دوچرخه سواری در گرم ترین نقطه زمین در گینس ثبت می گردد

به گزارش مجله ویراپارس، پروژه پیمایش تحت عنوان دوچرخه سواری در گرم ترین نقطه زمین آدینه 19 مرداد 1397 برای ثبت در کتاب رکوردهای گینس در حاشیه غربی ریگ یلان در بیابان لوت خراسان جنوبی انجام می گردد.

دوچرخه سواری در گرم ترین نقطه زمین در گینس ثبت می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، علی شریعتی منش معاون میراث فرهنگی اداره کل امروز شنبه 13 مرداد در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: دشت لوت دشتی بیابانی در جنوب شرقی ایران با مساحتی بیش از 40 هزار کیلومتر مربع (شامل عرصه و حریم) در بین بخشی هایی از استان های کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی واقع شده است.

او اضافه کرد: بیابان لوت با مساحتی در حدود 175 هزار کیلومتر، حدود 10 درصد از وسعت ایران را در برگرفته است و پروژه پیمایش تحت عنوان دوچرخه سواری در گرم ترین نقطه زمین در حاشیه غربی ریگ یلان انجام می گردد.

حسن خراشادی، دوچرخه سوار خراسان جنوبی هم با اشاره به اینکه سابقه 14 ساله سفر با دوچرخه را دارد، گفت: در سفر سال 95 که در عرض بیابان لوت دوچرخه سواری نموده جرقه دوچرخه سواری در گرم ترین نقطه زمین در این بیابان در ذهنش زده شده است.

او با بیان اینکه دوچرخه سواری در گرم ترین نقطه زمین در بیابان لوت روز آدینه 19 مرداد جاری از کوه های مریخی در 10 کیلومتری غرب شهرستان نهبندان آغاز می گردد، اضافه کرد: در ادامه جهت به سمت پایگاه جهانی بیابان لوت در دهسلم، حاشیه ریگ یلان و کوه ملک محمد به طول 120 کیلومتر و در کمتر از 12 ساعت رکاب زده خواهد شد.

این رکاب زن بیرجندی با بیان اینکه سبک دوچرخه سواری توریستی را از سال 83 آغاز نموده، عنوان نمود: این رشته مسابقات ندارد و تنها گواهی نامه ای بین المللی دارد که در سال 85 پیروز به کسب این گواهی نامه شده است.

خراشادی با تاکید بر اینکه بالاترین دمای ثبت شده در گرم ترین نقطه زمین 70 درجه سانتیگراد ثبت شده، عنوان نمود: هدف از برگزاری این پروژه پیمایش با دوچرخه ثبت اولین رکورد گینس استان خراسان جنوبی، جذب گردشگر خارجی و شناساندن بیابان لوت در سطح بین المللی است.

او با اشاره به اینکه بیابان لوت نخستین اثر طبیعی ایران در فهرست جهانی یونسکو است، اعلام کرد: برای ثبت رکورد گینس در بیابان لوت ناظرانی از کمیته ثبت رکوردهای ملی، پایگاه جهانی بیابان لوت و سایر ارگان ها حضور خواهند داشت.

خراشادی ادامه داد: مستندات دوچرخه سواری در گرم ترین نقطه زمین برای ثبت در کتاب گینس فرستاده خواهد شد و برای آنالیز این مستندات توسط گینس 800 تا 1300 دلار باید واریز گردد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 26 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 273

به "دوچرخه سواری در گرم ترین نقطه زمین در گینس ثبت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوچرخه سواری در گرم ترین نقطه زمین در گینس ثبت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید