سریع ترین خودروهای دنیا که در حد موشک سرعت دارند

به گزارش مجله ویراپارس، یک خودروی برقی در مدت زمان باورنکردنی 29.93 ثانیه به سرعت 400 کیلومتر بر ساعت رسید و رکورد زد به این بهانه با 8 مدل از سریع ترین خودروهای دنیا بیشتر آشنا می شویم که بوگاتی بولاید با سرعت 496 کیلومتر بر ساعت شاخص ترین آن هاست.

سریع ترین خودروهای دنیا که در حد موشک سرعت دارند

به گزارش روزنامه خراسان، در خبرها داشتیم هایپرخودروی الکتریکی نِورا پیروز شده چندین رکورد مختلف سرعت و شتاب گیری در دنیا را بشکند و علاقه مندان به ماشین بازی را شگفت زده کند. خودروی ریماک نورا که یک پیشرانه تمام الکتریکی دارد توانسته است در مدت زمان 29.93 ثانیه از حالت سکون به سرعت 400 کیلومتر بر ساعت برسد و سپس متوقف گردد. این هایپر خودروی ساخت کرواسی پیروز شده با ثبت 23 رکورد شتاب گیری و سرعت در یک روز، نام خود را در تاریخ جاودانه کند؛رکوردهای این خودرو امیدواری به سرعت بالای خودروهای برقی را زیاد کرد اما هنوز رکورد اصلی حداکثر سرعت دست یک خودروی احتراقی از شرکت بوگاتی است. به بهانه رکوردهایی که خودروی ریماک نورا زد سراغ 8 خودروی مطرح دیگر رفتیم که سرعت های اعجاب انگیزی دارند. بدیهی است این خودروها مدل های سوپراسپرت خاصی هستند که در تعدادی محدود و با قیمتی بسیار بالا به فراوری می رسند. خودروسازانی مانند بوگاتی، کونیگزگ و... برای تحویل هر دستگاه چندین ماه زمان احتیاج دارند و بنابراین فردی که چنین خودرویی سفارش می دهد، برای تحویل گرفتن آن باید ماه ها منتظر باشد. بعلاوه قیمت بالای این خودروها و هزینه زیاد نگهداری شان باعث می گردد هرکسی توانایی خرید آن ها را نداشته باشد و فقط مجموعه داران این خودروهای لوکس را برای راندن در پیست بخرند. با این حال توصیف این سوپرماشین ها خالی از لطف نیست.

ماشین مسابقه واقعی

نام: بوگاتی Bolide / سرعت: 496 کیلومتر بر ساعت

این سوپراسپرت افسانه ای از برند فرانسوی بوگاتی است که از پیشرانه 16 سیلندر بهره می برد. سقف سرعت آن به 496 کیلومتر بر ساعت می رسد و بیش از 4.3 میلیون دلار قیمت دارد. با بدنه فیبر کربنی و طراحی خاص، مناسب خیابان های شهری نیست و فقط برای مسابقه ساخته شده است. به عنوان یکی از سریع ترین خودروهای دنیا، بوگاتی بولاید را باید یک موشک زمینی دانست. خودروساز فرانسوی اعلام نموده بولاید با هدف سوار کردن موتور 8 لیتری W16 روی شاسی و بدنه ای به شدت سبک طراحی شده است. مدیر عامل بوگاتی گفته بوگاتی بولاید فقط به 4 چرخ، موتور، گیربکس و فرمان مجهز بوده و تنها المان لوکس به کار رفته در آن دو عدد صندلی است! نام بولاید در فرانسوی به معنای ماشین مسابقه است.

فرزند خلف شیرون

نام: بوگاتی شیرون سوپر اسپرت 300 / سرعت: 480 کیلومتر بر ساعت

این مدل هم از نوع بوگاتی است و در واقع یک نسخه منحصربه فرد از شیرون افسانه ای شناخته می گردد. سقف سرعت آن به 480 کیلومتر بر ساعت می رسد و به قیمت 3.8 میلیون دلار بوگاتی آن را به مشتریان خاص ارائه می دهد. در پیشرانه این هایپرخودرو از اگزوز تیتانیومی با فناوری پرینت سه بعدی و از توربوهای بزرگ تر و کاراتر استفاده شده است. نتیجه نهایی این تغییرات دستیابی به قدرت 1587 اسب بخاری و گشتاور 1600 نیوتن متری بوده است. این مدل ویژه دارای بدنه کشیده تر نسبت به سایر نسخه هاست که برای آیرودینامیک بهتر و ثبت سرعت بالاتر در نظر گرفته شده است. به گفته کارشناسان شیرون سوپراسپرت 300 یک شاهکار مهندسی است.

غول سوئدی

نام: کونیگزگ جسکو ابسلوت / سرعت: 470 کیلومتر بر ساعت

کونیگزگ یک برند سوئدی است که تا به امروز سوپراسپرت های جذابی ارائه نموده است. در این بین باید به خودروی خاص جسکو ابسلوت هم اشاره نمود. این خودرو جایگزین مدل قدیمی آگراست. این مدل از پیشرانه 5 لیتری توئین توربوی 8 سیلندر قدرت گرفته است و 1600 اسب بخار توان دارد. قیمت این محصول سوئدی بیش از 3.3 میلیون دلار و تعداد محدودی از آن فراوری شده است. نام جسکو که برای این خودرو انتخاب شده ادای احترامی است به جسکو ون کونیگزگ، پدر بنیان گذار شرکت کونیگزگ. سامانه انتقال قدرت در این سوپرماشین به وسیله یک رایانه انجام می گردد که از داده های موتور و اطلاعات مسیر برای انتخاب دنده استفاده می نماید. دنده ها به وسیله راننده با استفاده از پدال های تعویض دنده نصب شده روی فرمان یا انتخاب گرهای دنده گزینش می گردد.

موشک زمینی

نام: اس اس سی تواتارا / سرعت: 460 کیلومتر بر ساعت

سازنده این سوپراسپرت یعنی شرکت اس اس سی نورث آمریکا مدعی است که تواتارا می تواند به سقف سرعت 496 کیلومتر بر ساعت برسد ،ولی سرعت ثبت شده آن 460 کیلومتر بر ساعت است. قیمت این هایپرخودرو 2.4 میلیون دلار است. تواتارا از یک موتور 9/5 لیتری توربوشارژ دوقلو V8 با میل لنگ تخت بهره می برد که 1750 اسب بخار نیرو را به وسیله جعبه دنده دستی 7 سرعته کامپیوتری به چرخ ها منتقل می نماید. تواتارا با همکاری شرکت کاستریوتا طراحی شده و عملکرد آیرودینامیکی آن فوق العاده است. شاسی این خودرو برای داشتن وزن سبک و حفظ ایمنی راننده از نوع یکپارچه فیبرکربنی است و ضربه گیرهایی در سراسر خودرو به کار رفته است که امنیت سرنشینان را تضمین می نماید. بنابراین به عنوان خودرویی با فراوری محدود و سوپراسپرت، با یک موشک روبه رو هستیم.

سوپراسپرت رکوردشکن

نام: کونیگزگ آگرا آر اس / سرعت: 447 کیلومتر بر ساعت

محصول دیگری از کونیگزگ سوئدی که با عنوان آگرا آر اس شناخته می گردد، سوپراسپرتی است که در آزمایش ها توانسته همانند موشک عمل کند. این ابرخودرو دارای پیشرانه 5 لیتری 8 سیلندر پیشرفته با قدرت باورنکردنی 1360 اسب بخار و گشتاور 1371 نیوتن متر است. با توجه به وزن 1295 کیلوگرمی این خودرو، در 36.44 ثانیه به سرعت 400 کیلومتر بر ساعت می رسد. نکته جالب در این خودروی سوئدی کابین جادار آن و انحنای شیشه جلوست که دیدی وسیع و پانورامایی از دنیا اطراف به راننده می دهد. آگرا بعلاوه فضای نشستن شگفت آوری حتی برای سرنشینان بلندقد دارد که برای مدلی در این کلاس تعجب آور است. فضای سر و پا در داخل خودرو به قدری زیاد است که حتی با به سر گذاشتن یک کلاه ایمنی هم نمی تواند تماسی میان سر راننده و سقف ایجاد کند. این خودرو در سال 2016 با پشت سر گذاشتن رکورد 7 ساله بوگاتی ویرون سوپراسپرت، توانست لقب سریع ترین خودروی دنیا را از آن خود کند.

تکه ای از فضا

نام: هنسی ونوم اف5 / سرعت: 434 کیلومتر بر ساعت

این خودرو محصولی از برند آمریکایی هنسی است. نام اف5 اشاره ای به گردباد اف5 دارد، بالاترین درجه که به سرعت های بالای 420 تا 512 کیلومتر بر ساعت می دهند. سوپراسپرتی که پیشرانه 8سیلندر توئین توربوی 1917 اسب بخاری در آن به کار گرفته شده و در آ زمایش ها توانسته گرد و خاک به پا کند. شرکت هنسی تاکید زیادی بر فضای داخلی، کیفیت و راحتی داشته است که می تواند رانندگان و مسافران قدبلند و بزرگ را در خود جای دهد. گفته شده یک بازیکن معروف فوتبال آمریکایی درشت هیکل که خواسته بود ناشناس بماند، یکی از اولین افرادی بوده که این خودرو را سفارش داده است. نکته جالب این که روی هر نسخه از این خودرو، یک قطعه فلزی برای شماره سریال قرار گرفته است که از یک شاتل فضایی ساخته شده است. بنیان گذار شرکت هنسی این قطعه را از یک فضانورد گرفته و آن را تکه تکه نموده تا به صاحبان ونوم اف5 تکه ای از فضا بدهد.

گل سرسبد مک لارن

نام: مک لارن اسپیدتیل / سرعت: 398 کیلومتر بر ساعت

شرکت مک لارن برند شناخته شده سوپراسپرت ساز بریتانیایی تا به امروز سبد فراوری خود را با مدل های جذابی همراه ساخته و در این بین یک گل سرسبد را با نام اسپیدتیل و با المان طراحی برگرفته از خودروی افسانه ای اف1 ساخته است. اسپیدتیل یک شاهکار مهندسی از سوی مک لارن محسوب می گردد که می تواند به سقف سرعت 398 کیلومتر بر ساعت برسد. البته همانند دیگر رقبا یک خودروی چند میلیون دلاری به شمار میرود. اسپیدتیل به شیشه های الکتروکرومیک مجهز است که با فشردن یک دکمه، تیرگی آن افزایش می یابد و خودرو را از وجود آفتابگیر بی احتیاج می نماید. بعلاوه در این خودرو آینه های جانبی با دوربین های اچ دی نصب شده روی گلگیرهای جلو جایگزین شده اند که هنگام روشن شدن موتور از جای خود بیرون می آیند و در صورت فعال سازی حالت شتاب گیری، دوباره به جای خود بازمی گردند.

جادار و مطمئن

نام: کونیگزگ جمرا / سرعت: 380 کیلومتر بر ساعت

آخرین گزینه این لیست چیزی نیست جز کونیگزگ جمرا که شاهکار مهندسی سوئد و اولین ابرخودروی مگا جی تی دنیا با قدرت 1700 اسب بخار است. این ابرخودرو از فناوری پیچیده موتور بدون میل سوپاپ استفاده می نماید و در طراحی بدنه و قوای محرکه و شاسی، پرچم دار صنعت خودروسازی است. کونیگزگ جمرا اولین هایپرخودروی چهارصندلی دنیاست که کابین جادار و حتی صندوق عقب و جلو برای بارگیری دارد. معنی نام این ابرخودرو که مادر صاحب شرکت آن را انتخاب نموده، بخشش بیشتر است که یعنی یک ابرخودرو با چهار صندلی، بدون از دست دادن ویژگی های اساسی در قدرت و سرعت، عرضه می گردد. قوای محرکه و سیستم انتقال قدرت کونیگزگ جمرا بسیار هوشمندانه طراحی شده و یک پیشرانه بنزینی و سه موتور برقی آن در محور عقب نصب شده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 10 خرداد 1402 بروزرسانی: 10 خرداد 1402 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 2239

به "سریع ترین خودروهای دنیا که در حد موشک سرعت دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سریع ترین خودروهای دنیا که در حد موشک سرعت دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید