خرید اقساطی خودرو ؛ با پول جک s5، اسپورتیج سوار شوید!

به گزارش مجله ویراپارس، خرید خودرو روز به روز به کار دشوارتری بدل می گردد. برنامه ریزی های چند ساله برای خرید خودرو می تواند در عرض یک ماه یا حتی یک هفته با تغییرات نجومی در قیمت، نقش بر آب گردد. در شرایطی که اقشار متوسط جامعه با درآمدهای ثابت به سختی می توانند خودروهای معمولی مانند پراید سوار شوند، فکر کردن به یک سدان نیمه لوکس یا شاسی بلند خارجی می تواند رویایی باشد که فرسنگ ها دور از دسترس قرار گرفته است. با این حال، به قول قدیمی ها، کار نشد ندارد! خرید اقساطی خودرو یکی از چراغ هایی است که در شب تاریک بازار خودرو می درخشد.

خرید اقساطی خودرو ؛ با پول جک s5، اسپورتیج سوار شوید!

کسانی که با درآمد معین قصد برنامه ریزی برای خرید خودرو را دارند، کافی است نیم نگاهی به شرایط و تسهیلات خرید قسطی خودرو داشته باشند. خرید خودرو اقساطی به پیچیدگی که فکر می کنید نیست. از این طریق، هم می توانید انواع خودروهای داخلی و خارجی را در لیست خرید خود قرار دهید و هم می توانید از تسهیلات و شرایط اقساطی خرید خودرو بهره مند شوید. اگر فکر می کنید خرید اقساطی همان چیزی است که به دنبالش بودید، تا انتهای این نوشتار با ما باشید.

اجازه بدهید که با این تیتر جذاب بحث لیزینگ را آغاز کنیم. بله! واقعیت این است که شرایط خرید اقساطی خودرو بسیار ایده آل است و با توجه به تورم افسارگسیخته ای که در بازار خودرو کشورمان وجود دارد، می تواند حتی در کوتاه مدت هم سوددهی بالایی داشته باشد. چرا؟ دلیلش واضح است: شما با خرید اقساطی یک خودرو، بعد از اتمام اقساط یا حتی با گذشت چند ماه، خودرویی را صاحب شده اید که نسبت به زمانی که آن را خریده بودید، افزایش قیمت چشمگیری داشته است. احتیاجی به گفتن نیست که بعضی از خودروهای خارجی در ماه های گذشته بیش از 50 درصد افزایش قیمت داشته اند! به علاوه، شما در زمان خرید، تنها مبلغی برابر با 50 درصد از ارزش خودرو را به صورت نقد پرداخت می کنید و مابقی آن به صورت تسهیلات از سوی شرکت لیزینگ به شما تعلق می گیرد تا هر ماه یا هر سه ماه یک بار اقساط آن را پرداخت کنید.

من هم شرایط دریافت تسهیلات خرید اقساطی خودرو را دارم؟

این بار یک سوال از شما می پرسیم: آیا مشتری خوش حساب بانک ها هستید؟ اگر قسط معوقه یا چک برگشتی ندارید، به این معنی است که شما هم خوش حساب بوده و می توانید تسهیلات خرید اقساطی خودرو را دریافت کنید. به خاطر داشته باشید که شما حداکثر تا 50 درصد از میزان ارزش خودرو می توانید تسهیلات دریافت کنید. جزئیات بیشتر را در زیر مشاهده می کنید:

ضامنین و شرایط آن ها

  • تسهیلات زیر 100 میلیون تومان: بدون احتیاج به ضامن
  • تسهیلات بین 100 تا 500 میلیون تومان: یک عدد ضامن
  • تسهیلات بین 500 میلیون تا 1 میلیارد تومان: وثیقه ملکی یا بانکی

بازپرداخت تسهیلات و ابعاد و زوایا آن

یکی از سوالات مهمی که در زمینه خرید اقساطی خودرو وجود دارد، بازپرداخت تسهیلات است. البته در بالاتر نیز اشاره کردیم که شما می توانید اقساط خود را به صورت ماهانه یا سه ماه یک بار تنظیم کنید. دقت کنید اقساط سالانه یا 6 ماه یک بار وجود ندارند و بیشترین فاصله ای که می توانید بین اقساط خود داشته باشید، همان 3 ماه است. هرکدام از شیوه های بازپرداخت را که انتخاب کنید، باید برای اقساط آن به طور جداگانه چک شخصی ارائه کنید. یعنی به ازای هر قسط، یک چک از شما دریافت می گردد. به علاوه، یک چک ضمانت کلی هم باید به اندازه 150 درصد از مبلغ اصل و فرع وام بکشید و در اختیار شرکت لیزینگ به عنوان ضمانت قرار دهید.

سوالی که معمولا در این بخش برای افراد به وجود می آید، این است که اگر چک شخصی نداشته باشیم، باید چه کنیم؟ در پاسخ باید گفت که شما می توانید دو نفر ضامن مجزا داشته باشید که یک نفر چک های ضمانت را برای شما بکشد و فرد دیگر به جای شما، چک های ماهانه را ارائه دهد. توجه کنید که کارمزد تسهیلات برابر با 7 درصد مالیات است که یک چک جداگانه برای آن دریافت می گردد. البته می توانید مبلغ مالیات را در زمان عقد قرارداد به صورت نقد پرداخت کنید. چک دیگری هم برای 21 درصد کارمزد دریافت می گردد که آن را نیز می توانید به انتخاب خودتان به صورت نقد یا اقساط پرداخت کنید. توجه کنید که اگر زمانی تصمیم بگیرید که مبلغ اقساط خود را به صورت یک جا پرداخت کنید، همچنان موظف به پرداخت سود تسهیلات خواهید بود. اما در صورت تسویه حساب کلی، درصدی از این سود کاسته خواهد شد.

هر خودرویی را قسطی بخرید

خرید خودرو قسطی تنها مختص به خودروهای خارجی نیست و شما می توانید از شرایط خرید اقساطی خودرو از شرکت های معتبر لیزینگ بهره ببرید تا هر خودرویی که رویای آن را دیده اید، خریداری کنید. وقتی می گوییم هر خودرویی، منظور خودروهای داخلی، خارجی، نو و دست دوم است. اما در مورد خودروهای دست دوم تنها باید حواستان را به شرایط زیر جمع کنید:

خودروهای دست دوم داخلی باید زیر 7 سال عمر داشته باشند و میزان کارکرد آن ها نیز زیر 100 هزار کیلومتر باشد. این در حالی است که عمر خودروهای دست دوم خارجی برای خرید لیزینگی باید زیر 5 سال بوده و کمتر از 120 هزار کیلومتر پیمایش داشته باشند.

سند و بیمه خودروی لیزینگی چه می گردد؟

شما به عنوان خریدار، تمام اسناد مربوط به خودرو را بعد از تکمیل فرآیند خرید دریافت خواهید کرد. اما سند خودرو که در رهن شرکت لیزینگ است، تا بعد از تسویه کامل تسهیلات، به شما تحویل نخواهد شد. در مورد بیمه نیز باید گفت بیمه بدنه خودرو باید به نام شرکت لیزینگ باشد و اگر این طور نیست، باید بیمه عوض گردد.

خرید اقساطی خودرو را ساده و بی دردسر آغاز کنید

خرید اقساطی خودرو یا همان خودروی لیزینگی واقعاً به همان سادگی است که در عنوان این مطلب به آن اشاره کردیم: به سادگی آب خوردن! شرکت همراه مکانیک با شرکت های لیزینگ معتبر همکاری دارد و شما می توانید زمانی که در محل کار یا منزل خود نشسته اید، چند دقیقه زمان گذاشته و فرم مربوط به خرید اقساطی خودرو در این وب سایت را تکمیل کنید. چگونه؟ می توانید لیست مدل های خودرو مدنظرتان را انتخاب نموده و منتظر بمانید که در مدت کوتاهی کارشناسان همراه مکانیک با دست پر با شما تماس بگیرند. بعد از آن که با هدایت کارشناسان همراه مکانیک، خودروی مدنظر خود را انتخاب کردید، فرایند کارشناسی خودرو و آنالیز مدارک انجام خواهد شد. در این مرحله مدارک زیر مورد احتیاج است:

  • گردش حساب سه ماهه آخر ممهور به مهر بانک
  • شناسنامه، کارت ملی، مدارک احراز محل سکونت متقاضی و ضامن
  • ارائه سند خودرو و شناسنامه مالکیت خودرو
  • ارائه گزارش کارشناس رسمی دادگستری همراه با اعلام قیمت

بعد از آنالیز مدارک، بین 48 تا حداکثر 72 ساعت طول می کشد که سوئیچ خودروی رویایی تان را در دست داشته باشید!

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 6 دی 1399 بروزرسانی: 6 دی 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1328

به "خرید اقساطی خودرو ؛ با پول جک s5، اسپورتیج سوار شوید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید اقساطی خودرو ؛ با پول جک s5، اسپورتیج سوار شوید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید