سه بنای شاخص تاریخی قزوین تا سرانجام سال بازسازی می شوند

به گزارش مجله ویراپارس، ایسنا/ براساس سخنان معاون میراث فرهنگی استان قزوین، سه بنای شاخص تاریخی قزوین تا انتها سال بازسازی می شوند.

سه بنای شاخص تاریخی قزوین تا سرانجام سال بازسازی می شوند

جهت دریافت خدمات هزینه بازسازی منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

داستان چیست؟

احسان نورانی بابیان اینکه بازسازی بخشهای مختلف مسجد جامع عتیق طی سالیان گذشته اجرا شده، توضیح داد: مسجد جامع عتیق یکی از کهن ترین و بی نظیرترین مساجد چهار ایوانی ایران بشمار می رود که بازسازی بخشهای مختلف این بنا طی سنوات گذشته اجرا شده، مرحله جدید ساماندهی و بازسازی آن مربوط به مطالعات بازسازیی و ترمیم گنبدخانه آن است.

وی اضافه کرد: برج های دوگانه خرقان واقع در 30 کیلومتری شهر آبگرم از توابع شهرستان آوج، از بناهای شکوهمند به جای مانده از عصر سلجوقی و جز شاهکارهای آجرکاری معماری ایران بشمار می فرایند که یک مرحله از بازسازی آن شامل بازسازی موضعی اعم از بازسازی بام و جداره ها، اصلاح و ساماندهی کانال های رطوبتی و بازسازی تزئینات جداره بنا در تابستان گذشته انجام شد و مرحله جدید بازسازی و ساماندهی آنها در قالب استحکام بخشی بنا در دستور کار این اداره کل واقع شده است.

بیشتر بخوانیدبرج های دوگانه خرقان و نمایش شکوه معماری سلجوقی

معاون میراث فرهنگی استان همچنین با اشاره به پروژه ساماندهی و بازسازی امامزاده حسین (ع) یادآور شد: با سرانجام عملیات برطرف خطر و بازسازی استحفاظی امامزاده حسین (ع)، در مرحله جدید بازسازی و ساماندهی این بنای تاریخی - مذهبی ساماندهی و بازسازی صحن این بقعه متبرکه انجام خواهد شد.

وی گفت: همچنین پیگیر اجرای مرحله جدید بازسازی و ساماندهی بازار وزیر و مسجد مدرسه سردار قزوین هستیم که در صورت تخصیص اعتبارات موردنیاز، این پروژه ها را نیز در امسال شروع خواهیم کرد.

منبع: همگردی
انتشار: 28 آبان 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1248

به "سه بنای شاخص تاریخی قزوین تا سرانجام سال بازسازی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه بنای شاخص تاریخی قزوین تا سرانجام سال بازسازی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید