامد لک، گفت: لک دروازه بان خوبی است ولی باید روی تمرکز و تداوم عملکرد خوبش کار کند. از اینکه مدتی خوب بوده نباید اشباع گردد. لک محکوم به این است که خوب بماند و فرایند سینوسی نداشته باشد. او گلر خوبی است و اگر همواره در ثبات باشد، به تیم ملی هم می تواند دعوت گردد. دروازه بان ضروری است که ثبات داشته باشد. کلین شیت های پیاپی می تواند به پرسپولیس یاری زیادی کند.

پیشکسوت پرسپولیس یادآور شد: امیدوارم تیم بهتر گردد. در هفته نهم و دهم دیگر نمی توان گفت بازیکن آماده یا هماهنگ نیست. این مسائل الان قابل درک نیست و تیم باید روان تر بازی کند. این تیم باید در مسابقه آینده بهتر از این بازی کند و کمتر اشتباهات فردی داشته باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 بهمن 1400 بروزرسانی: 12 بهمن 1400 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1933

به "شرط بازگشت پرسپولیس به کورس قهرمانی از نگاه سرمربی پیشین سرخپوشان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط بازگشت پرسپولیس به کورس قهرمانی از نگاه سرمربی پیشین سرخپوشان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید