درختان آفت زده چیتگر قطع می شوند ، بهره برداری فاز اول رود دره فرحزاد ، واکاوی درختان خیابان ولیعصر(عج)

به گزارش مجله ویراپارس، مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران درباره آخرین شرایط رود دره فرحزاد، درختان خیابان ولیعصر(عج)، سهمیه آبیاری و درختان آفت زده پارک جنگلی چیتگر توضیحاتی ارائه داد.

درختان آفت زده چیتگر قطع می شوند ، بهره برداری فاز اول رود دره فرحزاد ، واکاوی درختان خیابان ولیعصر(عج)

به گزارش خبرنگاران، علی محمد مختاری در حاشیه یکصد و شصت و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران در تشریح اقدامات سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران تا پایان سال جاری گفت: فاز نخست رود دره فرحزاد تا پایان سال به بهره برداری می رسد. این فاز 54 هکتار است که از مجموع 140 هکتار، این بوستان در اختیار شهروندان تهرانی قرار می گیرد. همچنین 2000 هکتار جنگل کاری از مجموعه کمربند سبز شهر تهران در 15 اسفند ماه به بهره برداری می رسد.

او اضافه نمود: در قالب طرح جامع آبرسانی تا پایان سال میزان بهره برداری از پساب در تهران به 30 میلیون متر مکعب می رسد. نگهداشت جنگل کاری ها نیز در قالب کمربند سبز شهر تهران به خوبی انجام می شود و در حال حاضر درختانی که در این طرح کاشته شده اند شرایط بسیار مناسبی دارند.

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران درباره واکاری درختان خیابان ولیعصر (عج) نیز گفت: واکاری در جاهای مختلف در این خیابان هر جا که نیاز باشد انجام می شود.

تعیین تکلیف سهمیه آبکمک درختان چیتگر

مختاری درباره تخصیص آب برای درختان چیتگر نیز گفت: چیتگر سهمیه آبش از ابتدای سال قطع شده بود که با مذاکراتی که با آب و فاضلاب انجام شد از 400 لیتر در ثانیه بقیه ای که برای چیتگر پیش بینی شده در حال حاضر 50 لیتر در ثانیه را اختصاص می دهند. قطعا این موضوع به درختان چیتگر صدمه می زند. در حال مذاکره هستیم که با کمک آب و فاضلاب از این سرمایه های طبیعی شهر حفاظت کنیم.

مدیرعامل سازمان بوستان ها تاکید کرد: تنش در گیاه با توجه به افزایش دما در تهران موجب خزان زودرس می شود، اما سال جاری با برنامه ریزی هایی که انجام دادیم شاهد هستیم که این خزان اتفاق نیفتاده به حمدالله با برنامه ریزی که اجرا شده مسئله ای نداریم و در زمینه آبکمک صرفه جویی می کنیم. از آبکمک قطره ای و مکانیزه بهره گرفته ایم و تلاش کرده ایم برداشت از چاه ها را کاهش دهیم و استفاده از پساب را جایگزین آن کنیم.

او با بیان اینکه آبشویی درختان در شهرها انجام می شود و درختان خشک در سامانه ثبت و از طریق کمیسیون ماده 7 مجوز لازم برای قطع آنها دریافت می شود، گفت: درختی که دچار آفت شده از تعویض خاک سطحی و عمقی خارج می شود و درخت تازه از همان گونه در محل جایگزین می شود. درختان خشکی که آفت دارند در چیتگر اگر حذف نشود آفت آنها به سایر درختان سرایت پیدا می کند. بنابراین درختان آفت زده با تعویض خاک سطحی و عمقی خارج می شوند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 مرداد 1402 بروزرسانی: 8 مرداد 1402 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 2263

به "درختان آفت زده چیتگر قطع می شوند ، بهره برداری فاز اول رود دره فرحزاد ، واکاوی درختان خیابان ولیعصر(عج)" امتیاز دهید

1 کاربر به "درختان آفت زده چیتگر قطع می شوند ، بهره برداری فاز اول رود دره فرحزاد ، واکاوی درختان خیابان ولیعصر(عج)" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درختان آفت زده چیتگر قطع می شوند ، بهره برداری فاز اول رود دره فرحزاد ، واکاوی درختان خیابان ولیعصر(عج)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید