درخواست ویژه باشگاه پرسپولیس؛ به این قراردادها ورود کنید

به گزارش مجله ویراپارس، به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس، این باشگاه خواهان ورود نهادهای نظارتی به موضوع قراردادهایی شد که پیش از این به ویژه با بازیکنان و مربیان خارجی منعقد شده است. در جریان آن، نفراتی جذب شده اند که یا با توجه به عملکرد، توجیه فنی و مالی برای حضورشان وجود نداشته است یا مؤثر و کارآمد بوده اند ولی در زمان مقرر نسبت به پرداخت مطالبات ایشان و بعلاوه انجام توافق در زمان جدایی برای جلوگیری از ورود خسارت به باشگاه، اقدام نگردید.

درخواست ویژه باشگاه پرسپولیس؛ به این قراردادها ورود کنید

درخواست باشگاه از نهادهای مربوطه از جمله سازمان بازرسی کل کشور و دیگر بخش هایی که بنابر وظیفه ذاتی خود، می توانند و ضروری است به این گونه موارد ورود نمایند بر این اساس اجرا شده است که بخش زیادی از دارایی های باشگاه و منابع اقتصادی محدود که با دشواری تأمین می گردد، صرف پرداخت هایی شده است که یا ثمری نداشته اند یا اصلا نباید اتفاق می افتادند.

مسائل بسیاری که اکنون با آن روبرو هستیم و گلایه های بر حقی که همین حالا از جانب اعضای تیم مطرح می گردد در حالی وجود دارد که باشگاه اگر این پرداخت های بین المللی را نداشت، اصلا بروز نمی کردند. اگر منابع اقتصادی باشگاه به سمت و سوی جبران میراث برجای مانده از گذشته نمی رفت، با همین شرایط کنونی که هنوز قرارداد با کارگزار بسته نشده است، پرداخت به بازیکنان به روز شده بود و عایدی حاصل از کارگزار و اسپانسر هم به پوشش هزینه های آینده اختصاص پیدا می کرد.

باشگاه پرسپولیس، از زمان حضور مجید صدری در هیأت مدیره، فقط در دو پرونده ماریو بودیمیر (560 هزار دلار) و گابریل کالدرون (740 هزار دلار) در مجموع معادل یک میلیون و 300 هزار دلار را بابت قراردادهایی که بسته شد، پرداخت هایی که در آن موقع صورت نگرفت و توافق هایی که باید برای جدایی انجام می شد و نشد پرداخت نموده است. ما درباره عددی نزدیک به 38 میلیارد تومان فقط برای این دو مورد صحبت می کنیم که در همین مقطع از چرخه اقتصادی باشگاه خارج شده است. اگر این ارقام از دست پرسپولیس نرفته بود مسئله ای برای پرداخت مطالبات بازیکنان وجود نداشت. حتی اگر در زمان جدایی این نفرات، فقط اقدام برای توافق بر سر جدایی شده بود، بخش زیادی از رقمی که گفته شد در اختیار باشگاه باقی می ماند و چه موانع و مسائلی که با آن از سر راه پرسپولیس برداشته نمی شد.

در باشگاه پرسپولیس واقعا این باور وجود دارد که بخشی از خسارت های وارد شده باید به وسیله مدیران وقت باشگاه در زمان وقوع این اشتباهات جبران گردد، چون پرسپولیس مجموعه ای متعلق به مردم است. بعلاوه همواره از خواسته های طرفداران بوده است که مدیران، ضامن جبران خسارت هایی باشند که در پی اشتباهات ایشان به وقوع می پیوندد. این باید به یک رویه برای جلوگیری از تکرار این اتفاقات در آینده تبدیل گردد.

باشگاه پرسپولیس نیز از این پس، بیش از پیش در ارتباط با کلیه موارد، شفاف سازی خواهد نمود تا طرفداران در جریان حقایق و زوایای مختلف مسائلی که وجود دارد قرار بگیرند. این اقدام تا آن جا که برنامه ها و منافع باشگاه را دچار خدشه نکند، در راستای احترام به حق طرفداران برای اطلاع از چند و چون مسائل تیم و باشگاه محبوب شان و برای جلوگیری از سوءاستفاده های بعضی حاشیه سازان صورت خواهد گرفت.

منبع: فرارو
انتشار: 20 دی 1400 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1910

به "درخواست ویژه باشگاه پرسپولیس؛ به این قراردادها ورود کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست ویژه باشگاه پرسپولیس؛ به این قراردادها ورود کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید