اعمال محدودیت های جدید علیه شیعیان نیجریه در ایام ماه محرم

به گزارش مجله ویراپارس، بخش رسانه ای جنبش اسلامی نیجریه با انتشار نامه ای از اقدامات پلیس این کشور برای اعمال محدودیت های جدید در ایام ماه محرم اطلاع داد.

اعمال محدودیت های جدید علیه شیعیان نیجریه در ایام ماه محرم

به گزارش گروه بین الملل مجله ویراپارس، بخش رسانه ای جنبش اسلامی نیجریه با انتشار نامه ای اظهار داشت: بازرس کل پلیس نیجریه به همه ادارات پلیس در سراسر این کشور در تاریخ 30 آگوست 2019 (8 شهریور) دستور داده است تا رهبران و اعضای جنبش اسلامی نیجریه را فورا بازداشت نموده و ساختمان ها و مراکز متعلق به این جنبش در سراسر کشور را تخریب نمایند.

در این نامه آمده است: بازرس کل پلیس نیجریه، این محدودیت ها علیه حقوق مذهبی ما را بر اساس اعتراضات خشونت آمیز 22 جولای وضع نموده است که منجر به مرگ عمر عثمان معاون کمیسر پلیس و یک عضو جوان پلیس شد و همین طور بر اساس این ادعا که جنبش اسلامی از سوی دولت در فهرست گروه های بدنام قرار گرفته است.

دولت بوهاری از زمان تاسیس و شکل گیری در سال 2015 میلادی، همیشه از ماه محرم برای آزار و اذیت، کشتار و تحت تعقیب قرار دادن اعضای جنبش اسلامی نیجریه استفاده نموده است و ما را از انجام مناسک مذهبی شیعیان محروم نموده است. دستور اخیر پلیس در آستانه محرم سال جاری نیز حاکی از نیت شیطانی دولت برای ادامه این الگو علیه تشیع و ممانعت از انجام مناسک و عزاداری های شیعیان در ماه محرم است.

پیش از این، رژه نمایش قدرت توسط فرماندهی پلیس سوکوتو با ده ها دستگاه خودرو در مناطقی شروع شده است که جمعیت گسترده ای از اعضای جنبش اسلامی در این مناطق زندگی می نمایند، آن هم بر خلاف حکم دادگاه عالی سوکوتو در تاریخ 31 ژانویه 2018 میلادی که نیروی پلیس را از انجام هرگونه اقدامی که فعالیت های جنبش اسلامی را در این ایالت محدود می نماید، منع نموده است. به همین ترتیب، در نشستی در کادونا این طور تصمیم گیری شد که دولت الروفی با همکاری گروه های پارتیزانی آرامش لازم برای برگزاری مراسم روز عاشورا در کادونا را برقرار نمایند.

برای دستیابی به این هدف و منظور، می خواهیم توجه نیجریه ای های متدین و جامعه بین المللی را به این واقعیت جلب کنیم که مشکل اساسی پیش روی این کشور قطعا تشریفات مربوط به آزادی زکزاکی نیست، بلکه چالش های امنیتی که به واسطه آدم ربایی های مداوم، حملات راهزنان و حملات تروریستی در بیشتر مناطق شمالی کشور انجام می گردد، مشکل اصلی کشور به شمار می رود. جنبش اسلامی با راهنمایی شیخ زکزاکی یک تهدید امنیتی برای نیجریه و نیجریه ای ها نیست و هرگز نبوده است. قطعا مناسک مذهبی ما از جمله مراسم عزاداری عاشورا و راهپیمایی عزاداری مرتبط با آن نیز به خوبی تعیین و مشهور است و هیچ تهدیدی علیه کشور به شمار نمی رود. حتی یک کودک نیز می تواند این واقعیت را درک کند.

بنابراین عجیب است که یک کوشش تازه از سوی این رژیم برای استفاده از همه عناصر خود برای کشتار وحشیانه هزاران نیجریه ای بی گناه و زندانی کردن افراد بی گناه شروع شده است، آن هم تنها به خاطر ایمان و اعتقادشان در چنین شرایط دشواری که نیجریه ای ها تجربه می نمایند. دولت بوهاری نمی تواند ناتوانی و بی کفایتی خود را در زمینه رفع کردن مسائل عمده پیش روی نیجریه با دستکاری در احساسات مذهبی و دینی مردم پنهان کند تا به سادگی بعضی امتیازات ارزان و بی ارزش سیاسی را به دست بیاورد.

اعضای جنبش اسلامی قطعا در جهت خود ثابت قدم خواهند ماند و تمام برنامه های مذهبی و عزاداری عاشورا و همچنین مبارزات مسالمت آمیز برای آزادی شیخ زکزاکی و صدها نفر دیگر از اعضای این جنبش را ادامه خواهند داد که از زمان قتل عام بزرگ دسامبر 2015 میلادی همچنان در اسارت هستند. ما از آن موقع تاکنون حکم دادگاه تجدیدنظر را به چالش کشیده ایم و در صورتی که حقوق و آزادی های ما به هر روشی نقض گردد، در اتخاذ اقدامات لازم برای دستیابی به حقوق خود تردید نخواهیم داشت.

ما پیروان امام حسین علیه السلام نوه گرانقدر حضرت محمد صلی الله علیه و آله هستیم. ما هرگز در برابر ظلم و قتل های غیرقانونی تسلیم نخواهیم شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 330

به "اعمال محدودیت های جدید علیه شیعیان نیجریه در ایام ماه محرم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعمال محدودیت های جدید علیه شیعیان نیجریه در ایام ماه محرم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید