اعلام راه اندازی 15 اقامتگاه بوم گردی در خراسان جنوبی

به گزارش مجله ویراپارس، ایرنا/ براساس سخنان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی، راه اندازی 15 اقامتگاه بوم گردی در خراسان جنوبی صورت می پذیرد.

اعلام راه اندازی 15 اقامتگاه بوم گردی در خراسان جنوبی

جریان چیست؟

حسن رمضانی اعلام کرد: با توجه به استقبال چشمگیر گردشگران از اقامتگاه های بوم گردی در خراسان جنوبی و ایجاد اشتغال در روستاها همچنین فراهم کردن زمینه فروش محصولات کشاورزی و تولیدات صنایع دستی و زمینه سازی برای آشنایی بیشتر با جاذبه های فرهنگی، تاریخی و اجتماعی روستاها، حمایت از طرح های ایجاد اقامتگاه های بوم گردی در دستور کار این اداره کل قرار گرفت.

وی ساخت و توسعه اقامتگاه های بوم گردی را با توجه به روستاهای هدف گردشگری و مناطق بکر طبیعی در خراسان جنوبی دارای توجیه دانست و گفت: در چهار سال گذشته 80 واحد اقامتگاه بوم گردی در شهرستان های استان ایجاد شده که زمینه جذب گردشگران داخلی و خارجی فراوانی را فراهم کرده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی اضافه نمود: هرچند شیوع ویروس کرونا بر فعالیت بخش گردشگری اثرات منفی گذاشته و میزان مراجعه کنندگان به واحدهای اقامتی را کاهش داده اما ایجاد اقامتگاه های بوم گردی با توجه به مختصات جغرافیایی و اقلیمی خراسان جنوبی یک ظرفیت ماندگار است.

وی گفت: اقامتگاه های بوم گردی قبل از شیوع ویروس کرونا و محدودیت های ناشی از آن در فصول مختلف سال پذیرای مسافران و گردشگران زیادی از سراسر کشور و حتی گردشگران خارجی بودند.

رمضانی همچنین به وجود چهار اثر ثبت جهانی در خراسان جنوبی اشاره کرد و اضافه نمود: سه مورد از این آثار شامل بیابان لوت، قنات بلده فردوس و حوله بافی روستای خراشاد در دولت تدبیر و امید به ثبت جهانی رسید.

منبع: همگردی
انتشار: 6 اسفند 1399 بروزرسانی: 6 اسفند 1399 گردآورنده: virapars.ir شناسه مطلب: 1439

به "اعلام راه اندازی 15 اقامتگاه بوم گردی در خراسان جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام راه اندازی 15 اقامتگاه بوم گردی در خراسان جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید