حمله نظامیان هندی به معترضان کشمیری 100 زخمی برجای گذاشت

به گزارش مجله ویراپارس، پس از برقراری سه روز حکومت نظامی در کشمیر اشغالی از صبح امروز تظاهرات علیه اشغال گری نظامیان هندی به اوج خود رسید.

حمله نظامیان هندی به معترضان کشمیری 100 زخمی برجای گذاشت

به گزارش دفتر منطقه ای مجله ویراپارس به نقل از جیو تی وی، به دنبال نقض قوانین 370 و 35 ای توسط هند که منجر به تغییر تناسب جمعیت در کشمیر اشغالی می شود از صبح امروز هزاران نفر از مردم کشمیر به خیابان ها آمدند و علیه دولت هند شعار سر دادند.

مردم کشمیری که علی رغم وجود شدیدترین حکومت نظامی به خیابان ها آمده اند خواستار برقراری مجدد این قوانین هستند.

در حال حاضر تظاهرات گسترده در خیابان ها سرینگر، پلواما، باره مولا و... ادامه دارد و صدها هزار نیروی نظامی هندی که در حالت آماده باش کامل قرار دارند به سوی تظاهرات کنندگان یورش برده اند.

آخرین گزارش ها حاکی است در شلیک های مستقیم نیروهای نظامی هند 6 کشمیری شهید و بیش از 100 نفر نیز زخمی شده اند.

خبرگزاری های مختلف جهان گزارش هایی از شلیک توسط تفنگ های ساچمه ای و همچنین گاز اشک آور توسط نظامیان هندی منتشر کرده اند.

هند به منظور جلوگیری از نشر اخبار کشمیر به خارج سرویس اینترنت، تلویزیون و حتی موبایل را در منطقه به صورت کامل قطع کرده است.

نظامیان هندی طی سه دهه اخیر بیش از 100 هزار نفر را در کشمیر اشغالی کشته و باعث مفقود الاثر شدن 10 هزار نفر دیگر شده اند.

سازمان ملل اقدامات هند در کشمیر را نقض آشکار حقوق بشر دانسته است و خواستار برگزاری یک همه پرسی آزادانه جهت مشخص سرنوشت کشمیر به دست مردم این منطقه است.

با تغییر تناسب جمعیت و حضور غیر کشمیری ها در منطقه عملا مسلمانان به حاشیه کشیده خواهند شد و هندو مذهبان رای به الحاق کشمیر به هند خواهند داد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 256

به "حمله نظامیان هندی به معترضان کشمیری 100 زخمی برجای گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله نظامیان هندی به معترضان کشمیری 100 زخمی برجای گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید