تشریح جایزه ها را از آن خود کرد

به گزارش مجله ویراپارس، دهمین جشن مستقل فیلم کوتاه ایران درحالی برگزار گردید که فیلم کوتاه تشریح بیشترین جوایز را به خود اختصاص داد.

تشریح جایزه ها را از آن خود کرد

به گزارش مجله ویراپارس، دهمین جشن مستقل فیلم کوتاه ایران به دبیری آرمین ایثاریان شامگاه 16 مرداد ماه در سالن سینماتوگراف موزه سینما برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم آرمین ایثاریان دبیر این دوره جشن گزارشی را درباره فعالیت هایشان ارائه کرد و گفت: در این دوره 415 فیلم به دبیر خانه ارسال شد و از بین آنها 38 فیلم توسط هیئت انتخاب برگزیده شدند و سپس حاصل این انتخاب ها امشب معین می شوند.

او اضافه نمود: این یک جشن مستقل صنفی هستند و برگزار نماینده های آن شماها هستید. انجمن فیلم کوتاه اولین صنفی است که به صورت آموزشگاهک جشن خود را برگزار می نماید.

سپس سعید پوراسماعیلی رییس هیئت مدیره انجمن فیلم کوتاه ایران در سخنان کوتاهی ضمن تشکر و خوش آمدگویی، گفت: امیدوارم به فیلم کوتاه ارزش بیشتری گذاشته گردد و برای سال های آینده شرایط بهتری داشته باشد.

در ادامه ویدئویی از معرفی 56 داور آموزشگاه که مرحله اول انتخاب آثار را انجام دادند و 16 نفر از چهره های سینمایی که به عنوان داوران مهمان، داوری مرحله نهایی را انجام دادند، پخش و سپس قطعه ای با ساز آکاردئون نواخته شد.

پیش از اهدای جوایز بخش های مختلف این جشن، مدیرعامل انجمن سینمای جوان به تمام برندگان یک میلیون تومان جایزه نقدی اهدا نمایند.

اهدا جوایز:

همایون اسعدیان و نیما عباسپور جایزه بخش فیلمنامه را به سیاوش شهابی برای فیلم تشریح اهدا کردند.

محمدرضا دلپاک و کاوه سجادی حسینی جایزه بهترین صداگذاری را به محمدمهدی جواهری زاده برای فیلم تشریح اهدا کردند.

دلپاک در این بخش از ناصر تقوایی یاد کرد و گفت: تقوایی معتقد است فیلم کوتاه مثل دوبیتی می ماند و فیلم بلند مثل رمان.

جواهری زاده پس از دریافت جایزه خود اعلام کرد: درخواست دارم که داوری و قضاوت صدابردار را هم مورد توجه قرار دهند.

سهراب خسروی و مستانه مهاجر جایزه بخش بهترین تدوینگر را به عماد خدابخش برای فیلم تشریح اهدا کردند.

محمود کلاری و اشکان اشکانی و علی لقمانی جایزه بخش بهترین فیلمبرداری را به فرید طهماسبی برای فیلم آیسان اهدا کردند.

علی لقمانی پس از اهدای این جایزه درباره فرید طهماسبی گفت: فرید جز معدود دانشجویانی بود که دغدغه داشت و با سماجت موارد مورد احتیاج خود را دنبال میکرد. او ثابت کرد به جای آزمون و خطا اگر به شکل آموزشگاهک بیاموزیم پیروز می شویم.

مسعود رایگان و مصطفی آل احمد، جایزه بخش بهترین بازیگری را به علی ثانی فر برای فیلم تشریح اهدا کردند.

او پس از دریافت نشان شایستگی این جشن از اتفاقی که برای محمد رسول اف اتفاق افتاده یاد کرد و هم چنین گفت: من هر بار با سیاوش شهابی کار کردم راستا بازیگری من در فیلم کوتاه رشد خوبی پیدا کرد و راههای زیادی روی من باز شد.

بزرگداشت پرویز کیمیاوی

در این مراسم آیین اعطای نشان ایسفا به پرویز کیمیاوی با حضور اعضای هئیت مدیره انجمن سینمای جوان برگزار گردید و برادرزاده این هنرمند به نیابت نشان ایسفا را دریافت کرد.

حمید جعفری نیز پیغام پرویز کیمیاوی را به علت آنکه این هنرمند در ایران زندگی نمی نماید، به نیابت از او برای حضار قرائت کرد.

کیمیاوی در بخشی از این پیغام اعلام کرد: سال جاری تولد 80 سالگی من است و خوشحالم که جایزه ای را از دست شما هنرمندان جوان میگیرم. کاش نسل ما هم از فریدون رهنما، ساموئل خاچیکیان ، ابراهیم گلستان، فرخ غفاری، و ... چنین تهدیدهایی انجام می داد.

او همچنین گفت: من همواره در فیلمهایم مستقل بودم و در کمال آزادی فیلم می ساختم. وقتی اولین فیلم کوتاه را ساختم افرادی دریافتند سبک فیلمسازی من چگونه است. فریدون رهنما از چند فیلمساز خواست تا استان مورد علاقه شان را انتخاب نمایند و من خراسان را انتخاب کردم تا مستندی راجع به آن بسازیم و تمام هزینه را پرداخت کرد و پس از آن فیلم کوتاه ساختیم و بعد از آن فیلم هایی مانند مغول ها ساخته شد.

مصطفی آل احمد در این بخش با انتقاد از اینکه چرا باید این هنرمند از ایران برود، اعلام کرد: باید متاسف بود که جامعه ای بزرگان خودش را از دست بدهد. میخواهم از مدیران خواهش می کنم که به این فضای دوقطبی خاتمه دهید.

وحید موسائیان، امیرشهاب رضویان و مازیار میری جایزه بهترین کارگردانی را به سیاوش شهابی برای فیلم کوتاه تشریح تقدیم کردند.

امیرشهاب رضویان در سخنانی با اشاره به فوت سید کمال طباطبائی، درباره انجمن سینمای جوان، گفت: سال گذشته بحث تغییر در ساختار سینمای جوان مطرح بود اما از مدیران خواهش می کنم که لطفا دست به ساختار این انجمن نزنید و بگذارید به فعالیت خود همین گونه که هست ادامه دهد.

منوچهر شاهسواری مدیر عامل خانه سینما در سخنانی با اشاره به اینکه بچه های فیلم کوتاه بار آینده سینمای ایران را به دوش می کشند اعلام کرد: فکر نمیکنم گروهی وجود داشته باشند که با هم این تعداد قرار سینمایی بگذارند و به هر بهانه ای دور هم جمع میشویم. سینمای ایران یک افق مشترک دارد و آن هم ارتباط با مخاطب از هر راستای است یعنی تفکیک آن به کوتاه و مستند و بلند درست نیست و همه با هم سینمای ایران را تشکیل می دهند.

او ادامه داد: در بین کاندیداها یک اتفاق خوب وجود داشت آن هم این بود که اسامی جوانانی را می دیدم که پدرانشان از همکاران ما بودند. خوشحالم این تداوم به حوزه خانواده رسیده است و باید قدردان آن باشیم.

در آخرین بخش اهدا جوایز، منوچهر شاهسواری، مجید برزگر، مسعود امینی تیرانی، خسرو معصومی و سعید پوراسماعیلی جایزه بهترین فیلم را به سیاوش شهابی برای فیلم تشریح تعلق گرفت. همچنین لوح تقدیر این بخش به سوگل شهابی و مریم کوهکن اهدا شد.

در این آیبن که اجرای آن را سیاوش چراغی پور برعهده داشت، هنرمندان و مسئولانی چون منوچهر شاهسواری، همایون اسعدیان، شهاب رضویان، خسرو معصومی، مرتضی رزاق کریمی، رضا درمیشیان، محمود کلاری، روانبخش صادقی، محمد آفریده، جعفر صانعی مقدم، سید صادق موسوی، مسعود امینی تیرانی، مجید بزرگر، کاوه سجادی حسینی، مهدی قربان پور، محمد حمزه ای، محمدرضا دلپاک، امیر سحرخیز، مازیار میری، محمود غفاری، مسعود رایگان، علی قائم مقامی حضور داشتند.

انتهای پیغام

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 254

به "تشریح جایزه ها را از آن خود کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشریح جایزه ها را از آن خود کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید